Skocz do zawartości

Zestaw dla amatora.


GreQu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Do zestawu brakuje mi cleanera pod wosk i czegoś do deironizacji. Polecacie coś raczej niskobudzetowego do zastosowania na własnym aucie i czasem do aut znajomych?

 

Wysłane z Huawei P8

Cleaner od Poorboys World Pro Polish 2, odonośnie deirona to weź Vampire Liquida od ADBL to będziesz miał odrazu APC :)

 

Vampire jako apc ? O_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 931
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Do zestawu brakuje mi cleanera pod wosk i czegoś do deironizacji. Polecacie coś raczej niskobudzetowego do zastosowania na własnym aucie i czasem do aut znajomych?

 

Wysłane z Huawei P8

Cleaner od Poorboys World Pro Polish 2, odonośnie deirona to weź Vampire Liquida od ADBL to będziesz miał odrazu APC :)

 

Vampire jako apc ? O_O

Pomylka! DO felg **** nie apc. DEironizer i środek do felg :D mój błąd !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do zestawu brakuje mi cleanera pod wosk i czegoś do deironizacji. Polecacie coś raczej niskobudzetowego do zastosowania na własnym aucie i czasem do aut znajomych?

 

Wysłane z Huawei P8

Cleaner od Poorboys World Pro Polish 2, odonośnie deirona to weź Vampire Liquida od ADBL to będziesz miał odrazu APC :)

 

Vampire jako apc ? O_O

Pomylka! DO felg **** nie apc. DEironizer i środek do felg :D mój błąd !

 

Uff bo już się bałem że ktoś sobie środek tym czyści :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do zestawu brakuje mi cleanera pod wosk i czegoś do deironizacji. Polecacie coś raczej niskobudzetowego do zastosowania na własnym aucie i czasem do aut znajomych?

 

Wysłane z Huawei P8

Cleaner od Poorboys World Pro Polish 2, odonośnie deirona to weź Vampire Liquida od ADBL to będziesz miał odrazu APC :)

 

Vampire jako apc ? O_O

Pomylka! DO felg **** nie apc. DEironizer i środek do felg :D mój błąd !

Tak to jest jak się pisze posty na forum przy 39°C temp. :D

Uff bo już się bałem że ktoś sobie środek tym czyści :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki zestaw:

-Piana Shiny Garage Fruit Snow Foam

-Szampon ADBL PRO

-preparat do skóry lederzentrum

-do czyszczenia plastików nielsen cyclone APC

-dressing do plastików wew. PB natural look

-do plastików zew Koch Chemie Nano Magic Plast Care

-wosk Poorboy's World Natty's Paste Wax Red

-cleaner Dodo Juice Lime Prime

-czyszczenie felg Tuga zielona

Kto by coś zmienił ulepszył w tej samej cenie co podane produkty może ciut droższe(10-20zł)

Czy istnieje coś takiego jak mocno ścieralne cleanery ? Jeśli istnieją proszę o podanie nazw ;)

Szukam również lepszego wosku oraz piany. Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz-odkrywca myślę, że nie masz co kombinować i bierz to co wyżej wymieniłeś.

Najwidoczniej przeczytałeś sumiennie odpowiednie działy :)

Ja bym na Twoim miejscu dorzucił jeszcze coś na smołę/żywicę np. prickbort lub tar and glue remover ADBL.

A i jeszcze dobrą rękawicę bym zalecał jeśli używasz jakiejś gąbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam cały zestaw bo doradził mi go pewien człowiek :-] Jednak jestem niedowiarkiem i chciałem sprawdzić czy da się mieć coś lepszego :D.

Rękawicę już mam z owczej wełny o taką Flexipads Merino Wash Mesh Mitt a prickbort muszę jeszcze kupić ;). Dzięki za porady :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to również mam kupiłem pianownicę wraz z tym szamponem w techkar czy jakoś tak ;). A myjka to karcher k4.650 więc ładnie ciśnie. Pytanie nadal to samo czy jest jakaś lepsza piana i wosk? Ktoś coś poleci ? :kox:

 

Jak chcesz na siłę coś zmienić to wejdź i poczytaj tutaj:

 

AP:

viewforum.php?f=228

Woski:

viewforum.php?f=223

 

Ja bym na Twoim miejscu nic nie zmieniał bo jak to mówią, lepsze jest wrogiem dobrego, żebyś czasem nie przekombinował :)

Choć co do piany mam pewne zastrzeżenia, ale to chyba wynika z jakiegoś mojego błędu. W każdym bądź razie w przyszłym tygodniu zrobię mycie i się dowiem czy to wina moja czy mam jakąś "lewą" partie. W każdym bądź razie nie mam żadnego odniesienia bo to moja pierwsza piana, dlatego też muszę się upewnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za pomoc ja osobiście też uważam że zestaw jest ok :D jednak myślałem, że da się mieć coś lepszego w podobnej cenie... jeszcze raz dzięki ;)

 

Tak sobie teraz myślę czy oprócz tego wosku brałeś coś jeszcze innego pod uwagę ?

Ten który masz jest zapewne bardzo dobrym wyborem, ale czy rozważałeś może często omawiany tutaj SOFT99 Fusso czy też COLLINITE ?

Oba są tańsze od Twojego, ale nie koniecznie gorsze z tego co wiem :)

 

Ps. swoją drogą jeśli Ci się nie śpieszy, a chcesz przyoszczędzić gorsza to możesz polować na okazje w dziale "sprzedam" na naszym forum.

Chłopaki często mają nowe lub dopiero co otwarte puszki różnego rodzaju produktów w dobrych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie o nich nie myślałem przygodę z auto detalingiem rozpocząłem w wakacje ale poczytam o obu i dam znać jak coś ;)

 

Ja pierdziu ... a gdzie glinka :) ? Teraz dopiero zauważyłem brak.

Auto masz świeże ?tzn. stosunkowo nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boję się używać glinki :/ dużo się naczytalem że przy nieodpowiednim ruchu mogę porysowac auto :|

Więc odpowiedź brzmi glinki nigdy nie używałem a auta mają 7 i 5 lat

 

Po to są chyba właśnie te miękkie glinki :)

Ja też nigdy nie używałem, ale za tydzień lub dwa podejmę się tej próby :)

Najważniejsze żeby często zagniatać ew. syf do środka i aby glinka cały czas miała poślizg i wtedy będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poczytać co i jak i wtedy napewno coś wybiorę :D

Wiem że nie przystoi na tak porządnym forum pytać o zakrywanie rys ale właśnie mam ryski na aucie i chciałbym je wypełnić/zakryć zeszlifować jednak tylko sposobem ręcznym bo nie mam maszyny znacie jakiś preparat? :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]Lukasz-odkrywca[/ref] - a wykazać się odrobiną inwencji i trochę poszukać/poczytać, aby samemu znaleźć odpowiedź na powtarzane po raz milionowy raz pytania - nie łaska...? :wallbash: Odkrywcy (do których - wg nick-u - się zaliczasz) odkrywają, a nie czekają na gotowe...? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ułożyłem taki zestaw, bardzo proszę o wskazanie ewentualnej niespójności.

- Szampon http://www.detailer.pl/sklep/szampony/1 ... wash-.html do Karchera K2 dostałem koncentrat z szamponem, ale nie wiem czy powinienem go od razu wyrzucić, czy jednak zużyć.

- Rękawica do mycia: http://www.detailer.pl/sklep/akcesoria- ... mitt-.html

- Glinka: http://www.detailer.pl/sklep/glinki-do- ... mber-.html

- Politura http://www.detailer.pl/sklep/politura-g ... glaze.html

- Sealant http://www.detailer.pl/sklep/woski-i-se ... -ex-p.html ALBO http://www.detailer.pl/sklep/woski-i-se ... nauba.html

- Mikrofibra do polerowania Sealantu(mam mnóstwo mikrofibr ale używałem je do pielęgnacji wnętrza, nie wiem czy gradacja włókien jest odpowiednia, dlatego pomyślałem o tej: http://www.detailer.pl/sklep/mikrofibry ... towel.html

 

1. Czy do glinki moge użyć wody zmieszanej z szamponem który podałem, aby darować sobie specjalny specyfik do glinki?

2. Który Sealant lepszy i dlaczego z Carnubą czy bez, cena ta sama.

3. Czy politura coś mi faktycznie da(srebrny lakier) czy sealant wystarczy. Będę pracował ręcznie, nie mam maszyn polerskich itd.

4. Czy ten szampon od Karchera lepiej wyrzucić, czy to się do czegoś nadaje?

 

 

PS: Używam Poorboy's World Natural Look do skaju i innych plastików w aucie. Mam w aucie duży gumowy spoiler, z miękkiej gumy, czy Poorboy's World Trim Restorer jest faktycznie w czymś lepszy od Natural Look do czyszczenia tego spoilera: http://i.ebayimg.com/images/a/(KGrHqN,! ... s-l300.jpg

Bo jakby nie było trochę to kosztuje a Natural Look mam na potęgę pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Szampon poorboys'a bardzo dobry chociaż do najtańszych nie należy,

- Nie jestem zwolennikiem tego typu rękawic, używam jedynie do mycia progów i wnęk. Możesz kupić tańszy szampon a dołożyć do jakiejś lepszej rękawicy, oczywiście według uznania,

- Nie wiem czy pracowałeś już z glinką, ale na początek byłaby dobra wersja SOFT lub popatrz na ADBlowy clay sponge,

- Jeśli jasny lakier to jak najbardziej ok (sam używam), chociaż wiadomo że przykryje co nieco ale i też osłabi wosk,

- EX-P mam ale nie było okazji jeszcze zbytnio potestować

 

1. Możesz jak najbardziej użyć wody z szamponem, chociaż polecam też przetestować jakiegoś clay luba.

2. Przeczytaj opis producenta. Jeśli szukasz opcji na zimę to zrezygnowałbym i z white diamonda i ex-p, a kupił jakiś cleaner/tester cleanera + IPA + FK1000 tester. Kanapka ta będzie znacznie trwalsza.

3. White Diamond dodaje trochę od siebie, ale jak wspomniałeś srebrny lakier nie należy zbytnio do łatwych w ocenie. Mimo wszystko powinien przykryć jakieś delikatne zarysowania.

4. Nie znam, nie używałem.

 

Natural look nadaje się do wnętrza a Trim przeznaczony jest do plastików zewnętrznych, od taka różnica która na pewno wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mógłby ktoś zerknąć na złożony zestaw (niestety wszystko ręcznie, ułożyłem w kolejności stosowania):

Lakier srebrny, ma trochę lekkich rys.

 

- szampon: ADBL Shampoo Szampon Koncentrat Zapach Coli 500ml

- glinka: ADBL Clay Sponge Glinka Wielorazowa Polimer Trwała

- cleaner: MEGUIAR'S Deep Crystal Step 1 Paint Cleaner

- wosk: SOFT99 Fusso Coat 12 Months Light Colour Wax

 

dodatki:

- felgi/opony/plastiki zewnętrzne:

* TUGA Alu Teufel Spezial Gel 1L

* Good Stuff Black Mamba Tire Dressing 500ml

 

- wnętrze:

* MEGUIARS Natural Shine Protectant - Kokpit Mat 473

 

- tapicerka skórzana:

* tutaj prosiłbym o jakąś propozycję. Skóra czarna.

 

- rękawica: POORBOY'S WORLD CHENILLE WASH MITT

+ kilka mikrofibr

 

Czy taki zestaw jest ok? Czy nie potrzebuję czegoś do polerki (niestety ręcznie) po glinkowaniu i przed cleanerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Proszę o ocenę pierwszego zestawu do korekty lakieru. Będę to robił pierwszy raz :)

maszyna Krauss

http://waxitcar.pl/zestawy/621-krauss-d ... ction.html

* Rise & Shine Big Apple - Szampon z neutralnym pH 1L

* ADBL Tar & Glue Remover 1l usuwanie smoły

* ADBL APC PRO 1000ml

* glinka ValetPRO YELLOW POLY CLAY BAR 100g średnia

 

* MENZERNA Heavy Cut Compound 400 (FG400) 250ml

* Dodo Juice Prep Polish 250ml cleaner

* ZESTAW POORBOY'S WORLD Natty's Paste Wax Blue 227g

 

reczniki

* Fluffy Dryer EXTRA 600GSM MEGA GRUBY

* Plush Blue Microfiber 50x60 400gsm

* Grizzly mikrofibra 40x40cm

* Monster Shine Wiggle - Rękawica do mycia z mikrofibry

Mam pytanie czy te royal pads co są w zestawie będą dobre czy kupic samą maszynę i jakieś inne pady dobrać? Czy cos jeszcze dołożyć? A niechciałbym na pierwszy raz nie wiem ile kasy ładować bo i tak jest już drogi zestaw.

Mam auto w kolorze czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.