Skocz do zawartości

Max Protect UNC-R


Novus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

 Osobiście uważam że takie kanapki są bez sensu. Powłoka to powłoka - wymyślono ją jako alternatywę dla wosku. Dbać, odtykać, od czasu do czasu rzucić QD i jazda w miasto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Domel napisał:

 Osobiście uważam że takie kanapki są bez sensu. Powłoka to powłoka - wymyślono ją jako alternatywę dla wosku. Dbać, odtykać, od czasu do czasu rzucić QD i jazda w miasto.

Chyba najgorzej się z tym pogodzić mentalnie - jedyne co mi zostało u mnie do woskowania to wnęki drzwi w takim razie :D :D  :D  Ale całe szczęście mam jeszcze jedno auto przyszłej żonki to chociaż tam nie będę robił powłoki tylko położę wosk :) @Domel dzięki za info! 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birkhof To dlaczego nałożyłeś powłokę na swój samochód skoro go chcesz woskować? Powiem szczerze że na daily car powłoka to świetna sprawa :) 

@SzaKal Jak byś mógł wypowiedz się na temat smarowania woskiem naturalnym uncr bo jak dla mnie to nie ma sensu. A wręcz może "przeszkadzać" powłoce czyli np. ją zapchać. Jak się mylę proszę o poprawę ;p

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gardor napisał:

@Birkhof To dlaczego nałożyłeś powłokę na swój samochód skoro go chcesz woskować? Powiem szczerze że na daily car powłoka to świetna sprawa :) 
 

Ze względu na brak czasu w tamtym okresie na takie rzeczy + brak miejsca do czegokolwiek ze względu na przeprowadzkę. Teraz przebudowuję garaż u teściów do których mam blisko bardzo aby spełniał funkcje przydomowej myjni na użytek własny i po prostu odżyło stare hobby :):) Sama powłoka sprawdza się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powloka jest OK.

U mnie tylko zdechla miejscami - duzo smigam.

Dzis wypsikalem do konca silk coata i braklo mi na dach - popsikalem Reloadem, zobaczymy jak to sie sprawdzi. Przekonam sie - najwyzej dach straci swoje wlasciwosci :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 21.04.2018 o 07:15, Domel napisał:

Uważam, że może zaburzyć wartości UNCr. Zostawcie powłoki samym soba

O jakich wartościach myślisz?

...a ja uważam,że jest wręcz odwrotnie. Próbuję, testuje, aplikuję wszystko co mam pod ręką i w żadnym przypadku nie zauważyłem negatywnego wpływu.

Wosk np podbił look, nawet ten naturalny. SSW czy pierwsze lepsze QD również fajnie siadają na powłokę.
Nikt nie zabroni mi świrować i robić kanapki nawet jeśli to politycznie niepoprawne zwłaszcza, że efekty są świetne :D:D:D:D

Oczywiście nie zwracam uwagi na trwałość aplikowanych produktów bo nie jest to dla mnie ważne.

  • Lubię to 3
  • Dziękuję 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O toto, mam tego troche i tez jestem zadny testowania

Tutaj film jak powloka zrzuca wode po roku od aplikacji, maska zostala potraktowana Reloadem bo skonczyl mi sie silk coat, a odtykalem wczoraj shampo pro :

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, AreK napisał:

...a ja uważam,że jest wręcz odwrotnie. Próbuję, testuje, aplikuję wszystko co mam pod ręką i w żadnym przypadku nie zauważyłem negatywnego wpływu.

Nikt Ci nic nie zabroni. Testuj,baw sie. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2018 o 10:22, AreK napisał:

O jakich wartościach myślisz?

...a ja uważam,że jest wręcz odwrotnie. Próbuję, testuje, aplikuję wszystko co mam pod ręką i w żadnym przypadku nie zauważyłem negatywnego wpływu.

Wosk np podbił look, nawet ten naturalny. SSW czy pierwsze lepsze QD również fajnie siadają na powłokę.
Nikt nie zabroni mi świrować i robić kanapki nawet jeśli to politycznie niepoprawne zwłaszcza, że efekty są świetne :D:D:D:D

Oczywiście nie zwracam uwagi na trwałość aplikowanych produktów bo nie jest to dla mnie ważne.

Arek, a masz jakąś ulubioną kanapkę ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Korci mnie AngelWax Enigma albo Fireball fusion żeby położyć na pro elite (oba są wg. opisów z dodatkiem kwarcu więc na moją logikę powinno się to jakoś powiązać z powłoką kwarcową) :o - zobaczymy co z tego wyjdzie, niedługo urodziny to sobie zażyczę może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie AngelWax Enigma albo Fireball fusion żeby położyć na pro elite (oba są wg. opisów z dodatkiem kwarcu więc na moją logikę powinno się to jakoś powiązać z powłoką kwarcową)  - zobaczymy co z tego wyjdzie, niedługo urodziny to sobie zażyczę może
A patrzyłeś na opis pro elite? Bo to nadal powłoka membranowa/ gumowa,ja tam kładę na uncr wszelkie qd, nie używałem nic z sio2 bo wg mnie to do powłok na bazie krzemu.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ari napisał:

A patrzyłeś na opis pro elite? Bo to nadal powłoka membranowa/ gumowa,ja tam kładę na uncr wszelkie qd, nie używałem nic z sio2 bo wg mnie to do powłok na bazie krzemu.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka
 

hmm, wiesz co - przejrzałem dla pewności całkowicie opis jeszcze raz. Zasugerowałem się tym, że inne ich powłoki są opisane w sklepach jako "gumowa powłoka kwarcowa" (z selekcji UNC).  Ja miałem warstwowaną powłokę i proelite leży na unc v1, która jest powłoką kwarcową (na ich www też tak jest napisane przy unc-r pro elite). Więc idąc tym tokiem rozumowania (jeśli pro elite nie byłby kwarcową powłoką wogóle) to skoro proelite trzyma się jak zła powłoki kwarcowej to czemu wosk z zawartością krzemu (który jest głównym składnikiem kwarcu z tego co wyczytałem na wiki) nie miałby się trzymać proelite? (wychodzi kwarc <-> membrana gumowa <-> wosk z kwarcem). Who knows :o

Z drugiej strony na PL stronie jest napisane, że silk coat jest dedykowany dla "Very effective as a standalone Quick Detailer product, but on top of our UNC v1, UNC v2 and UNC-R it does magic!" 

A w oryginalnym katalogu tutaj: https://max-protect.pl/ecat#catalogue/uncv3cars jest napisane: "We recommend applying Silk Coat every 4-6 months on top of Ultimate Nano Coat v1 or Ultimate Nano Coat v2, or use it as often as you like – impossible to mess things up with this product. Very easy and quick application." Czyli bez uncr'a.

 

Napisałem do producenta na FB - może coś się dowiem to dorzucę do wątku - a jak nie to trzeba będzie w praktyce przetestować. Choć mi nie zależy na trwałości tego wosku, a tylko na wyglądzie w okresie letnim od mycia do mycia.

 

edit, na DW znalazłem takie info w temacie silk coat'a czy można kłaść na powłokę "Ceramishield":

"Hi Pete, 

Yes you can use Silk Coat on top of any coating.

For the durability on Ceramishield i would not know as we have not tested it yet, but i guess the results should be similar to what we get if Silk Coat is applied on our own Ultimate Nano Coat v1 and v2 - 4-6 months depending on the usage.
...
Regards, 
Janis"

To na tyle w temacie dedykowanych produktów w jednej linii i surowego trzymania się powłoka i produkty od jednego producenta bo są specjalnie dedykowane.

 

Tak sobie jeszcze poczytałem, że unc i unc-r wiążą się bardzo mocno z lakierem "tworząc jego kolejną warstwę poprzez chemiczne związanie i nie należy powłok unc-r traktować jak coś osobnego co jest mocno przywiązane i można to "odkleić/zerwać" a raczej jak kolejną warstwę lakieru, która jest nieodspajalna od lakieru" - myślę, że muszę potestować, bo informacji jak na lekarstwo i wtedy się przekonam :) Rozumię to tak, że nie jest to membrana w rozumieniu czegoś osobnego na lakierze, a raczej tak jak się maluje ścianę 3ci raz - nie ma opcji żeby to rozdzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Powiedz mi jakie qd fajnie leży na nim? Zależy mi żeby qdek nie ingerował w kropelkowanie bo na rynku sporo takich.
Na razie kładlem QD1, Poorboys Spray&Gloss, Mainz Gloss Enhancer (szkoda, że już niedostępny).

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Domel napisał:

nie wiem czy cos widać ale dziś przy opłukaniu tak siedzi u mnie UNCr

Ja to szczerze mówiąc nie wiem po co kłaść inne LSP. Jak ktoś ma zadbany, albo nowy samochód, wie z czym to się je (w sensie, jak myje, dekontaminuje, maszynę też umie z głową obsłużyć), to smalcowanie jest taką sztuką dla sztuki, że chyba tylko radością z jego wykonywania można je wytłumaczyć. Wszystkie Fussa, 476, 845 i inne tego typu rzeczy powinny wtedy zostawać na fuchy dla znajomych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
3 godziny temu, Michał126 napisał:

nie wiem po co kłaść inne LSP.

bo jak kładłem to mialem w planach jeździć nim dzień w dzień minium 60km dziennie - ale życie zweryfikowało przebiegi  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.