Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

marszo tak jest, wystarczy raz zanurzyć i 3 auta oblecisz :lol:

 

dudek_t miałeś pierwszą czy drugą generację? Bo spotkałem się z niejedną opinią, że II jest sporo słabsza. Moja jest z samego początku produkcji, październik 1997 :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trucky, to lepiej trafiłeś :mrgreen: Produkcja 11.1997, odebrana w 02.1998.

Silnik 1.4, wersja SX. Uszczelka pod głowicą x3, mechanizm różnicowy x1, cała skrzynia biegów x1, belka tylna x1, wariująca elektronika (niedziałający prędkościomierz co chwilę, szyby przednie, kontrolki), jakieś inne drobiazgi. Jak jechałem na giełdę podpisać umowę kupna-sprzedaży to jeszcze urwał się wydech za tłumikiem środkowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz, a moja odebrana przez rodziców w marcu 1998, uszczelka była grana raz, tylne belka też była raz regenerowana (przy około 240tys przebiegu), sprzęgło (przy 220tys) i pompa wspomagania przy chyba 270tys, jeszcze pompa paliwa przy 350tys. Poza tym z grubych rzeczy nic :D Ten sami silnik i ta sama wersja :) w 2001 w tyłek jej wjechał Matiz, zderzak był wymieniony i lewy błotnik malowany bo się wygiął. A dopiero w zeszłym roku ruda się zaczęła pojawiać, na progach i na przednich błotnikach delikatnie, ale na razie wszystko pod lakierem. Nie ruszam tego bo i tak powoli czas ją wymienić, chociaż żal bo wiernie służy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro niedaleko mnie znalazłem oponki, które mnie interesowały :)

Chwyciłem za telefon, pojechałem, kupiłem, wrzuciłem u wulkanizatora na felgi.

IMG_20150331_145602.jpg

Mam takie na tylnej osi- posiadają rant ochronny i oponka fajniej sie na feldze układa :D

Także, letni setup na aucie, a pogoda sie skitrała :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sysiu20 miałem takie opony 7 lat (2 komplety) na polo 6N i byłem bardzo zadowolony. Drugi komplet (tych samych opon) sprzedałem gdzieś pod Elbląg i chłop dzwonił, że jest bardzo niezadowolony, i że są strasznie głośne :kox: Ile ludzi tyle opinii. Co do felg to są oryginalne VW od polo 6N2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy dni przy swoim aucie :-]

 

Mycie, korekta, zabezpieczenie: Zymol Concours, maska i klapa bagażnika Gyeon Q2 Mohs, szyby Nanolex Ultra Glass, koła SV Autobahn i Gyeon Q2 Tire, plastiki 303 i Koch.

 

Jutro jeszcze Cure, odświeżenie wnętrza i można jechać pod kościół :D tylko ten śnieg...

 

IMGP7625_zpspomxepb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sysiu20 Co to za wzór felgi bo kojarzę, ale nie mogę znaleźć w sieci.
@ sysiu20 miałem takie opony 7 lat (2 komplety) na polo 6N i byłem bardzo zadowolony. Drugi komplet (tych samych opon) sprzedałem gdzieś pod Elbląg i chłop dzwonił, że jest bardzo niezadowolony, i że są strasznie głośne :kox: Ile ludzi tyle opinii. Co do felg to są oryginalne VW od polo 6N2.

 

Felgi oryginalne VW i dedykowane z tego co mi wiadomo do Lupo ;)

Nazywają się Starlite. parametry to 14'' 7j Et40

Szkoda tylko, że nie mają 15 cali :(

DSC04948.JPG

Mnie tam jakoś nie szumią te opony :o

Długo szukałem tego modelu ze względu na rant ochronny, który nie raz uratował felgę, a tu proszę trafiły się niedaleko ;)

 

Żeby nie było ot, to podładowałem aku w dupowozie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Długo szukałem tego modelu ze względu na rant ochronny, który nie raz uratował felgę

 

W jakiej sytuacji poza podjezdzaniem pod kraweznik "jak debil" taki rant ochronny ratuje felge?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo szukałem tego modelu ze względu na rant ochronny, który nie raz uratował felgę

 

W jakiej sytuacji poza podjezdzaniem pod kraweznik "jak debil" taki rant ochronny ratuje felge?

 

Na wąskiej drodze mijałem się z autobusem, a gość robiąc kostkę na podjeździe zrobił krawężniczki. Nie było gdzie uciec, więc na maxa przytuliłem się do prawej strony i opona otarła delikatnie o krawężnik a nie felga ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi brat rozciął oponę i porysował felgę, tyle było z tego rantu :wallbash: Z późniejszego "przesłuchania" wynikało, że prędkość ok 10km/h i obcierka o krawężnik na parkingu

 

To niech nauczy się lepiej jeździć, jeśli nie wie po co jest rant ochronny w feldze. :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.