Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłeś przy swoim aucie ? 2


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

W poprzednim tygodniu Pyza odwiedziła mechanika i tak przy 225000 km wymienione zostało:

- kompletny rozrząd + pompa wody - zestaw INA,

- komplet amortyzatorów gazowych przód + tył TRW,

- zestaw montażowy amortyzatorów osłony, odboje, łożyska,

- sprężyny K.A.W. Fahrwerkstechnik 45/30.

A tak po za tym CG Wet Mirror Finish + PB Natty's Blue :D

DtRLtE2.jpg

LDTami7.jpg

kQcxMrn.jpg

wLN1hyi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gleba w tym modelu to jakiś spóźniony żart z okazji 1 kwietnia czy co? :roll:

"Gleba" to chyba spore nadużycie. Lekkie obniżenie tu jak najbardziej pasuje bo wcześniej wyglądało to jak mała terenówka.

Zadbany ten Pug. ;)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przed pracą pozbyłem się z auta kurzu. Piana Fruit, płukanie, wycieranie do sucha, Morning Dew, Rain-X 2w1 na szyby, plastiki zewnętrzne potraktowane Jet-Blackiem, na opony położyłem Black Mambe. Czekam na tester PB NL i zajmę się wnętrzem. ;) Swoja drogą PB Natty's paste black super kropelkuje i zrzuca wodę, nie było dużo do wycierania. :D Bardzo przypadł mi do gustu ten wosk, to był dobry zakup. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudek_t, Jak dla Ciebie 45/30 to gleba? to czym dla Ciebie są auta z prześwitem 5cm?

Czym mają być jak ledwo jeżdżą? Karykaturą samochodu.

 

Wracając do tematu konkretnego auta. Użyłem wyrażenia "gleba" trochę na wyrost ale jak można psuć jedną z ostatnich ostoi komfortu w klasie średniej :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanie Xado VitaFlush przez 300km, wymiana oleju na Specol 5w40+Xado c-60, komplet oryginalnych filtrów, serwis klimy, wymiana sprężyn z przodu, geometria, poprawka hamulca ręcznego. I niestety dowiedziałem się, że regenerowana 2 miesiące temu przekładnia znowu leje i to poważnie. Po pierwszej regeneracji zrobiłem ok. 1000km - wycieki, reklamacja i teraz znów leje :/ odzyskam pieniądze i szukam innej firmy, samochód znów będzie udupiony przez niekompetencję zakładu regenerującego przekładnie :roll: na wszelki wypadek przed wakacjami wykupię rozszerzony pakiet assistance bo strach jechać :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fireman, sprężynki gdzie kupiłeś?

Na OLX udało się wyrwać, gość kupił 406 na krótszych sprężynach a w bagażniku miał jeszcze komplet tych i pykło za pół ceny :D

 

Manolito77, dzięki :good:

 

Wracając do tematu konkretnego auta. Użyłem wyrażenia "gleba" trochę na wyrost ale jak można psuć jedną z ostatnich ostoi komfortu w klasie średniej :kox:

A kto mówi, że tu się coś popsuło?

Niestety seria wygląda jak wygląda i jest miękko za bardzo. A teraz po prostu auto nabrało pewności prowadzenia i sztywności, ale komfort dalej jest.

Jak to ujął mój mechanik, prowadzi się lepiej niż 407 ale w żadnym wypadku nie jest twardo czy coś.

Po za tym, mam często okazje jeździć autem z gwintem, skręconym dość mocno i gdy wsiadam do Pyzy to żadnych nierówności się nie czuje nagle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam auto od dziadka, bo wujek tak się nim zajmuje, że jadąc do rodziny w góry, "myje" auto oblewając je wodą i trąc gąbką :wallbash:

Wg wujka były to prośby w stylu: "tylko go nawoskuj". No to sobie przygotowałam:

- Magi,

- ADBL PRO,

- Prickbort,

- SG Iron off v4

- SG APC lime w różnych stężeniach

- Bilt Hamber Soft,

- Gyeon ClayLube,

- SG Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner,

- SG Apple Dressing,

- SG B2B,

- SG Perfect Glass Cleaner,

- MEGUIARS Gold Class Trim Detailer,

- Coolnite 476s.

 

Oczywiście standardowa śpiewka: "auto jest czyste, niedawno myte" - taa... Okazało się, że mycie na 2 wiadra to mało, bo nawet grit guarda nie było widać w wiadrze:

DSC_1898.jpg

DSC_1895.jpg

 

W środku też nie lepiej, po 1. umyciu:

DSC_1856.jpg

 

Po kolejnym już lepiej:

DSC_1857.jpg

 

Te wnętrze w życiu nie widziało APC a tym bardziej dressingu:

DSC_1910.jpg

 

Końcowy efekt nieco lepszy od tego sprzed kilku dni ;)

 

DSC_1915.jpg

DSC_1916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam auto od dziadka, bo wujek tak się nim zajmuje, że jadąc do rodziny w góry, "myje" auto oblewając je wodą i trąc gąbką :wallbash:

 

driverIN, masz chłopaka? :D

 

Żartuję oczywiście :D Ale bardzo ładna praca, ja generalnie lubię oglądać zadbane daily drivery, ze szczególnym uwzględnieniem aut nudnych. :good: To dowodzi, że w każdym wozie jest potencjał. :D Tę relację mogłabyś spokojnie wrzucić do W&W jakbyś miała więcej zdjęć.

 

A żeby nie było pustego przebiegu, umyłem dziś motocykl, nie auto. Musiałem tylko poczekać aż sąsiedzi pojadą do kościoła. :D Nic specjalnego, pianowanie, spłukiwanie i mycie rękawicą na dwa wiadra przy użyciu czerwonego Sonaxa. Musiałem go wyczyścić, bo w przyszłym tygodniu oddaję go do serwisu i to autoryzowanego, więc żeby wstydu nie było. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

648281 driverIN, masz chłopaka?

 

Nie, nie mam, ale nie po to założyłam tu konto :D Szczerze to zastanawiałam się nad zrobieniem małej relacji, ale w drugi dzień (w piątek) co były te wiatry, tak się wkurzylam, bo ledwo przyjechałam z myjni, auto było całe brudne gorzej niż kiedy go wzięłam od dziadka, a garaż nawet na uno zbyt małe, aby coś w środku zrobić :evil: Więc z początku zdjęcia są, ale nie mam zdjęć z woskowania i dressingow zewnętrznych, bo już w sobotę się spieszylam, by go oddać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko odebrane w piątek od lakiernika wiec trzeba było troche umyć i uzupełnić siuwaksy ;)

 

wypad na myjnie, szybkie mycie na 2 wiadra, spłukanie, po czym zaczęła nadchodzić taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaka chmura burzowa więc tylko szybko QD od CG i do domu :D

 

BY0JfG3.jpg

I6qh2sl.jpg

ABcbP1u.jpg

qD7XXkE.jpg

 

oczywiście pod most ledwo dojechałem i zaczęło padać wiec autko już zdążyło zmoknąć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstałem po 5 rano :D ,patrze za okno,pogoda piękna to nie ma co siedzieć trza jechać myć :D

Zestaw już na myjni .Wiaderko po prawej nie moje :-]

WP_20160619_06_33_28_Pro.jpgphoto hosting sites

 

ADBL Vampire Liquid w akcji

WP_20160619_06_33_47_Pro.jpgupload image online free

 

WP_20160619_06_34_04_Pro.jpgimages hosting

 

Marolex plus piana od SG

WP_20160619_06_36_09_Pro.jpgupload image online free

 

Czas na koła. Wpierw strzał Tenzi En jee. Płukanko i Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner 1:4

 

WP_20160619_06_52_56_Pro.jpgfree image host

 

Już pod domem . Chemical Guys Vintage ,Shiny Garage Back2Black TTD nakładane pędzlem hehe

 

WP_20160619_08_45_57_Pro.jpg20mb image hosting

WP_20160619_13_38_23_Pro.jpgscreen capture software

 

Fajny dzionek. Dla mnie poświęcony czas na umycie auta działa relaksująco,taka odskocznia od problemow,zmartwień .Świetna sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.