Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

A od kiedy to gwarancja obejmuje odgrzybianie klimatyzacji?
nie wiem co obejmuje bo w życiu nowego auta nie miałem i mieć nie będę :)

 

Ale dziwne to jest żeby w rocznym aucie już grzyb w klimie wyskoczył.

 

No właśnie też mnie to dziwi, objaw jest dokładnie jak na grzyba. Śmierdzi po włączeniu AC, dlatego tu napisałem, może ktoś spotkał się z czymś takim. To jest moje pierwsze nowe auto i też jestem zdziwiony, że tak szybko;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest moje pierwsze nowe auto i też jestem zdziwiony, że tak szybko;/

 

Nie ma na to reguły. Zależy jak użytkujesz klimatyzację - jak chodzi cały czas to nie powinno być tak szybko czuć stęchlizny. Jak włączasz klimę od wielkiego dzwonu to raczej nie powinno być nadzwyczajnego, że śmierdzi. Najpierw sprawdź czy wymienili czy ten filtr czy tylko wpisali na fakturze, że wymienili. Jak jest stary to wymień. Jak wsadzili nowy to jedź to jakiegoś warsztatu specjalizującego się w klimie i niech wyozonują całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensei123, Z własnego podwórka : W czteromiesięcznym,nowym aucie już czuć delikatnie stęchlizną, mimo,że klima była używana dosyć często. Myślę, że nie ma na to reguły. Ozonowanie to jak dla mnie trochę pudrowanie grzyba. Jedyną skuteczną metodą jest chemiczne oczyszczenie parownika. Potrzebny jest spray/pianka z długą sondą do odgrzybiania klimatyzacji. U siebie wyciągam filtr kabinowy i wprowadzam sondę na czuja aż dotrze do parownika. Aplikuję, czekam chwilę, włączam obieg wewn. i wietrzę auto. Można dodatkowo psiknąć w kanały wentylacji ( ważne żeby sondę wprowadzić możliwie głęboko i powoli wyciągając, wciąż zapodawać środek ). Jedyne na co trzeba uważać to kanały nad radiem/elektroniką, żeby niczego nie zalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Zamierzam kupić środek do poczarnienia plastików i padło na KOCH CHEMIE PLAST STAR - czy można go użyć również do srodka czy nie nadaje się ze względu na np. zapach?

2) Nie potrafię dobrać srodka do zabezpieczenia tego plastiku na podszybiu nad srebrną listwą widoczna na zdjęciu

 

wnętrze: http://www.mazdaspeed.pl/fileadmin/_pro ... 2baeca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to gwarancja obejmuje odgrzybianie klimatyzacji?
nie wiem co obejmuje bo w życiu nowego auta nie miałem i mieć nie będę :)

 

Ale dziwne to jest żeby w rocznym aucie już grzyb w klimie wyskoczył.

 

No właśnie też mnie to dziwi, objaw jest dokładnie jak na grzyba. Śmierdzi po włączeniu AC, dlatego tu napisałem, może ktoś spotkał się z czymś takim. To jest moje pierwsze nowe auto i też jestem zdziwiony, że tak szybko;/

 

Przerabiałem to samo,

w swoim "jak było nowe" aucie. Po tak krótkim okresie użytkowania kilimy powinien pomóc LOCTITE Hygiene Spray, u mnie przynajmniej pomagał. (Czyszczenia klimatyzacji gwarancja z pewnością nie obejmuje, zresztą, jak pojedziesz z tym do ASO to i tak odpalą ci ten środek, bo właśnie w tym roku na niego przeskoczyli) tyle, ze zapłacisz nie 50 ale 150 zł. I przeozonowanie.

Ja ozonuję autko 2 razy w roku i jest spokój.

Poza tym użytkowanie, należy pamiętać by wyłączać klimę kilka km/minut przed dojazdem do celu. By parownik się osuszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

robcok, na forum nie wrzucamy linków do aukcji - patrz regulamin (tym bardziej błędnych).

 

Ze swojej strony polecam rękawice nitrylowe, np:

http://www.tuttomed.pl/produkt/nitrylex ... eskie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie ;))

Czy środek taki jak tenzi car max (aktywna piana) w odpowiednim rozcieńczeniu może służyć zamiast APC ?

Chce wyczyścić wnęki drzwi zawiasy itp... Nie mogę sobie tego wyobrazić : za pomocą pędzla naniose odpowiednio rozcieńczony preparat aktywnej piany ale co dalej jak to spłukać żeby nie zalać wnętrza samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem auto i ma na szybie, masce i dachu po jednej dużej kropli na każdy element zaschniętej jak twierdzi poprzedni właściciel żywicy ewent. soku z jakiegoś drzewa w Chorwacji, bardzo dobrze utrwalone przez temperaturę. Wygląda to trochę jak jakiś klej przeźroczysty, czy atakować to Prikiem, nafta, dyktą, czy…???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za odpowiedzi ;)wkr kupiłem piankę CRC AIRCO CLEANER 400ML i zrobię tak jak napisałeś. Dzisiaj wymontowałem filtr kabinowy i za nim pod kątem widzę żeberka parownika, jak dobrze zrozumiałem mam je spsikać za komocą tej sondy + kanały nawiewu? A dalej odczekać itd zgodnie z instrukcją na produkcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sensei123, Tak, postaraj się pokryć parownik tym preparatem, nadmiar i tak spłynie przez odpływ pod autem. Możesz też psiknąć w nawiewy jeśli tak jest napisane w instrukcji preparatu. Jednak ja bym się skupił wyłącznie na parowniku. Aplikacja w nawiewy może uszkodzić elektronikę.

 

U mnie takie zabiegi niwelują przykry zapach. Czasami trzeba powtórzyć proces,ale zwykle wystarczy jedna aplikacja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.