Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Michael MSTP, a jak by położyć na masce reczniki papierowe lub cienką ściereczkę i namoczyć to np. naftą ..? Jest tania,nie trzeba oszczędzać i rusza smołę. Tylko czy jak dłuzej "poleży" nie zaszkodzi lakierowi..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do testowania swoich umiejętności miałem sobie kupić na szrocie jakąś maskę, ale dostałem od Dziadka cinquecento do testów, więc nie narzekam ;)

Pytanie dotyczy rodzaju lakieru, domyślam się, że jest tam zwykły lakier akrylowy, bez warstwy bezbarwnej.

Oprócz standardowych:

- uważaj na grubość lakieru

- nie zaczynaj od najagresywniejszej pasty i pada

jakieś rady na pierwszy raz przy takim lakierze ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejsza glinka i jakoś poszło. Tak auto robiło na budowie jest to dostawczak . Nie wiem czy to napewno był asfalt przynajmniej tak wyglądał.

961a8b16d1e6.jpg

 

Tutaj zdjecie przedstawiajace z czym mam doczynienia :) element przed i po i tak wsumie cale auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, mam na aucie DG #111 i później poleciał na to BSD, co mi da lepszy look, następna warstwa BSD, czy np. FK Pink Wax? Nie chodzi o trwałość tylko o look

 

nie miałem FK pinka wax ale czytając opis wynika że to hybryda więc powinien dać lepszy efekt niz DG#111, jak masz to zrób nim sobie jakiś panel i porównaj a będziesz widział czy warto.

Jak chcesz iść max w look to zaopatrz sie w wosk naturalny, z tym że przez zimę będziesz musiał kilka razy auto machnąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Pink Wax fajnie przyciemnia (niebieska perła z palety VW) i daje ładny mokry wygląd, do tego śliskość na przyzwoitym poziomie, aplikacja i docieranie banalne. Z minusów to zapach pasty do butów :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejsza Glinka i jakoś poszło. Tak auto robiło na budowie jest to dostawczak . Nie wiem czy to napewno był asfalt przynajmniej tak wyglądał.

Obrazek

 

Tutaj zdjecie przedstawiajace z czym mam doczynienia :) element przed i po i tak wsumie cale auto :)

 

Mam coś podobnego u siebie na szybie w domu od środka. Kilkadziesiąt czarnych plamek, są odkąd się wprowadziłem. Próbowałem prickbortem, ale nic nie dało. Jak wymyślisz dobrą metodę na ich usunięcie to daj znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejsza Glinka i jakoś poszło. Tak auto robiło na budowie jest to dostawczak . Nie wiem czy to napewno był asfalt przynajmniej tak wyglądał.

Obrazek

 

Tutaj zdjecie przedstawiajace z czym mam doczynienia :) element przed i po i tak wsumie cale auto :)

 

Mam coś podobnego u siebie na szybie w domu od środka. Kilkadziesiąt czarnych plamek, są odkąd się wprowadziłem. Próbowałem prickbortem, ale nic nie dało. Jak wymyślisz dobrą metodę na ich usunięcie to daj znać :)

 

Prik to dla mnie zabawka, spróbuj Nielsena tar removera.

Oczywiście jeśli to smoła/asfalt a nie jakiś inny nalot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejsza Glinka i jakoś poszło. Tak auto robiło na budowie jest to dostawczak . Nie wiem czy to napewno był asfalt przynajmniej tak wyglądał.

Obrazek

 

Tutaj zdjecie przedstawiajace z czym mam doczynienia :) element przed i po i tak wsumie cale auto :)

 

Mam coś podobnego u siebie na szybie w domu od środka. Kilkadziesiąt czarnych plamek, są odkąd się wprowadziłem. Próbowałem prickbortem, ale nic nie dało. Jak wymyślisz dobrą metodę na ich usunięcie to daj znać :)

 

Ja miałem podobnie na szybie strychu.Zmiękczyłem to preparatem Tenzi do czyszczenia grillaa nastepnie spokojnie zdjałem to zyletką. Oczywiśćie na lakierze tak nie zrobisz.Na szybie spokojnie.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespa, tak też myślałem na początku ale przy ogromnej i mozolne pracy Glinka coś tam rusza. Czy coś mocniejszego od prickborta?

A czy "domowymi" środkami typu benzyna ekstrakcyjna, aceton lub denaturat próbowałeś? Z acetonem jedynie uważaj, bo może zmatowić lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsumie użyłem 3x Prickborta i Niebieska Glinke Valet Pro i poszlo. Prickbort jak by delikatnie naruszyl te elementy ale nie było charakterystycznej reakcji rozlewania sie ich. Nie wiem co to było, wazne ze zeszło. Pewnie lakier mocno oberwał bo mocno ta glinka pracowałęm ale i tak bedzie przechodzil korekte wiec mam nadzieje ,ze balagan usune.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.