Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam po dłuższej przerwie, zauważyłem że się sporo zmieniło od czasu kiedy ostatnio czytałem forum (jakieś 2 lata temu) teraz wyczytałem ze np FK 1000p lepiej się trzyma czystego lakieru a nie np. po jakimś AIO. Co do pytania, chciałem zabezpieczyć lakier przed zimą, lakier 6 letni wcześniej nie czyszczony i nie woskowany i teraz pytanie: po glinkowaniu nałożyć SRP+FK 1000p tak jak zamierzałem czy wystarczy glinka, przetarcie IPA i FK od razu? Najbardziej zależy mi na trwałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem nad taką opcją, czyli SRP ma oczyścić i przygotować lakier a IPA zmyć sealant i wypełniacze z SRP i na to 1000p.

Przy jakiej minimalnie temperaturze można nakładać FK 1000p żeby nie stracił na wytrzymałości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się zastanawiam czemu wy chcecie Ipą po SRP działać ? SRP po to zawiera wypełniacze żeby co nieco ukryć, jak chcecie "zmyć Selant i wypełniacze z SRP" to użyjcie zamiast SRP Cleanera a nie SRP niszcząc jego zaletę... Te wciskanie wszedzie na siłe IPY zaczyna mnie przerażać...

 

czekam aż ktoś niedługo napiszę

 

mycie -> ipa -> glinka -> ipa -> mycie -> ipa -> cleaner -> ipa -> SRP -> ipa -> wosk -> ipa...

 

Temu SRP jest polecany bo dobrze maskuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jagmar, szkoda słów..... odkąd zrobiono test, gdzie colli lezy kilka procent dluzej na powierzchini przetartej przed aplikacją wosku IPĄ to powstałą mania IPOWANIA na tym forum, wszedzie ipa.

 

Nie jeden magik, jakby mial crystal rocka, to przed smarowaniem przetarłby po CF ipką, tak dla zasady "żeby dłuzej polezal" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładź na cleaner i tyle :) Może testowo jeden panel wymyć IPĄ i tak pewnie nie zauważysz różnicy ;) Wcześniej wosk "zarżnie" ci myjnia bezdotykowa, wosk ci się znudzi, nie będzie i tak już kropelkował jak byś chciał i nałożysz nową warstwę wosku :-]

Ja tam mycie, glinka, SRP i Colli i dobrze było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie SRP to jeden z lepszych środków bo nakładanie, look, śliskość i kropelki samego produktu jak również ścieranie i maskowanie są na prawdę na wysokim poziomie jak na produkt z tej półki cenowej. Wiem, że są lepsi, ale na prawdę jest dobrze :)

6-10C jak się nie da więcej to co zrobisz ? :) Nic nie zrobisz :dontknow:

Trzeba kłaść w takich warunkach jak są, najwyżej się trochę więcej pomęczysz :)

Te 15C były by trochę bardziej odpowiednie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mycie > Achilles prepp > IPA ;) > Sonax PNS > Coli 476 > Sonax BSD

 

Jest sens dawać PNS i coli ??

 

 

mycie- glinka- achilles- ipa- PNS lub Colli lub BSD :)

ewentualnie po jakimś czasie do odświeżania PNS lub Colliego QD czyli BSD :)

'Za dużo tego jak na jeden raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jedno, w VW pasku B5 na dole błotnika przedniego jest zbiór większych rys, których chyba samą maszyną nie wyciągne.

Nie są one do podkładu na pewno. Mam w swoich zasobach krążki papieru 3000 na kołeczek.

Czy jak się nimi pobawię i coś tam te rysy zejdą to później na polerce DA i paście megsa M101 uda się ślady po papierze wyciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.