Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 5


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Pies mi dziś skoczył na auto i pazurami porysował błotnik. Do polerki używałem wcześniej FG500 możecie polecić mi coś mocniejszego?

 

może Meguiar's Foam Cut Compound 101 ??

 

ew 300 od menzerny, mocniejszych nie ma - potem trzeba już dobierać futro.

i pewnie czeka Cię matowienie papierkiem 2000 i w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,7 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Pies mi dziś skoczył na auto i pazurami porysował błotnik. Do polerki używałem wcześniej FG500 możecie polecić mi coś mocniejszego?

 

może Meguiar's Foam Cut Compound 101 ??

 

ew 300 od menzerny, mocniejszych nie ma - potem trzeba już dobierać futro.

i pewnie czeka Cię matowienie papierkiem 2000 i w górę

 

A Farecla G3 ? Robi sporo syfu ale jest też mocną pastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel - zeszlifuj co się da, resztę wydrap małym śrubokrętem, lub dłutkiem, wytraw fosolem, przemyj i na to brunox lub podkład reaktywny, później acrylowy i lakier (dostaniesz w sprayu)

 

gumę to kładzie się na miejsca spawów i łączeń ale po uprzednim zabezpieczeniu lakierem, czy epoksydem a nie na rdze, no chyba, że ktoś lubi niespodzianki i dziury po roku czy 2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisałem w sobotę położyłem na auto Colli 476 w odstępie paru godzin dwie warstwy, w niedzielę powtórzyłem jeszcze raz. Teraz zastanawiam się czy jutro nie położyć czwartej warstwy, tak więc chciałem się zapytać:

Czy jest w ogóle sens kłaść kolejną warstwę czy pozostać przy trzech?

Czy ewentualnie wystarczy umyć auto dokładnie szamponem, czy znów przetrzeć dodatkowo IPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w ogóle sens kłaść kolejną warstwę czy pozostać przy trzech?

 

i do ilu tak wartsw chcesz dojść ? Wystarczy...

 

czy znów przetrzeć dodatkowo IPA?

 

położony wosk chcesz przecierać IPĄ ? A w jakim celu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 krótkie pytania:

 

1 Na jaki serwer ładujecie zdjęcia np. w relacjach PSB aby można było wrzucić klikanaście-dziesiąt zdjęc od razu? Bo nie uwierze, że po jednym każdy ładuje:)

 

2 Czy robiąc kombi ( w moim przypadku będzie to passat B5) ściagacie relingi? Bo jeśli nie a w PSB jest różnie, to jest chyba koszmarnie ciężko dach robić, i tylko z jakiegoś stołeczka można dach polerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko , posiadam Myjke Ciśnieniową MAKITA HW111 dokładnie taką , http://images10.fotosik.pl/3710/2ee9ce45133e55fa.jpg ma ona niby swoją pianownice ale jest o dupe rozbić , że to tak ujme.... chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakaś możliwość dokupienia lanci z Karhera czy jakiegoś Bosha ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk lepiej daj sobie spokój ze ściąganiem relingów ja próbowałem i po chwili zrezygnowałem jak się urwał zaczep z jednej zaślepki :zly:

praca pod relingami nie jest zbyt przyjemna i jeśli nie masz dwóch metrów organizuj sobie najlepiej jakąś ławeczkę żeby na nią stanąć i robić dach

może pomocny był by też niski talerz mocujący i szeroki pad plus ewentualnie przedłużka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi rozstrzygnie spór?? :-]

 

Po polerce auta samym zielonym korkiem 3m zostają "swirlle" i hologramy, na to wosk collonite i ;

 

a)wosk "wypolorowywuje" hologramy i nie ma po nich śladu

b) widać hologramy po wosku

 

wg mnie 100% b ale kolega się upiera...więc ?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi rozstrzygnie spór?? :-]

 

Po polerce auta samym zielonym korkiem 3m zostają "swirlle" i hologramy, na to wosk collonite i ;

 

a)wosk "wypolorowywuje" hologramy i nie ma po nich śladu

b) widać hologramy po wosku

 

wg mnie 100% b ale kolega się upiera...więc ?? ;)

 

C) zależy jaki lakier, jakie hologramy, jaki wosk czy pasta wymyta itp. Colli colliemu nie równy. Wygrałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto mi rozstrzygnie spór?? :-]

 

Po polerce auta samym zielonym korkiem 3m zostają "swirlle" i hologramy, na to wosk collonite i ;

 

a)wosk "wypolorowywuje" hologramy i nie ma po nich śladu

b) widać hologramy po wosku

 

wg mnie 100% b ale kolega się upiera...więc ?? ;)

 

C) zależy jaki lakier, jakie hologramy i jaki wosk. Colli colliemu nie równy. Wygrałem

 

collonite 476s lakier alfa romeo 159 bordowy-raczej miękki, hologramy i swirlle nieduże ;)

 

ale to już trzeba się przekonać a nie rozkminiać chyba....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk lepiej daj sobie spokój ze ściąganiem relingów ja próbowałem i po chwili zrezygnowałem jak się urwał zaczep z jednej zaślepki :zly:

Bo zazwyczaj mocowania relingów są z założenia jednorazowe. Istnieją jednak metody pozwalające na ich zdjęcie bez niszczenia. Trzeba poczytać jak jest przy danym modelu i jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.