Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli przez to iż Ty lub ktoś wsadził Ci inną część niż powinna tam siedzieć, to on miał godzinę za friko robić?
Jeżeli przyjeżdżam wykonać konkretną usługę to z jakiej racji mam płacić za coś co nie jest zrobione. Każdy by chciał żeby przyjeżdżały na naprawę samochody max 5 letnie z niezapieczonymi śrubami i czyściutkie od góry do dołu. Niestety przeważnie nie jest tak kolorowo i trzeba czasem się nakombinować żeby coś odkręcić i naprawić. Nie mówię, że miał robić za darmo ale mógł powiedzieć, że za drugim razem już Pan nie będzie płacił, szczególnie że już ma wszystkie nakrętki poluzowane i zabezpieczone smarem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

711425 to z jakiej racji mam płacić za coś co nie jest zrobione.

 

Dlaczego? Bo to nie jego wina że ktoś zamontował część która dobre ustawienie uniemożliwia i on stracił godzinę na dochodzenie co jest grane.

Ty byś robił godzinę w pracy za friko? Myślisz że "geometria" to tylko poluzowanie nakrętki, właściwe ustawienie i dokręcenie? Wiesz ile ktoś kto ma warsztat musi zabulić za urządzenie do ustawiania, nie mówiąc już o samej wiedzy?

 

Z naszego podwórka ... przyjeżdża Ci ktoś na umycie felg które nigdy nie były myte i zamontowanie do autka . Wyciąga je z bagażnika Ty zużywasz butlę pricka , butlę irona i po godzinie jak już lśnią jak nowe następuje montaż i ... otwór centrujący jest sporo za mały i nie pasują . Gość mówi więc że niestety nie płaci , bo nie pasują do jego auta . Puściłbyś go bez kasy , ba powiedziałbyś mu żeby kupił nowe fele , przywiózł Ci je na odszczurzenie + montaż i to oczywiście za friko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie chcę się z Tobą spierać przez kilka stron, masz rację ale każda sytuacja jest inna. Chociażby wymiana świec żarowych - lubią się urywać. I co mam płacić nie wiadomo jakie pieniądze za wykręcenie urwanej świecy tylko dlatego, że mechanik podjął się zadania ale mu coś nie wyszło. A tłumaczyć się może na setki sposobów. A to, że gniazdo nie było wyczyszczone, nie ten smar, za duży moment dokręcania. Uważam, że jeżeli prowadzi się poważny biznes to pewne ryzyko trzeba ponieść. A akurat to miejsce w którym byłem to nie jest stacja zrobiona ze stodoły u pana Stefana tylko nowo postawiony budynek z 5 stanowiskami i stacją diagnostyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

711431 Uważam, że jeżeli prowadzi się poważny biznes to pewne ryzyko trzeba ponieść.

 

 

Ryzyko? Wiesz gdyby oni zamontowali za długi drążek i przez to nie dałoby się ustawić geometrii, to nawet bym się nie odzywał ale w Twoim przypadku dlaczego oni mają mieć godzinę w plecy, jak ktoś inny spaprał robotę?

 

To jak z tymi felgami? Puściłbyś gościa bez kasy i zaproponował żeby przywiózł inny komplet? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na innym forum gość oczekiwał od sprzedającego sprężyn zwrotu kosztów montażu ich na auto i następnie zdjęcia przez mechanika, bo "nie siadła mu wizualnie" wysokość. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już ogarnę zmianę tych elementów to kolejne ustawianie będzie za połowę ceny. Byłem u nich pierwszy i ostatni raz

Z ekonomicznego punktu widzenia opłaca sie do niego jechać na drugą wymianę bo jak uniesiesz sie honorem to u innego zapłacisz jak za normalną usługę a tu masz juz 50% discount i zna już auto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenniki usług wewnątrz UE (obowiązujące od 15 czerwca), którymi "pochwalili się" polscy operatorzy. Miało być pięknie, wyszło jak zwykle.

Kurde u mnie wychodzi ze mam to samo w PL jak i w UE :shock:

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, ja za sprzęt do ustawienia geometrii zapłaciłem 100 000. I jeszcze wszyscy piszczą, że drogo w cholerę (100 zł za 2 osie ze wszystkim), przed ustawieniem zawsze zawias wyszarpany. Prędzej to gówno się rozleci w proch niż odrobi, ale i tak każdy uważa, że na tym są miliony. Kiedyś firmę sprzedam w cholerę i będę się śmiał. A przed każdym uczciwym mechanikiem z szacunkiem się ukłonię, bo ten biznes to tragikomedia. :mrgreen::mrgreen: Najlepiej frajerom dopłacać do ich super mega zadbanych męczenników, które to zostały wyrzucone na śmietnik przez Fritza i Helmuta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.