Skocz do zawartości

Co mnie dziś wkurzyło 2


Rekomendowane odpowiedzi

Rozładowany z dnia na dzień akumulator... Na razie siedzi pod prostownikiem zobaczymy czy jutro odpali... Ale od razu się dopytam czy polecacie jakiś konkretnie producentów akumulatorów (bo nowy na pewno będę musiał kupić) czy lepiej brać dla przykładu bosha czy centre czy jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy ze szklarzami.

 

Pierwsza firma InGlass - złożone zamówienie na lustro wklejane w kafelki. Przyjechali, zrobili pomiar i umówiliśmy się na montaż na dzień X o godzinie 8:00.

 

W dniu x czekamy wraz z narzeczoną na mieszkaniu (nie mieszkamy tam jeszcze) i czekamy, bo śpieszy nam się do pracy (mamy na 9). O 8:15 dzwonimy do firmy i okazało się, że właściciel zapomniał... Zapytałem wprost o rekompensatę lub zerwanie umowy - właściciel wybrał to drugie, więc pewnie nawet nie miał gotowego lustra dla nas.

 

Zaraz po tym incydencie zadzwoniliśmy do drugiej firmy iSzkło. Pani przez telefon wydawała się sympatyczna i i umówiła nas na pomiar w dzień X między godzinami 17:00, a 17:30. Właściciel firmy, który robi pomiary przyjechał o 19:10, a na nasz zarzut spóźnienia się mówił "przecież było mówione od 17...".

 

Pomiar wykonany, zaliczka wpłacona i czekamy. W dniu wczorajszym dzwoni Pan mówiąc, że lustro jest gotowe i dzisiaj OD godziny 17 jest przewidziany montaż. Ja niestety z pracy nie zdążyłem, więc narzeczona wyszła wcześniej i czeka, czeka i czeka... Ja dojechałem po pracy na miejsce o 21:20 i przez cały czas nikt nie odebrał od nas telefonu. Pojechaliśmy z mieszkania do własnych domów, bo nikt nie przyjechał.

 

Nie rozumiem co firmy zyskują na tym, że każą się całować dupę? Nie mam zamiaru pokryć całych kosztów tego lustra, bo ja też straciłem swój czas i paliwo na dojazd, a nikt nie raczył nawet odebrać telefonu lub zadzwonić z przeprosinami, że jednak nie da rady i prosi o przełożenie (dla mnie to nie problem, tak?)

 

Macie sposób na takie firmy?

 

A wracając do domu zepsuło mi się auto zastępcze, które naprawiałem 40 minut pod latarnią przy Lidlu w tym zimnie. Dojeżdżając do domu puknąłem (na szczęście bez szkód) sarnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mickul, witaj w świecie "budowlańców". To inny świat niż nasz - coś jak Alicja w krainie czarów. Nikt normalny ich zachowania i sposobu pracy nie ogarnie. Zmęcz jakoś temat tego lustra i zapomnij (pod warunkiem że Ci czegoś nie spierdzielą i nie będziesz się z tym bujał przez następne pół roku :kox: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 4 pary spodenek za 1 zł i 2 pary rękawic bokserskich za 20 złotych na allegro. Teraz sprzedawca tłumaczy się, że nastąpiła pomyłka kiedy wystawiał aukcje i ze pomylił ilość sztuk z ceną i żebym podał numer konta to od razu odda mi pieniądze. Jego pomyłka ze sporym zyskiem dla mnie. Teraz pytanie jak wyegzekwować od niego te przedmioty i na jakie zapisy prawne mogę się powołać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 4 pary spodenek za 1 zł i 2 pary rękawic bokserskich za 20 złotych na allegro. Teraz sprzedawca tłumaczy się, że nastąpiła pomyłka kiedy wystawiał aukcje i ze pomylił ilość sztuk z ceną i żebym podał numer konta to od razu odda mi pieniądze. Jego pomyłka ze sporym zyskiem dla mnie. Teraz pytanie jak wyegzekwować od niego te przedmioty i na jakie zapisy prawne mogę się powołać?

raczej sprzedający odstąpi od umowy i zwróci Ci całość Twoich kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianeo, Banner lub ewentualnie Varta (choć to też już powoli nie ta Varta co kiedyś). Jest jeszcze japońska Yuasa (wcześniej robili akumulatory do motorów) - sprzedawcy akumulatorów mówią, że to też ponoć bardzo dobre akumulatory tyle, że jeszcze nie są tak powszechnie znane w PL (jeśli znane to głównie wśród użytkowników motocykli).

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem sms od Play ''dziękujemy za przedłużenie umowy...'', a nic nie przedłużałem :o Umowa kończyła się dopiero w okolicach maja 2016...

Jakbym miał mało problemów. Jeszcze z nimi będę się musiał użerać :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście sądy nie rozpatrują spraw poniżej określonego pułapu kwot bo każdy taki pieniacz/cfaniak, który trafił towar za złotówkę by się chciał sądzić o parę gaci. Daj se chłopie spokój, przyjmij zwrot kasy i przejdź do tematu "co mnie dziś ucieszyło". Przed świętami chcesz komuś obore robić, trochę przyzwoitości. A jak ci zależy to dogadaj się z nim na uczciwą cenę i mu dopłać te parę złoty by ten ktoś nie był w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o bezpośrednie połączenie żyły z Cu i Al :P O Istnieniu przekładek z materiałem zobojętniających np kupal wiem.

:good:

Teraz pytanie jak wyegzekwować od niego te przedmioty i na jakie zapisy prawne mogę się powołać?

Bądź człowiek i odpuść, każdemu mogą zdarzyć się błędy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to są krętacze.

15.11 pytam gościa z olx o uchwyt do Mio 550 czy by wysłał paczuszką

16.11 odpisuje, ze ok i wieczorem poda dane do przelewu

17.11 wieczorem dopiero przysyła dane, robię przelew

18.11 ma kasę

20.11 pyta o adres bo podobno w przelewie nie ma moich pełnych danych i ze po pracy postara się wysłać

26.11 nadal nie ma przesyłki

K...a ja rozumiem, ze jest to pierdoła za 20zl ale skoro się z kimś umawiasz i zgadzasz na wysłanie to zrób to po otrzymaniu kasy a nie wal w h... i może wyślesz kiedyś przy okazji albo i wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to są krętacze.

15.11 pytam gościa z olx o uchwyt do Mio 550 czy by wysłał paczuszką

16.11 odpisuje, ze ok i wieczorem poda dane do przelewu

17.11 wieczorem dopiero przysyła dane, robię przelew

18.11 ma kasę

20.11 pyta o adres bo podobno w przelewie nie ma moich pełnych danych i ze po pracy postara się wysłać

26.11 nadal nie ma przesyłki

K...a ja rozumiem, ze jest to pierdoła za 20zl ale skoro się z kimś umawiasz i zgadzasz na wysłanie to zrób to po otrzymaniu kasy a nie wal w h... i może wyślesz kiedyś przy okazji albo i wcale.

 

Nie nastawiałbym się na otrzymanie przesyłki. Teraz zawsze żądam wysłania za pobraniem i już kilka razy się przekonałem, że to najlepszy wybór. Ostatnio to co drugi zakup mimo zapewnień sprzedawcy finalnie towar nie jest przysyłany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek1983, do tej pory czekałem, nie ponaglałem. Wiesz, nie chodzi mi o te 30zł (z wysyłką), ryzyk fizyk, bardziej zależy mi na tym uchwycie :D Napisałem, zapytałem co i jak i poprosiłem o nr przesyłki. Odp, że jak wróci do domu to poda.

Ja jak coś sprzedawałem to już czekając na przelew pakowałem, żeby szybko wysłać a nie olewać i zwlekać kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo podejście i oczekuję, że ktoś też w miarę szybko mi wyśle zakupiony towar. Ale jak drugi, trzeci telefon i koleś kręci to już mi się zapala lampka. Niestety ani prośba, ani groźba nie pomaga. Będzie się sprzedawcy chciało to wyśle, a jak nie to nie wyśle i nic mu nie zrobisz. Brakuje mi systemu ocen na OLX tak jak na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na OLX albo szukam czegoś w zasięgu dojechania z Wrocławia albo tylko za pobraniem. Jak sprzedający zaczyna coś jęczeć, że za pobraniem to nie itp, itd, to od razu dziękuję za rozmowę i kończę temat bo już wiadomo o co chodzi.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.