Skocz do zawartości

Co mi dziś poprawiło humor 2


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tam zwróciłem uwagę na odtłuszczanie.

Już wiem, co oznacza zlewanie auta IPĄ... :D

 

PS a do tego koleżka ma świetny pędzel detailerski na takim długim teleskopie :good:

 

Dobry też kolor pada tnącego ma po robocie...

 

A no i każdego dnia człowiek się czegoś nauczy od dzisiaj ja też dokonuje inspekcji przy świetle z okna :-] w niezbyt słoneczne dni, a i ogólnie tylko jasne auta biorę na robotę... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby ma sens, ale - cytując Zbigniewa Stonogę - coś... coś się zepsuło... :D

 

13255998_1084394811621687_2495476472760887189_n.png?oh=6f16636481d746ae7b62d9ff9aec2bae&oe=58203979

 

Na myśli mam oczywiście zdjęcie tego "mydła", co "chroni przed UV", "nie uszkadza lakieru", "nie robi smug" i "chroni karoserię" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe po jakim czasie dojdzie paczuszka :D

Zależy jaka opcja wysyłki była w aukcji. Czasem jest 15-30 dni i paczka faktycznie dochodzi w dwa/trzy tygodnie, a czasem jest 30-45 dni i paczka dochodzi w dwa miesiące. Trzeba zawsze na to zwrócić uwagę i spojrzeć przy okazji czy nie ma podobnej aukcji o parę centów drożej z szybszą wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździłem dzisiaj trochę dłużej GTR-em i chyba zaczynam bardziej lubić ten samochód. Akurat drogi były puste, a jechałem na zmianę 4 opon więc mogłem sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa :P Jest to wersja z 2012 czyli ta 530 konna i muszę przyznać, że przyśpieszenie 0-100 gniecie jaja...jest w pewnym sensie nawet przerażające :) Denerwująca jest reakcja na pedał gazu i ta turbo dziura zanim zacznie się coś dziać, ale jak już się zacznie to jest przyjemnie. Jeszcze jutro na przegląd go będę musiał zawieźć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam kompletować fanty do golfa. Na początek hamulce i zawias ;)

Komplet amortyzatorów Bilstein B4 + sprężyny Eibach Pro Kit -30

zawias.jpg

Tarcze ATE PD, klocek standard, zestawy naprawcze do zacisków

hamulec.jpg

Czekam z niecierpliwością na montaż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu2805, Mnie czeka podobna modyfikacja. Zakładam hamulce 288 mm, które się piaskują, regenerują i malują, w w między czasie szukam jakiegoś zawieszenia. Te Bilsteiny to są ze skróconym skokiem czy wersja normalna ni i mógłbyś podlinkować stronkę gdzie je kupowałeś???? Podobno alternatywą dla takich amorów są Kayaba Ultra SR i teraz mam lekki dylemat co kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Bilsteiny to są ze skróconym skokiem czy wersja normalna

Są to standardowe amortyzatory z normalnym skokiem.

mógłbyś podlinkować stronkę gdzie je kupowałeś????

Kupowałem je w sklepie stacjonarnym Carrera Rzeszów: http://carrera.com.pl/ :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem reflektory w Corsie z chińskiego badziewia DJ Auto na nówki Valeo (made in Romania). Naprzeklinałem się jak szewc, bo auto bite dwa razy przodem i w niektórych miejscach wychodziły patenty blacharzy (plastikowy zacisk zamiast śruby na torx na łączeniu nadkola ze zderzakiem, którego próba demontażu oczywiście zakończyła się pęknięciem nadkola, jeden reflektor na dole zamiast być przykręconym normalną śrubą do blaszki zamontowanej w otworze montażowym był przykręcony śrubą na torx z trzema podkładkami i kontrą), a do tego w Oplach wyjątkowo skomplikowane są wtyczki - ten, co je projektował, powinien być skazany na dwadzieścia lat łagru. Oczywiście nie obyło się bez delikatnego uszczerbienia obu trzynastoletnich wtyczek... podczas próby delikatnego demontażu zgodnego ze wskazówkami w internecie. A podłączanie trwało jeszcze dłużej, nim rozpracowałem knif inżynierów z Russelsheim. Ale finalnie wszystko się powiodło, zamontowałem jeszcze na nowo sierp na błotniku przy kierowcy, a po stronie pasażera całkiem nowy sierp, bo trzymał się na słowo honoru (tym razem za sprawą mechanika który przy robocie hamulców zmieniał nadkole - na to samo, które mi pękło - szczęście, że akurat trafiłem Corsę C na szrocie i tam było kupione, za całe 5 zł) i skleiłem zderzak. Diagnosta światła ustawił i nareszcie świecą porządnie. :) Jeden poprzedni miał rozwalone jedno z mocowań lustra (od początku, jak go blacharz zamontował), a drugi był nieustawialny - świecił cały czas za wysoko, a próba ustawienia go przez diagnostę na przeglądzie zakończyła się wypadnięciem silniczka regulacji elektrycznej z prowadnicy, a że trzyma on lustro stabilnie w jednej pozycji - było luźne i przez większość czasu opadnięte (oprócz jazdy po dziurach), więc, summa summarum, reflektory świeciły za nisko i oświetlały jakieś 5 m przed autem...

 

No i warto wspomnieć, że w ASO za Valeo bez silniczków regulacji chcieli po cztery stówy, a ja poszperałem w internecie i znalazłem je w cenie używek - po 200 zł :) Tylko do Rybnika się przejechałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie dziś ale codziennie od jakiegoś miesiąca, poprawia mi humor przemieszczanie się po moim rodzimym mieście Łodzi - to pierwszy raz odkąd pamiętam :kox:

Po pierwsze, sporo ludzi jest na wakacjach a po drugie wreszcie Łódź MA OBWODNICĘ!!! :ad::ad::ad:

Większość TIRów zniknęło z miasta, osobówek i mniejszych ciężarówek ubyło. Skrzyżowania na których zwykle stoi się po 6 - 7 zmian świateł, przejeżdża się "na raz" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.