Skocz do zawartości

Jaki płyn do spryskiwaczy ?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tak samo tylko Wurth'a od 2-3 lat. W tym roku do aut firmowych kupiliśmy 5l koncentratu.. odkupiłem 1l i chyba na najbliższe 5 lat mam problem z głowy na płyny do spryskiwaczy :) Dobrze domywa lekkie zabrudzenia i przede wszystkim ma przyjemny dla nosa zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam koncentratu Sonax Xtreme i jak najbardziej jest dobry w swojej cenie i nie zauważyłem zbytniego wpływu na mazidła ;)

 

+1 - świetny płyn.

 

Ale skusze sie na ten Wurtha, żeby mieć porównanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przerobiłem różne płyny do spryskiwaczy [w tym jakieś firmówki Shell i Orlen] i chyba nie ma nic skuteczniejszego niż Sonax Xtreme.

Po długim czasie używania innych płynów [na zimę Shell i w lutym dolewka letniego Orlena] znów zakupiłem Sonaxa, bo miałem z nim dobre wspomnienia z początków z moim autem.

I tak, kiedy po Orlenie wycieraczki przejechały 3 razy [krótkie wciśnięcie spryskiwacza] to jeszcze za trzecim cyklem coś zbierały. Po zalaniu Sonaxa wycierają tak skutecznie, że już drugie przetarcie często kończy się dziwnymi odgłosami. Już chyba nie będę próbował wynalazków.

Btw, używał ktoś koncentratu AngelWax? Mają go w AutoNaBlask 1l za niecałe 46 zł. Wychodzi drogo jak na koncentrat, bo na lato 19:1 czyli z litra koncentratu 19 litrów gotowego płynu. Tylko czy faktycznie jest dużo skuteczniejszy od wg mnie idealnego Sonaxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje w ogóle coś takiego jak oszczędzanie na płynie do spryskiwaczy? Bardzo dobry Sonax Xtreme Nano kosztuje ok 10 zł w markecie a taki biedronkowy czy lidlowy chyba 5-7 zł? Czy warto na 4 litrach oszczędzić te 3-5 zł? Przecież to niecały 1 zł na litrze... a tego się nie pije, więc wystarcza na dość długo nawet takim osobom jak ja, które nie potrafią jeździć z brudną szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie gadaj bo Aura z Organiki jest dobra. Chemipak robi dziadostwo. Opakowania są identyczne tylko producent inny. Ja całą zimę na nim przejeździłem i nie mogę złego słowa powiedzieć. Zużyłem 2x 4l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Biedronce i tak z ciekawości spojrzałem na opakowanie płynów do spryskiwaczy. Jako, że lato coraz bliżej to wystawione są letnie i... producentem nawet tych letnich jest Chemipack.

Może przypadek, że akurat taką serię dostali, ale chyba to nie sztuka jeździć po Biedronkach po całym mieście i szukać płynu od Organiki, bo z tych 4 zł oszczędności na płynie więcej wydamy na paliwo.

Z ciekawostek - w Tesco ostatnio bratu wziąłem na szybko płyn od Plaka przeceniony z 12 na chyba 4 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tylko widzę że piszecie o płynach letnich. Obecnie letni w biedrze jest z chemipaka - czyli lipa.

Zimowy jest z Organiki - czyli warto brać.

 

To, że jest z Organiki nie znaczy, że jest ten sam co sztandarowy produkt Organiki. Przygotowywany jest przez "Organikę dla Biedronki". Kupuję płyny z Organiki od kilku lat i gwarantuję Ci, że nie jest to ten sam produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i trochę nie dowierzam. Ile wy płynu do spryskiwaczy rocznie używacie, że "opłaca" wam się kupić jakiś shit niewiadomego działania i pochodzenia?

Ja jeżdżąc na taxi zużywam może 4 litry płynu na 3 miesiące a nienawidzę mieć brudnych szyb. Potrzebuję zatem 4 bańki w roku, czyli ok 16 litrów. Oszczędność 5-6 zł na 3 miesiące zdaje się w ogóle nie mieć sensu biorąc pod uwagę bardzo różną skuteczność płynów i przymus używania beznadziejnego płynu przez kolejne 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś rozrobiłem sobie koncentrat Wurtha i jestem pod mega wrażeniem zapachu pomarańczy, mango i lekkiej, delikatnej chemiczno-spirytusowej woni :)

A i szybę doczyściło mi z zaschniętego, kilkudniowego owada :)

Super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie wiem czy robi biedę, bo auto nie jest nowe. Ma sporo miejsc do poprawy lakieru a w zbiorniku był jeszcze jakiś płyn, więc ten od Plaka nawet nie wszedł cały. Z resztą nie było jeszcze szansy go użyć, bo brat nie ma prawka jeszcze i na razie tylko ja 2 razy tym jechałem :) Nie przeszło mi przez myśl użyć i sprawdzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.