Skocz do zawartości

Jaki płyn do spryskiwaczy ?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś zamówiłem koncentrat Wurth. W przeliczeniu wychodzi ok 50gr za tą małą saszetkę więc ciekawie. Jakie radzicie zrobić stężenie?

 

Czy o ten sam koncentrat chodzi i ilość ? http://archi.inosak.org/db/item4821371027_1.html . Na allegro jest, ale w cenie ok dziesięciokrotnie wyższej. W sumie jeżeli wyjdzie z tego dobry płyn, to cena jest OK

W porównianiu do koncentratu Sonax X-TREME ten Wurth jest lepszy, czy porównywalny ? Mieszacie koncentraty z wodą z kranu, czy z destylowaną ?

Jakie jest działanie na szyby reflektorów ?

Nigrin w opisie ma

Nie wchodzi w reakcję z poliwęglanem i jest bezpieczny dla reflektorów xenonowych
, nie widziałem tej informacji w opisie Sonaxa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Sonax Xtreme Nano zarówno na lato jak i na zimę. Koncentrat płynu letniego wychodzi przyzwoicie cenowo, ale cena zimowego koncentratu stanowczo za wysoka. Teraz wymieszałem zimowy i letni, mniej więcej pół na pół, wielkich mrozów raczej być nie powinno, ale przymrozki jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie, bo używałam zarówno Sonaxu jak i Aury. Nie wiem czy zmienili skład, ale Aura przestała spełniać moje oczekiwania. Faktycznie pozostają jeszcze pojedyncze zabrudzenia, które trzeba dodatkowo czyścić. Sonax jest dużo lepszy. Zgadzam się z tym, że zimowa wersja jest trochę za droga, ale nigdy mnie jeszcze nie zawiódł. Zamiast ładować pieniądze w "płynopodobne" produkty jak Aura lepiej zainwestować w dobry i co najważniejsze skuteczny środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc dzisiaj w biedrze zauważyłem, że letnia Aura produkowana jest przez Chemicośtam a nie przez Organikę. Przed zimowym tej firmy przestrzegali więc przed letnim też uważajcie. Z tego co pisali w internetach pozostawia ślady na masce możliwe do usunięcia przez polerowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam przez cały sezon letni w 2 samochodach i nie zauważyłem zamazów czy jakiegoś smrodku z nawiewów podczas spryskiwania. IMHO, jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać za letni płyn?

Można wydać więcej na płyn zimowy ale letni? Kiedyś zrobiłem trasę Belgia-Polska na wodzie z mydłem do mycia rąk i zmywała świetnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam przez cały sezon letni w 2 samochodach i nie zauważyłem zamazów czy jakiegoś smrodku z nawiewów podczas spryskiwania. IMHO, jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać za letni płyn?

Można wydać więcej na płyn zimowy ale letni? Kiedyś zrobiłem trasę Belgia-Polska na wodzie z mydłem do mycia rąk i zmywała świetnie :D

 

Ale firmy moje auto czy autoland?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę otwarcie polecić Sonax Xtreme. Nie ściąga powłok hydrofobowych a do tego jest skuteczny i (co dla mnie ważne) ładnie pachnie. Nie mówiąc o ekonomii- 1:100 za 18 zł według mnie to porządna rzecz. A jeżeli chodzi o wodę, to leje zwykłą z kranu ale chyba przerzucę się na demineralizowaną. Sonaxa kupuje w cleanerze w Katowicach. W markecie trafiłem na rozcieńczonego/kombinowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałbym, gdybym flaszki nie wywalił. Znalazłem u MXa, od razu rozcieńczyłem w baniaczku 4 l po sonaxie własnie (zajefajny przez ten "dziubek" do nalewania) i wywaliłem, by plastiku nie wozić. Tak więc fotek nie ma :(

Uważam, że na rynek skandynawski, bo opisy były tylko w S, NOR i DK bodajże, w każdy razie miały dużo ø, å i podobnych.

Jak mi przejdzie katar, to możemy komisyjnie przebadać, jak to pachnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.