Skocz do zawartości

Jaki płyn do spryskiwaczy ?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

na lato używam tylko koncentratu Sonax Extreme... rewelacja :)

:good: Ja w tym roku się przesiadłem na koncentrat letni wurtha i imo jest odrobinę gorszy, sonax mi lepiej domywał szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed wyborem Sonax Xtreme czy Wurth.

Oba w koncentracie 250 ml cenowo wypadają bardzo korzystnie i porównywalnie.

 

Z Waszych opinii wynika, że lepszy będzie Sonax, więc pewnie na nim stanie. Z Wurthem mam ten problem, że nie wiem, gdzie go kupić (poza allegro), a po Sonaxa podjadę sobie do sklepu detailerskiego.

 

Na koniec trzy pytania:

Jak oba płyny wpływają na niewidzialną wycieraczkę (RainX)?

Koncentraty rozrabiacie najpierw w jakimś baniaku czy wlewacie bezpośrednio pod maskę i zalewacie wodą?

Bez znaczenia może być twardość wody, pozwolić sobie na kranówę czy postawić na wodę pitną? :P

 

EDIT:

Okazuje się jednak, że mam niedaleko sklep stacjonarny Wurtha, być może kupię dwa koncentraty naraz, będę miał porównanie.

 

EDIT2:

A z tym specyfikiem: http://sklep.motogo.pl/pl/p/303-Washer- ... iwaczy/620 ktoś miał styczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kepacz, ja wlewam Sonaxa z wodą zdemineralizowaną żeby nie tworzyły się osady w zbiorniku. Koncentrat mieszam z wodą przed wlaniem do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zakupiłem 2x250 ml Wurtha, bo po Sonaxa było mi nie po drodze. Niestety przez najbliższy czas nie będę miał możliwości go przetestować, bo w zbiorniku mam mieszankę zimowego, letniego Autolandu i 2l Wurtha :lol:

 

Pierwsze wrażenie z przygotowywania Wurtha - kozacki zapach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś mnie pytał jak udało mi się kupić koncentrat wurth za 50 gr. Tyle wychodzi jak się dobrze usmiechniecie do handlowca żeby sprzedał 5l za cenę netto. Okazało się to dosyć proste, nawet do domu mi dowiozl. Porównania z sonaxem nie mam, ale jestem zadowolony. Wodę destylowana mam z suszarki do ubrań więc niejako za darmo. W stosunku do sonaxa oszczędzam 13.49 więc dla mnie warto ;-) u mnie płynu teraz nie idzie tak wiele ale jak więcej jeździłem i często na światłach to spryskiwacze reflektorów też swoje zuzywaly. Wtedy cena zaczyna być już trochę odczuwalna - po prostu nie lubię płacić więcej jeśli dobra jakość może kosztować grosze - konkretnie 50 gr.

 

Wysłane z 1+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja finalnie z koncentratu wurtha jestem bardzo niezadowolony. Mycie ma słabiutkie, w trasie nie radzi sobie wcale z na bieżąco lądującymi na szybie owadami. Wypsikam zbiornik do końca i zalewam sonaxa, bo to jest całkowita porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A'propos płynu z Autolandu, to moim zdaniem nie jest wart swojej ceny. W niektórych sklepach jest droższy niż Sonax Extreme, a najgorzej na BP, gdzie jako ich firmowy płyn kosztuje 29,99. :D Ogólnie Autoland aspiruje do miana porządnej marki kosmetyków samochodowych, ale płynami do spryskiwaczy na to nie zasłuży. To znaczy - zimowy to jeszcze, bo ładnie pachnie, nie zostawia zacieków po bokach szyby, a sól schodzi łatwo, ale w przypadku letniego domywanie przyklejonego brudu, zwłaszcza owadów i ptasich odchodów, jest kiepściutkie, a to jest przecież istota letniego płynu do spryskiwaczy.

 

I co ciekawe (i dlatego to piszę), wlałem niedawno do zbiorniczka, po wykończeniu zimowego Castrola Biofix z 2004 roku, letni płyn marki BP z 2007 roku i jest nieporównywalnie lepszy. Nawet większość rozbitych robali schodzi. Przejrzysty jest jak Autoland. A tekst o "zachowaniu najwyższych parametrów w ciągu dwóch lat od daty produkcji" to jakaś ściema. Muszę tylko sprawdzić, kto to wtedy produkował. Szkoda, że BP zdecydowało się na taką "dobrą zmianę". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tyle kosztuje żebys czuł że za te swoje punkty dostajesz coś drogiego. Normalnie to chyba nikt płynów na stacji nie kupuje bo ta cena to jest jakieś nieporozumienie.

 

Wysłane z 1+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On tyle kosztuje żebys czuł że za te swoje punkty dostajesz coś drogiego. Normalnie to chyba nikt płynów na stacji nie kupuje bo ta cena to jest jakieś nieporozumienie.

Ma się rozumieć :good: Niemniej dotąd nie wydałem na ten płyn ani złotówki, mój ojciec je kupuje podczas tankowania służbowego samochodu, na firmę. Tylko używałem. ;) Ja umiem kalkulować i kupuję płyn w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mozna kupić te koncentraty? ?

 

Dodane po 6 godzinach 5 minutach 21 sekundach:

Gdzie mozna kupić te koncentraty? ?

 

 

Edit: Byłem w selgrosie i Sonax Xtreme za 20zł na 25l płynu w takiej nieb.buteleczce/ O tym mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widzę że niektórzy serio nie mają co robić że płyny rozcienczaja :D Osobiście letni jak i zimowy to aura nano z biedronki pierwsze miejsce w testach "motoru" i w moim teście również,cena,jakość pięknie domywa i nie robi smug bez barwników no i fajny zapaszek.Cena śmieszna 5zł letni 12 zimowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.