Skocz do zawartości

Jaki płyn do spryskiwaczy ?


19Urban94

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W zeszłym roku dla Biedronki produkowały dwie firmy,Organika oraz wrocławska firma Brasco.Płyn też zawiera metanol.W zeszłym roku lano metanol bo się opłacało.W tym roku nie wiem jak sprawa wygląda bo jestem już poza branżą.

Firmy stosują prosty wybieg aby nie potrzeba umieszczać informacji na etykiecie o zawartości metanolu,dodają poniżej wymaganego progu.Musiałbym sprawdzić w papierach ile.

Sam płyn jest naprawdę niezłej jakości.Produkowany był na dobrej jakości alkoholu etylowego,detergent myjący oraz dodatki nano dobrego producenta,kompozycja zapachowa dobierana specjalnie na zamówienie oraz co najważniejsze mieszanina oparta była na wodzie zdemineralizowanej.

Dopóki nie miałem kontaktu z firmą Jeronimo miałem kiepskie zdanie o oferowanych towarach w Biedronce.Ale po tym jak postawili bardzo wysokie wymagania jakosciowe odnośnie wyrobu trochę zmieniłem zdanie.

 

wszystko ok oprócz opisywanej sporej grupy osób, której płyn z biedronki zrobił niezmywalne niczym zacieki i wżery na masce i szybie. nie pytaj po płynie którego producenta - ale ja już podziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze powrotnej z SKP wpadłem do Auchana, jest wyprzedaż koncentratu płynu letniego Nigrina. Za 3szt zapłaciłem niecałe 10zł, przy proporcji 1:100 mamy 75 litrów płynu.

xff1.jpg

Również rękawice a'la wełniane po ok 3zł

2y2r.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
@black - używałeś tego płynu wcześniej? co o nim powiesz?

 

Miesiąc minął, zajrzałem do wątku ;)

Używałem jest ok, z jednym zastrzeżeniem. Ostatnie lata przejeździłem głównie na biedronkowym płynie i nie mam porównania z droższymi/lepszymi środkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

w0jta5, mnie zawsze uczono że nie może być jednocześnie tanio i dobrze :-] jak ma być dobrze to bierz sonaxa a jak tanio to obojętne. od tego roku żaden płyn do spryskiwaczy nie może zawierać metanolu więc luz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziś zamówiłem koncentrat Wurth. Warto odezwać się do lokalnego handlowca, zaproponował 89zł brutto i przywiezie mi do domu. W przeliczeniu wychodzi ok 50gr za tą małą saszetkę więc ciekawie. Do zimowego płynu nie będę go dolewał ale w beemce mam oddzielny zbiorniczek do intensywnego mycia szyby i chciałbym na razie tam go wykorzystać. Jakie radzicie zrobić stężenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest standardowy stosunek a ja się zastanawiam jaki dać, żeby uzyskać na prawdę mocne działanie :) Może ktoś już obcykał temat, żebym nie musiał eksperymentować.

 

Ale po co? nic lepiej nie będzie, jedyne, że może zacząć się pienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
po tej Aurze z Biedronki zostają brzydkie i trudne do usunięcia ślady na masce i szybie [na gorze, na koncu - poza zasiegiem wycieraczek].

 

Jak to piszą w internetach - Aura z biedry tylko produkowana przez Organikę. Całą zimę przejeździłem na tym płynie i nie miałem żadnych problemów lakierniczych.

Ale dobrze, że mi przypomnieliście bo muszę iść dolać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy okazji innych zakupów wziąłem dwa baniaczki Motul Vision Classic po 16 złotych za 5l (więc cena raczej niska).

IMO zaciek mniejszy, zapach przyjemniejszy niż Aura, Autoland i płyny bez nazwy z Kauflandu i Tesco, więc za te pieniądze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.