Skocz do zawartości

Armor All - Shield


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Ja na razie mogę tylko polecić postępowanie zgodnie z instrukcją. Tzn. nie zostawiać do wyschnięcia. Myślałem że mi ręce odpadną :cry:

To jest bardzo dobra rada ;) Można by postępować w sumie jak z Gtechniq Crystal Serum, tj rozprowadzić na kawałek i odrazu docierać, bo potem mazy 8-)

 

Ps. Ogólnie wiem co zabija Armor-a, albo dość silnie unieszkodliwia na górych panelach :evil: Wizyta w lakierni ASO :lol: Ale śmiesznie bo na dolnych partiach teraz lepszy kropling niż na górnych :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dostałem próbkę Tarczy od kolegi Morfeusza. Test miał być wcześniej ale pogoda niestety miała inne plany. Auto chwilowo nie jest garażowane tylko stoi pod chmurką więc nie pozostawało mi nic innego jak czekać na lepszą aurę która w końcu nadeszła. :)

 

Teraz do rzeczy. Zaczynając od początku:

konsystencja produktu - białe gęste mleczko

zapach - coś jakby cytrusy, w każdym razie przyjemny

 

Produkt choć z górnej marketowej półki to jednak marketowej więc pikanterii w teście może dodać fakt, iż użyte przeze mnie środki do przygotowania lakieru też są budżetowe: :-]

DSC_1172.JPG

 

Auto przeszło przez następujące etapy:

-najpierw auto zostało spianowane mieszanką 500ml wody, 100ml APC i 30ml piany od SG

-umyte na dwa wiadra przy pomocy końcówki taniego marketowego szamponu

-po osuszeniu dekontaminacja przy pomocy nafty oświetleniowej

-ponowne mycie na dwa wiadra

-oraz glinkowanie żółtą glinką od ValetPro, jako poślizg użyta woda z szamponem

-pianowanie i trzecie mycie na dwa wiadra

-na to poszedł ręcznie cleaner VP Achilles Prep

-wymycie cleanera oraz odtłuszczenie lakieru za pomocą sporej ilości benzyny ekstrakcyjnej

 

Na tak przygotowaną powierzchnię położyłem Shielda. Kilka fotek z aplikacji:

-niespolerowany, na ciemnym lakierze ładnie widać gdzie został już położony

DSC_1182.JPG

 

DSC_1183.JPG

 

-50/50 widać przyciemnienie lakieru :good:

DSC_1185.JPG

 

Aplikacja należy do łatwych, produkt nie pyli. Polerowanie też bez tragedii (o ile postępuje się według instrukcji 8-)). Z wyglądu po aplikacji jestem zadowolony. Co do śliskości to w moim odczuciu jest po prostu tępo. Śmiem nawet stwierdzić, że bardziej śliski lakier był po cleanerze wymytym benzyną ekstrakcyjną. :idea:

 

Dodatkowo produkt nie brudzi plastików. Powiem więcej, bardzo ładnie je przyciemnia. Jeśli ktoś nie ma nic lepszego to z powodzeniem mógłby użyć Armora jako dressingu do plastików. Tutaj fotka jak produkt wygląda na tylnej wycieraczce:

DSC_1188.JPG

 

DSC_1189.JPG

 

W tym miejscu wpadłem na szalony pomysł i porównałem armora ze znanym dressingiem do plastików zewnętrznych:

DSC_1190.JPG

 

A teraz Panie i Panowie zagadka (odpowiedź na końcu). Po której stronie siedzi armor a po której Jet Black: :kox:

DSC_1193.JPG

 

Dodam jeszcze, że plastik po aplikacji również zrobił się tępy. Zdecydowanie bardziej śliska jest strona po Jet Black.

 

Zdjęcia kropelek. Powiem, że fiu fiu: :song:

DSC_1197.JPG

 

DSC_1200.JPG

 

Na końcu przypomnę, że producent deklaruje trwałość shielda na maksimum 10 myć. W moim przypadku powinny być to jakieś 2 miesiące (średnio raz na tydzień myję auto na dwa wiadra). Oczywiście piana bez APC i szampon bezpieczny dla wosku. Co jakiś czas będę dawać znać jak sprawuje się wosk. W lipcu zobaczymy ile zostanie z Shielda. :) Póki co przebieg w dniu aplikacji to 108 377 km. :|

 

Odpowiedź: ArmorAll siedzi po stronie prawej. Ciekawy jestem ile osób się pomyliło. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e36ace, a jak dolne partie drzwi ? U mnie szybko osłabł w tych miejscach i kładłem ponownie. Tym razem polerowałem od razu po rozprowadzeniu i to zdecydowanie lepszy pomysł niż czekanie choćby nawet 1 minutę. Poślizg jak przy polerowaniu SRP czy Fk. Po zaschnięciu oczywiście tępota wraca i lakier skrzypi pod palcem.

 

Ciekawe czy sposób aplikacji będzie miał wpływ na trwałość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja- mialem delikatnie przykurzony lakier wiec potraktowalem go fk425 i praktycznie calkowicie zaniknelo kropelkowanie i odpychanie wody :idea: Probowalem jeszcze prodetailera, zwykle qd megsa i qd firmy kemko- po kazdym efekt taki sam- wlasciwosci hydrofobowe zniknely. Ktos ma moze jakis pomysl czego uzywac do odswiezenia lakieru po armorall shield?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno swoje autko mam zrobione Armorem i po myciu traktuję go delikatnie BSD ...kropelkuje jak szalone :-]

Kolega Armora BSDkiem przykrywa :kox: Wariat musi lubić kropelki :lol::evil:

 

W sumie nick zobowiązuje... kropelki powalla powalla-ją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To autko to Opel Kadett ad 1989 i BSD poleciał tylko po to aby waterspoty zniknęły ;)

 

Co do manii kropelek to na tym aucie i tak widuję je tylko jak je myję, bo to autko nie jeździ w "złą pogodę" ... ot stara miłość stoi w garażu i czeka na żółte tablice i ...wzrost wartości 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie po nowej poprawnej aplikacji siedzi już prawie dwa miesiące. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie fakt że dwa razy dostał pianę PH14. Jedyny minus który na razie znalazłem to brak ochrony przed ptasimi odchodami. Na bezdotyku schodzą razem z Shieldem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

comando, ja nie zauważyłem żeby w miejscu gdzie shield dostał ptasią kupą pojawiała się tafla wody. Inna sprawa to jak długo leżała Ci taka bomba na lakierze? Ja mieszkam tak, że np. idąc do/ze sklepu kilka razy dziennie przechodzę koło auta i jak coś zauważę to na bieżąco usuwam takie niespodzianki. :idea:

Btw.

U mnie shield siedzi już prawie miesiąc, wkrótce postaram się wrzucić jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.