Skocz do zawartości

Armor All - Shield


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Dzięki uprzejmości kolegi Morfeusz otrzymałem przesyłkę z GB w postaci kilku testerków Armor All. Dzisiaj skoncentruję się tylko na produkcie Shield. Kilka słow zapożyczonych ze sklepu autokosmetyki.pl bo tylko tam znalazłem ten produkt.

 

Syntetyczny wosk, który nie wymaga długotrwałego polerowania. Nałożony na lakier tworzy ochronną powłokę zapobiegającą osadzaniu się kurzu i brudu na samochodzie, a każde mycie reaktywuje powłokę ochronną zapewniając połysk i ochronę aż do 10 myć.

W znacznym stopniu redukuje czas spłukiwania i suszenia podczas kolejnego mycia, zapewniając wolny od zabrudzeń połysk bez żadnego wysiłku.

 

Po otworzeniu przesyłki zobaczyłem taką oto niespodziankę miał być sam tester syntetyka a dostałem :-]

 

4qr0g1.jpg

A wiec do dzieła najpierw pianowanie Shiny Garage w sporym stężeniu

35kkbqb.jpg

Następnie mycie szamponem Autoglym

fkmyh5.jpg

Na umyty i wysuszony pojazd przejechany IPA nakładam shielda przy pomocy słoneczka megsa,karoserii nie glinkowałem ponieważ ten zabieg robiłem całkiem niedawno.

ofq4qa.jpg

50/50 jak widać ładnie przyciemnia lakier i delikatnie tuszuje mikro zarysowania

2mgl5a8.jpg

2s7i3cg.jpg

2nb5c28.jpg

Tutaj starałem się zrobić foto z ukrywania rys z mizernym skutkiem jednak :/

przed

2v1koqr.jpg

po

2qvy4wm.jpg

Tutaj prezencja tatowozu po aplikacji

5eivpx.jpg

Na koniec kropelki z opryskiwacza i foto przedstawiające odprowadzanie wody i muszę przyznać że :song:

3590jv9.jpg

2wlys00.jpg

2nups11.jpg

Słowo ode mnie. Produkt rozprowadza się łatwo ma chemiczny zapach przypominający cytrynę,dociera się średnio trochę się smuży ale bez tragedii. Na cały samochód zużyłem saszetkę o pojemności 20ml. Cena produktu to ok 50zł za 500ml więc jednorazowa aplikacja to koszt rzędu 2zł. Mam zamiar przetestować produkt pod względem trwałości producent trwałość określa na 10 myć zobaczymy. Dziękuje za uwagę i koledze Morfeusz za umożliwienie testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

znam te produkty z przed 15 lat. Ówcześnie wosk był trudny do nałożenia i wytarcia, zostawiał białe plamy na plastikach.

Pracowałem w firmie, która importowała kosmetyki ArmorAll z USA. Rynek w Polsce w tych czasach był mało rozwinięty, jeżeli chodzi o kosmetykę samochodową i cena produktów ArmorAll-a nie pozwoliła się u nas zadomowić. Pod koniec lat 90-tych produkty były dobre, oczywiście patrząc na tamte czasy.

Z sentymentu kupiłem sobie preparat do kokpitu "Protectant - półmatowy. Wtedy był dobry i nadal jest.

 

Pozdrawiam,

Norbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

trwałość sprawdzę całe auto wysmarowałem,co prawda auto nie robi dużych przebiegów i na dodatek jest garażowane ale zawsze będzie jakiś pogląd ;)

 

7dni od aplikacji troszkę kilometrów najechane mycie pianą i autko błyszczy. Powłoka jak w dniu położenia ale to dopiero tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na wstępie chciałbym podziękować koledze Morfeuszowi za przesłanie próbek firmy Armor All oraz Wojtkowi z Shiny Garage za przesłanie próbki Sealentu. :good: Test idzie trochę z opóźniniem z róznych powód za co chciałem przeprosić.

Maskę podzieliłem na 3 równe częscie. Tutaj taka mała uwaga maska jest w masakrycznym stanie, więc proszę się powstrzymać z komentarzami. :P:mrgreen: Na wiosne będzie korekta lub lakierowanie.

Auto zostało oczywiścei dokładnie umyte, piana, szampon Presta, następnie wjechało do garażu zostało osuszone i wyglinkowe glinką Bilt Hamber Soft.

W garażu temperatura ok. 15 stopni.

 

Kolejny etap to cleaner R222 na czarnej gąbce ABW.

 

82dd082f45c77ffemed.jpg

 

Po wypracowaniu cleaner poszedł zmywacz silikonowy od Novol.

 

20fa7032fbd326a1med.jpg

 

Od lewej strony Aromor All Shild

 

df745df365d51f91med.jpg 0d57a94d929dab01med.jpg

 

Konsystencja preparatu to mleczko, koloru białego, zapach chemiczny ale całkiem przyjemny.

 

Na środku znalazł się bardzo dobrze wszystkim znany Colli 476s, tutaj chyba opis jest zbędny.

 

e01c62e2965d45b5med.jpg

 

Prawa strona to Shiny Garage Sealent

 

Opis producenta

 

Shiny Garage Dramatic Gloss Sealant to syntetyczny wosk w płynie.

Produkt ten charakteryzuje się banalną wręcz aplikacją, wysoką trwałością gwarantując niezwykłą głębie lakieru i jego gładkość.

 

wysoka trwałość,

głębia,

banalna aplikacja,

niezwykle gładki lakier,

bardzo dobre odprowadzanie wody.

Pojemność 500ml

 

Konsystencja rzadka ciecz, zapach chemiczny gryzący, mało przyjemny, kolor żółty.

 

7a14c4c906bf2215med.jpg 15d7fd031d37b50bmed.jpg

 

Jeśli chodzi o kwestię pracy z ww. preparatami to nakładanie bez większych różnic, każdy z produktów nakłada się bezproblemowo łatwo miło i przyjemnie.

 

Polerowanie to już inna bajka, tu najlepiej poszło Shiny Garage oraz Colli. Cienkie warstwy schodzą po jednym przejchaniu mikrofibrą. Armor All natomiast już troche gorzej, ciągnie się za firbą, trzeba się troche bardziej przyłożyć i poświęcić więcej czasu.

 

e673b2af253d3666med.jpg

 

Wrażenia wizualne:

 

Aromr All zdecydowanie bardziej przyciemnia lakier od konkurentów, jest to naprawde bardzo mocno zauważalne. Colli i Shiny Garage na równym poziomie pomiędzy sobą. Za to sliskość najmniejsza po stronie Armor All.

 

5dfeb5c6bbaa056amed.jpg

 

Kroplink i odpychanie wody 3 dni po aplikacji:

 

Aromor All zdecydowanie najlepiej kropeluje, mysle że jest bliski poziomowi Sonaxa. Najszybciej też zrzuca wode.

Colli na drugim miejscu, Shiny Garage w tej kwestii zdecydowanie najsłabiej.

 

Armor All:

 

c30dbbd4cb6bdf2fmed.jpg 71f66ba43a491d6fmed.jpg

a8d23b56ecade329med.jpg

c30dbbd4cb6bdf2fmed.jpg

 

Colli:

 

3b80ee75996b602amed.jpg

 

Shiny garage:

 

0b4bbd53f6bbdcbbmed.jpg 31e7461abd38478amed.jpg

2dd3750872bd35f3med.jpg

 

Poziom brudzenia się, jak widac róznica jest znaczna 8-)

 

92985153589a36famed.jpg

 

Podsumowanie:

 

Armor All:

 

Plusy:

 

- przyjemny zapach,

- łatwa aplikacja,

- super kropelkowanie i opychanie wody,

- znacznie mnie łapie brud od konkurencji,

- mocne przyciemnienie lakieru,

 

Minusy:

 

- spolerowanie wymaga więcej wysiłku od konkurencji,

- mniejsza śliskość lakieru,

- na pewno mniej wydajny od sealentów i wosków w paście

 

Colli:

 

Plusy:

 

- łatwa aplikacja,

- śliskość na dobrym poziomie,

- trwałość,

- wydajność,

- niezłe kropelki i odpychanie wody,

 

Minusy:

 

- jak przyschnie to wiadomo, ciężko spolerować,

- zapach średni,

- nudny, oklepany zawodnik

 

Shiny Garage:

 

Plusy:

 

- aplikacja,

- polerowanie,

- śliskość lakieru,

- ładne opakowanie w oryginalnej butelce

 

Minusy;

 

- zapach,

- zbyt wodnista konsystencja,

- słabe kropelkowanie i odpychanie wody w porównaniu do konkurencji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test Maciej - liczę na aktualizacje.

Szczególnie fajnie, że bardzo mało informacji/testów dotąd było o Shiny Garage Dramatic Gloss Sealant - a to ciekawy produkt.

 

 

Maciej WTN napisał:
Colli:

 

 

Minusy:

 

- nudny, oklepany zawodnik

Co to za minus skoro wosk dobry ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Rowniez bardzo goraco chcialbym podziekowac koledze Morfeusz za udostepnienie do testu Armor All Shield. :good:

 

Do rzeczy.

Dostalem oryginalny tester - saszetke 20ml.

 

i48t.jpg

 

tadl.jpg

 

Aby bylo latwiej przelalem ja sobie do strzykawki.

 

su7x.jpg

 

Auto przeszlo wczesniej cala procedure porzadnego mycia.

Maske przelecialem finiszem - Koch Antihologramm na czerwonej gabce Urban i porzadnie odtluscilem benzyna ekstrakcyjna.

Wszak zgodnie z opisem produktu, nic mu wiecej nie potrzeba :P

 

uap9.jpg

 

l5ys.jpg

 

I test wlasciwy, tzn porownanie z prawdziwym woskiem i Sonaxem :)

 

g0gx.jpg

 

bt5e.jpg

 

nb0y.jpg

 

pha0.jpg

 

Z moich obserwacji:

- wyraznie przyciemnia lakier

- poleruje sie latwiej jak Sonax PNS

- sliskosc miedzy Glasurem a Sonaxem

- bardzo fajny cytrusowy zapach, lekko chemiczny, ale zdecydowanie lepszy niz innych sealantow, ktorych uzywalem

 

Posmarowalem nim, 1/3 maski i reszte auta. Zobaczymy, czy bedzie lepszy niz wosk :)

Samochod teraz postoi sobie 2 doby w garazu by wszystko dobrze zwiazalo.

Jak tylko bedzie okazja to zalicze bezdotyk i zrobie update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny test Maciej - liczę na aktualizacje.

Szczególnie fajnie, że bardzo malo informacji/testów dotąd było o Shiny Garage Dramatic Gloss Sealant - a to ciekawy produkt.

 

Co do Armor All to koledze spłynął po pierwszym proszku - podobno aplikowany zgodnie ze sztuką.

 

Colli:

 

 

Minusy:

 

- nudny, oklepany zawodnik

Co to za minus skoro wosk dobry ? :)

 

Minus może dlatego, że już sporo o tym wosku było pisane i jakby nie patrzeć dla niektórych może być już nudny ;)

Jeśli chodzi o jakoś to wiadomo, kupiłem puche i zostanie w moim arsenale cały czas, stosunek jakości do ceny rewelacyjny. Jednym słowem KLASYK 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Bo ostatnimi czasy, hity forum wychodzą "z nikąd" , a dopiero potem partnerzy je wprowadzają :kox::D

Na ArmorAll nadeszła już pora.Wiem że można kupić na alle ,jednak wolałbym kupić u któregoś z partnerów przy okazji innych zakupów poczekamy zobaczymy. Moje obserwacje są takie że po 2 tygodniach powłoka jest nadal idealna brud schodzi pięknie po samym opłukaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupiłem na allegro , nie wiem jak z trwałością będzie , ale jeżeli chodzi o zrzucanie wody i krople to tak jak u PNS Sonaxa i faktycznie mniej syfu a aucie , żadne woski w paście do 100-150 zł jakie miałem/mam nie mają startów do ArmorAll . ( jeżeli chodzi o krople , zrzucanie wody , utrzymanie czystości )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te kosmetyki stoją na półce w Realu ...

 

Dokładnie - narzekania na partnerów jak to marka marketowa :D

Widzialem już w dwóch Real'ach - stoją między Sonaxami i TurtleWax'ami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.