Skocz do zawartości

Armor All - Shield


e36ace

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy - picasso żony zrobione bodajże w weekend majowy ( scholl 17 ipa i armor) - przebieg prawie żaden może 300km, ale parkowanie w hali garażowej gdzie sa wentylatory od klimatyzacji i cholernie się kurzy. Żona sama mi mówi że auto teraz jest mniej zakurzone niż kiedyś, więc potwierdzam ten aspekt - zwłaszcza jak małżonka sama zauważyła :D Babcia przyjmuje więcej kurzu na fk1000 a stoi 1 auto dalej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy i opinie przekonały mnie do kupna AAS i...takich kropelek jak po armorku to jeszcze nie widziałem :) Chyba całkiem dobrze będzie sobie radził na felgach :) Położyłem, przejechałem póki co 200 km jest pięknie(felga zdecydowanie mniej się brudzi) zobaczymy jak będzie dalej :)

 

Czy u Was też jest taki tępy- bardziej niż "tępak" Sonax BSD?

 

Kropelki :D

 

DSC_1090_zpsd2c1c5cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używacie jakiegoś cleanera czy kładziecie go na goły lakier?

 

W jakim sklepie można go dostać? Szukam szukam i nigdzie nie mogę znaleźć?

 

Na goły lakier - czyli cleaner i wymywanie IPĄ. Dopiero po IPA AAS.

 

Jak nie dasz cleanera to kładziesz nie na goły lakier, tylko na nieoczyszczony lakier :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update do mojego testu tarczy. Po 50 dniach od aplikacji oraz przejechanych 2680km w różnych warunkach armor cały czas kropelkuje oraz odpycha wodę. Dodam, że nie wspomagałem go żadnym QD a auto stało cały czas pod chmurką więc życia łatwego nie miał. Co do ilości myć to straciłem rachubę i nie powiem ile ich było. Jedyne co mogę napisać, to że myłem rzadziej niż raz na tydzień.

 

Ciekawy jestem jak długo armor jeszcze wytrzyma. :idea: Póki co siedzi i raczej nigdzie się nie wybiera.

 

Kilka refleksji:

W moim teście na samym początku wodę lałem świeżo po aplikacji. Pomimo, iż armor to sealant i w teorii takie coś nie powinno mu wyjść na zdrowie to nie zauważyłem pogorszenia kropelkowania lub odpychania wody w miejscu gdzie zlałem go wodą.

 

To co najbardziej mi się nie podoba to tępota lakieru która imho jest nawet większa niż po BSD. :thumbdown:

 

Jako ciekawostkę na koniec napiszę, że podczas ostatniego mycia zauważyłem, że woda na tylnej wycieraczce (pokrytej armorem - patrz mój test na 11 stronie wątku) cały czas kropelkowała. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rowno dwa miesiace temu nalozylem AAS na cale auto po umyciu i przetarciu IPA. Dalej sie trzyma mega dobrze, auto myte zazwyczaj dwa razy w tygodniu na dwa wiadra szamponem SG Sleek&Bubbly +czasem bezdotyk na BP (proszek i woda demineralizowana). Po kazdym myciu FK#425 wiec pewnie to sie tez przelozylo na trwalosc Armor'a ale i tak jestem mega zadowolony z tego produktu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taki dziwny problem z AAS , nałożyłem go na dobrze przygotowany lakier, jako cleaner dałem Prime Amig , samochód fajnie wygląda po AAS i fakt nie przyciąga tak syfu , tydzień nie padało , auto stało pod chmurką , srak mi naptał więc pojechałem na bez dotyk opłukać samą wodą , powiem tak maska i dach masakra , praktycznie zerowe odprowadzanie wody , reszta bardzo dobra , nawet doły drzwi kropelkują jak szalone , umyję na dniach auto ręcznie na 2 wiadra i wtedy zobaczę czy jest taka sama sytuacja . Ogólnie jestem trochę zdziwiony ta maską i dachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu nalozony AAS - na nieprzygotowany lakier, jedynie umyty aktywna piana VP NSF a pozniej DG #901. Kilka godzin po aplikacji - w nocy lekki deszczyk. Lakier ladnie wyglada chociaz nie zauwazylem wyraznego przyciemnienia. Za to mniej sie kurzy - dzisiaj umyty - kropelki uciekaly jak szalone - bardzo ladne odprowadzanie wody.

Niestety nie jest bardzo trwaly na srodek do usuwania insektow W5 - akurat taki testowalem - pas przedni i lusterka potraktowane W5 Insect Remover bardzo mocno nadszarpnely AAS (konieczna ponowna aplikacja).

Testy AAS trwaja dalej - bedzie update :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrka za ot , odnośnie środka w5 na owady tez się bałem ze podjadł mi Hi-Temp , spłukiwalem ten środek czysta woda pod ciśnieniem i wszytko kropelkowało oprócz miejsc gdzie był środek od w5, tam robiła v się tafla wody, ale po umyciu auta na 2 wiadra kropelkowanie wróciło , więc umyj kolego auto na 2 wiadra , może okaże się że v jest tak jak u mnie z hitempem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. Dziś auto przejechało 4500km w ciągu prawie 3 miesięcy od rozpoczęcia testu. Ilości myć nie jestem w stanie określić.

 

Na początek dwa filmiki z odpychaniem wody oraz kropelkowaniem.

 

 

 

Jak widać wosk cały czas działa, dobrze odprowadza wodę i kropelkuje. Jednym słowem nudy. :) Przypomnę jeszcze, że armor nie był nigdy wspomagany żadnym QD. Wniosek jak dla mnie jest następujący: all armor schield to dobry długodystansowiec. Za ok. 52zł dostajemy w zestawie mf, aplikator i 500ml armora który starczy nam na bardzo długo. Dodatkowo Armora możemy użyć jako dressingu do plastików o czym za chwilę. :song:

 

Filmik z kropelkowania na tylnej wycieraczce pokrytej armorem:

 

 

 

Muszę przyznać, że jeśli chodzi o tylną plastikową wycieraczkę to jest to dla mnie największe zaskoczenie tego testu. Produkt który nie jest dressingiem spisuje się lepiej niż wiele produktów specjalnie do tego przeznaczona. :good: Dodam jeszcze, że wycieraczka nie była specjalnie przygotowywana (odtłuszczana itp.) do testu. Po prostu standardowe pędzelkowanie apc w nie najsilniejszym stężeniu + mycie na dwa wiadra. A założeniem było sprawdzenie czy nie brudzi plastików. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mały up i mnie AAS leży u mnie już ok półtora miesiąca , zrobiłem 1030km (w zaokrągleniu) . Autko przez ten okres tylko 2x spłukane wodą na bezdotyku. Syf na aucie był niezły , jeszcze parkuje cały czas pod drzewami i pod szkoła mam bagno , więc. .. jednym słowem była masakra . Po spłukiwaniu woda była tafla , żadnej kropli . Wczoraj miałem wolny czas i ogarnąłem autko , po myciu na 2 wiadra i spłukaniu ujrzałem taki widok

c0c2959429047.jpg

Kropelki bardzo fajne jak na taki okres czasu , biorąc jeszcze pod uwagę że auto było ostro zasyfioje i nie wspomagane żadnym QD. Jak za tą cenę za jaką udało mi się wyrwać v ten wosk to jest naprawdę rewelka i ma u mnie dożywocie . Za jakiś czas dodam koleiny up . Aktualnie audi umyte na 2 wiadra i psikniete last touchem 87594d11f383d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.