Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie mam Fusso i po pierwszym użyciu było :shock:

Natomiast chwilkę póżniej już bym chciał coś więcej :ad: i wtedy zaczynam zwykle tworzyć kanapki... :oops:

 

W takim razie połóż SG Beads, Poorboy's Nattys, Dodo Juice lub jakiś inny natural :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrym pomysłem będzie przelecieć ręcznie lakier np. UC albo SRP (mam obydwa) a potem przetrzeć IPA przed położeniem Fusso? Czy lepiej zastosować jakiś cleaner bez wypełniaczy np. duragloss squeaky clean

 

Myślę, że lepiej jak zastosujesz cleaner ale od biedy UC po ipie również powinno dać radę :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem na Softa Petysa i nie bardzo mi się to podoba,znowu sam soft też nie daje mi takiego wykończenia jakie bym sobie życzył. Brakuje mi takiej soczystości.Mam wrażenie że to auto już kiedyś lepiej wyglądało tylko nie pamiętam co na nim wtedy leżało :kox: .

Dam jeszcze szanse tej marce i zakupię KoG może to będzie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były moje pierwsze zmagania z odwiezaniem lakieru samochodu. Jaki czas utrzyma sie połączenie Cherry Glaze z Fusso Coat? Fusso nakładane jakies 40 min po Cherry. Powiem szczerze ze jestem pod wrazeniem na czarnym kolorze. Cherry doczyścił lakier niesamowicie...a Fusso sie błyszczy, dzis moze uda mi sie dorzucic zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były moje pierwsze zmagania z odwiezaniem lakieru samochodu. Jaki czas utrzyma sie połączenie Cherry Glaze z Fusso Coat? Fusso nakładane jakies 40 min po Cherry. Powiem szczerze ze jestem pod wrazeniem na czarnym kolorze. Cherry doczyścił lakier niesamowicie...a Fusso sie błyszczy, dzis moze uda mi sie dorzucic zdjęcia.

Daj znac jak to wspolgra, zalezy mi na uzywaniu cherrego i ciekawe jak szybko fusso splynie, warunki ma mega badziewne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj były moje pierwsze zmagania z odwiezaniem lakieru samochodu. Jaki czas utrzyma sie połączenie Cherry Glaze z Fusso Coat? Fusso nakładane jakies 40 min po Cherry. Powiem szczerze ze jestem pod wrazeniem na czarnym kolorze. Cherry doczyścił lakier niesamowicie...a Fusso sie błyszczy, dzis moze uda mi sie dorzucic zdjęcia.

Daj znac jak to wspolgra, zalezy mi na uzywaniu cherrego i ciekawe jak szybko fusso splynie, warunki ma mega badziewne :D

 

 

również jestem ciekaw jak to posiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie Fusso zostawił mazy na masce Passat B6 czarna perła, maska była ponownie malowana. Jak to zauważyłem od razu pojechałem po tym SRP i znikły. Nakładałem słoneczkiem megsa, małą ilość prostymi ruchami (może tutaj błąd) powinienem kolistymi i zakończyć prostymi ? Próbowałem dotrzeć te mazy ale niestety nie chciały się poddać. Rok temu czytałem o tym na tym forum i ktoś miał identycznie był to bodajże czarny Ford Focus. Tyle czasu czekałem z aplikacją i taki zonk :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działy się podobne rzeczy na masce (Renault Laguna II). Zastanawiam się czy ma na to wpływ to, że jest ona wykonana z aluminium. Na sąsiednich panelach wykonanych z plastiku (błotniki) nie było z woskiem żadnych problemów i aplikował się jak i docierał bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Będę robił kolejne podejście bo nie chcę z niego zrezygnować. Zastanawia mnie czy nawilżacie delikatnie aplikator wodą ? Poczytałem o tych mazach na zagranicznych forach i o dziwo ludzie też o nich pisali. Ktoś proponował położenie od razu drugiej warstwy Fusso albo innego wosku. Ja nakładałem cieńko ale podejrzewam, że źle go rozsmarowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zależy jakim sposobem nakladasz? Kolistymi ruchami czy na krzyż? Ja nakładam woski na krzyż, wiec mam pewność, że go dobrze rozprowadze, jak nie prawo-lewo to góra - dół :-) pamietaj wosk to nie masło i kładzie się go cieniutko, ew. warstwuje. Spójrz na lakier pod kątem, czasem choć wydaje się, że wszystko z aplikatora wysmarowano, jednak to tylko złudzenie, a wosku jeszcze starcza na kawał blachy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.