Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

A jakiego aplikatora użyłeś? Mi z tym z zestawu wszystko wyszło ok. Zero mazów, plam, problemów z docieraniem.

Wysłano z Lumii 920

 

Jeśli o mnie chodzi uzywałem "żółte słoneczko MG" :) Kolejnym razem pójdzie aplikator który był z woskiem i ultra cienkie warstwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi zabezpieczone Fusso.

Pierwsze mycie po ok. 400km ( w tym całkiem sporo hamowań z większej prędkości itd ).

Ogólnie felgi dosyć brudne powiedział bym czarno siwe.

Zdjęcia robione już prawie w nocy i lampa tak rozświetliła, że felga wygląda na dużo bardziej czystą.

 

Przed:

 

0TthqUDl.jpg

 

Po bezdotyku zimną wodą:

 

mmlRxTHl.jpg

 

Test palca:

 

j45gfHQl.jpg

 

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że jak przelecisz IPA to zmyjesz sobie to co wypełniłeś AIO. Ja kładłem na DG squeaky clean na jasnym aucie, co do trwałości to nie mogę się wypowiedzieć, bo leży od miesiąca - od tego czasu tylko opłukuję na bezdotyku ;)

 

A mam takie pytanie, czy Fusso do jasnych a do ciemnych to jest to samo? zmieniłem auto, wcześniej miałem srebrne i kupiłem Fusso do jasnych lakierów. Teraz mam hondowski NH658P czyli IMO raczej ciemny lakier. Będzie jakaś różnica między tymi dwoma woskami? czy raczej chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem test w sieci i z niego wynikało, że to raczej trzeba bardzo chcieć dostrzec różnice w wyglądzie między wersją do ciemnych i jasnych lakierów :)

Ja u siebie Fusso kładłem też na DG Squeaky i przeleżało ponad 4 miechy. W końcu go ściągnąłem, bo chciałem czegoś nowego :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazy mogą brać się ze źle oczyszczonego lakieru- czasami warto od czasu do czasu przelecieć jakimś "drapakiem finish'owym" przed smalcowaniem :)

Kładłem Fusso i naprawdę fajnie się go dociera, ale żeby to był jakiś taki niesamowity hit to musiałbym się dłużej zastanowić. Z ciekawości położyłem fusso vs. BH auto balm- wydaje mi się, że Auto balm bardziej przyciemnił lakier i lepiej pokrył swirle - jednakże dotarcie tego czegoś wymaga sporo siły, cierpliwości, samozaparcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę kładłem Fusso na maskę nówki z salonu czarnej astry IV. Po trasie i o przebiegu 600km. Nakładałem słoneczkiem a potem ori aplikatorem. Niestety pojawiły mi się mazy. Druga warstwa wosku nie pomogła. Nakładałem cienko i nie wiem gdzie popełniłem błąd. Te mazy były tylko w kilku miejscach nie na całej masce. Podobnie było z drzwiami. Wczoraj była dobre 10st. temp wyższa i mniejsza wilgotność niż w sobotę. Wosk stał się bardzo miękki. Co prawda kładłem na srebrne felgi i problemów nie było. Jednak takiej bardziej miękkiej formy więcej aplikator nabierał.

W piątek będę woskował auto po korekcie. Chcę właśnie położyć Fusso i mam strasznie obawy odnośnie mazów :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie porządnym myciem. Nie miałem czasu na pricky i irony. Auto odebrane z salonu z przebiegiem 10km, żona zrobiła trasę a w weekend chciałem je zabezpieczyć. Jeśli doszukiwać się problemu z mazami na nie odpowiednio przygotowanej powierzchni to ok. Przerobiłem Zymole, Natty`sy, Colli, FK, KoG i tam takich problemów nigdy nie miałem. Mam nadzieję, że na aucie po korekcie żadne mazy nie wyjdą mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam dlatego, że mi też czasami wychodzą mazy i ciemniejsze plamy na czarnych lakierach. Nie moge dojsc do tego od czego to zależy. W aucie po korekcie też mi wychodziły mazy. Ostatnio zauważyłem, że na autach gdzie nałożony był cleaner nie powstawały mazy, tam gdzie był np. finish + zmywacz silikonowy mazy się pojawiały. Nie wiem czy to przypadek czy jakaś zależność, trzeba będzie potestowac :D Inne rzeczy jakie mogą wpływac na pojawianie się mazów w mojej opinii to może być temperatura, wilgotność, nadmierna ilość produktu :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wczoraj były moje pierwsze zmagania z odwiezaniem lakieru samochodu. Jaki czas utrzyma sie połączenie Cherry Glaze z Fusso Coat? Fusso nakładane jakies 40 min po Cherry. Powiem szczerze ze jestem pod wrazeniem na czarnym kolorze. Cherry doczyścił lakier niesamowicie...a Fusso sie błyszczy, dzis moze uda mi sie dorzucic zdjęcia.

 

 

Więc tak Fusso Coat na Cherry leżał miesiąc czasu...

 

Teraz zrobiłem korekte jedno etapową Manzerna 2500, wymyte IPA i położony Fusso Coat, zobaczymy teraz ile poleży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy w weekend będę kładł na auto Fusso - ponieważ kolejne woskowanie będzie dopiero po zimie (do tego czasu tylko mycie), to zależy mi na tym aby wosk leżał jak najdłużej i tu zastanawiam się nad rozwiązaniami:

1 - położyć 2 warstwy wosku

2 - na 1 warstwę wosku dać od razu BSD

3 - na 1 warstwę wosku dać BSD tuż przed zimą

 

Które rozwiązanie byście polecili?

 

Jeżeli chodzi o etap przygotowania lakieru, to nie ma problemu, bo będzie robiona polerka, cleaner itd...

 

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po 5000km przebiegu, 2 razy mycie z wiadrami, 2 razy piana XXL na bezdotyku, przebieg w 85% w trasie - Fusso Coat właściwie umarł. Położony na umyte auto tak jak pisałem stronę temu. Za jakiś czas położę na cleaner wolfganga i zobaczę jak będzie z wytrzymałością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinball_69, możliwe, dlatego zbytnio nie przejąłem się tym. Mimo, że to służbówka, której nie odkupimy od firmy to i tak nie potrafię olewać auta. Żona ma 30zł na myjnie w miesiącu.... ale na flote Olren na szczotki :/ Sam myję włochaczem na 2 wiadra i woskuję :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopisałem wyżej. Wczoraj położyłem Fusso na swoje nowe auto. Całkiem na partyzanta bo w tyg zaczynam korektę. Tyle holsów co było wcześniej to po aplikacji tylko same swirle zostały. Dobry oszust z Fusso :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy na taki kolor dobry bedzie ten fusso (chodzi o ciemną wersje) https://www.google.pl/search?q=opel+z155&client=ms-android-oneplus&espvd=1&source=lnms&tbm=isch&sboxchip=Grafika&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIwYiFm7DfxgIV4yxyCh3KzQfz&biw=360&bih=559

Czy lepiej do jasnych kolorów?

Zastanawiam się pomiędzy fusso a 467. Bedzie kładziony albo na Megsa UC albo na menzerne 4000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.