Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

swemi01 - w październiku na lakier - poza dachem - kładłem #111 z #601 (wymieszane) na #501, a dach zrobiłem właśnie Soft99 Fusso CMS Dark (na czysty lakier, bez cleanera, po przetarciu IPA). Dach odpadł pierwszy - na początku stycznia już była tafla, gdy na reszcie auta jeszcze nieźle "kropelkowało" (co prawda bez szału). Przez ten czas niczym nie wspomagałem żadnego z elementów nadwozia (mycia tylko na bezdotyku, średnio 2 razy w m-cu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
(mycia tylko na bezdotyku, średnio 2 razy w m-cu).

 

Lakier jest zapchany!!! Umyj normalnie samochód rękawicą z szamponem i pojawią się znów kropelki ;)

 

J.W.

 

Kolejna sprawa którą ostatnio zauważyłem u znajomego to coś w rodzaju "mycie TYLKO na bezdotyku wydłuża trwałość wosku" :kox: Jak wiadomo po bezdotyku zostaje film brudu na lakierze, w efekcie na wosku który jest na aucie leży kolejna warstwa "czegoś", przez to wosk jest "chroniony", kolejne mycie i znowu zmywamy wierzchni grubszy brud a "film zostaje" takim sposobem jak auto jest płukane tylko na bezdotyku to nawet słabszy wosk potrafi przetrwać zimę i jak na wiosnę wreszcie umyjemu auto ręcznie to nadal będzie w zadowalający sposób kropelkował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok - zgoda, że lakier się zapchał... Ale identycznie traktowany lakier na całym aucie, a efekt tafli występuje tylko tam, gdzie leżał/leży Soft99 ? :o Jeśli Soft99 zapycha się bardziej, niż DG - to również (wg mnie) spycha "japończyka" na niższy stopień, za DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie do tego wosku :) Kupuję, będę aplikował na felgi i lakier, jak przygotować powierzchnię pod niego by trochę poleżał i miał się dobrze? :) Mycie i następnie IPA wystarczy?

Cleaner? wiesz cos o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie do tego wosku :) Kupuję, będę aplikował na felgi i lakier, jak przygotować powierzchnię pod niego by trochę poleżał i miał się dobrze? :) Mycie i następnie IPA wystarczy?

Cleaner? wiesz cos o tym?

 

IPA to nie Cleaner, kilka osób pisało że użyło IPA przed woskiem, jeśli cleaner to który polecasz do tego wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wypisujcie głupot! Wystarczy poczytać wcześniejsze posty oraz kilka tematów na forum :zly:

1. Duragloss Squeaky Clean

to samo ;)

2. DETAILER'S PRO Coating Prep Polish

3. IPA 1:1 z wodą

Fusso Coat lubi jałową powierzchnię a nie tłuściochów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.