Skocz do zawartości

Soft99 Fusso Coat


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz ja przedstawię kilka swoich wrażeń. 8-)

 

Przyznam się szczerze, że nie mam jeszcze swojego samochodu, a ręce ,mnie już trochę świerzbiły :mrgreen: więc zdecydowałem posmarować Fusso moją zastępczą Insignię. Auto jak to auto z wyporzyczalni, myte regularnie na szczotach, pełno rys, rysek i zadrapań.

 

Stwierdziłem więc, że nałożę Fusso typowo "na handlarza" - czyli wedle zasady: "ma się szybko i tanio błyszczeć" :kox:

 

Auto umyłem Tenzi Truckiem (któremu dałem chwilę zadziałać) z pianownicy a następnie szamponem Autolandu z rękawicą Nigrina - nic więcej. Potem wytarłem do sucha, ale też na odwal się ;)

 

Po osuszeniu, stan lakieru prezentował się tak: :evil:

 

e2bc.jpg

 

Tak więc do dzieła. W celu uwidocznienia jak wosk kryje, zakleiłem kawałek błotnika taśmą.

ur5vc.jpg

 

Wosk nakłada się naprawdę pierwszorzędnie jest taki w sam raz: ani za miękki, ani za twardy - dla mnie ideał :good: Jest również bardzo wydajny - na jedną warstwę Insignii złożyłem jakieś 2 g.

 

Po obleceniu całego auta woskiem, poszedłem do domu, pracować i tak się zapracowałem, że minęło 40 minut odkąd zacząłem nakładać wosk. Już myślałem, że będzie masakra przy docieraniu, a tu.... miła niespodzianka :song::-] Wosk dotarł się naprawdę lekko, łatwo i przyjemnie. Czapki z głów.

 

Po dotarciu odkleiłem kawałek taśmy. Wygląda to tak:

 

bfqg.jpg

3h33.jpg

x31d.jpg

 

A tak prezentuje się auto:

 

1fvw.jpg

d31e.jpg

mlxv.jpg

 

W świetle dziennym:

 

p3vq.jpg

95yc.jpg

 

jeszcze kropelki i odprowadzanie wody.

 

 

9pqe.jpg

1w75.jpg

l2dy.jpg

snno.jpg

fqka.jpg

1ia1.jpg

 

Wygląd jest naprawdę super, śliskość mega! :good::song::song:

Wytrzymałości niestety nie sprawdzę, bo auto niedługo oddaję.

 

Podsumowując: nie żałuję, że sprzedałem SV Shield'a. Jeżeli jeszcze okaże się wytrzymały wystarczająco, dla mnie zostanie numerem jeden :good:

No może jedyną jego wadą jest zapach, ale mnie drażnił jedynie po pierwszym otwarciu puszki, potem był mi obojętny.

 

Mając wymyślać polską nazwę dla niego, nazwał bym go z pewnością "marzeniem handlarza" :lol::mrgreen:

 

Dziękuję za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, jak długo będziesz miał tego opla?

Chyba w przyszłym tygodniu będę oddawał.

 

Niestety nie ma szans na test długodystansowy w tym wypadku.

 

Ale wysłałem próbkę do kolegi e36ace - powiedział, że będzie robił test długodystansowy. :-]

 

PS> więcej próbek nie mam zamiaru wysyłać, także proszę nie pisać na PW w tej sprawie :acute:

 

[ Dodano: 10 Kwiecień 2014, 13:52 ]

To Sealant?

Tak, to jest typowy syntetyk (sealant).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonthyc, wosk. Położyłem go 2 miesiące temu na samochód ciotki samochód był mega brudny umyty na bezdotyku po czym przetarłem fibrą wycinek 30x30cm i położyłem na szybko wosk aby zobaczyć czy coś przykryje. podbił blask pokrył dużą ilość rysek. ale Najlepsze z tego wszystkiego ze wczoraj wziąłem samochód na beztotyk i jakie było moje zdziwienie jak to miejsce super zrzuca wodę.. Naprawdę jestem pod wrażeniem :good::good: Raczej żaden wosk na tak NIEprzygotowanym lakierze po 2ch miesiącach by wody nie zrzucał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonthyc, wosk

 

Vaxh, tu pozwolę się nie zgodzić. ;) Polecam opis ze strony producenta, z uwzględnieniem choćby dwóch pierwszych wyrazów:

 

Fluorine polymer, which has a sufficient anti-fouling ability effectively protects the car surface from rain, dirt and other unwanted residue. Its thick hard coating repels water strongly, as water smoothly runs down and off the car surface. The effects will last up to 12 months and keep the car in a good condition for a long period of time. Furthermore the hard paste wax can create clear gloss on the car body.

...oraz na zdjęcie z angielskim opisem, z pierwszej strony tematu. Jest tam coś takiego jak PTFE, czyli coś co wcześniej było po prostu teflonem, a teraz tej nazwy może używać tylko Tefal ;)

 

Fakt jest faktem, że producent mylnie w opisie używa słowa wosk :dontknow: , nie mniej jednak w "naszych kategoriach to sealant pełną gębą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaxh, z tego co piszesz można wnioskować, że na dobrze przygotowanej powierzchni i przy używaniu pian, szamponów o neutralnym ph te 12 miesięcy deklarowane przez producenta nie muszą być tylko ich życzeniem :o

 

Mamma Mia... wosk o wytrzymałości powłoki kwarcowej, bajecznie prosty w nakładaniu i polerowaniu, dający piękne kropelki, przyciemnienie lakieru a na dodatek robiący taką niby "korektę" i kosztujący ułamek ceny zymoli czy swisswaxów... gdzie tutaj jest haczyk? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.