Skocz do zawartości

Jaka maszyna polerska dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

678449 bo z tego co czytałem to DA trzeba sie sporo wiecej namachać

Przy skoku 15 czy 21mm już niekoniecznie.

Gdybym miał mieć aktualnie tylko i wyłącznie jedną maszynę to zdecydowanie byłby to Krauss S15.

 

 

Czyli mam rozumieć ze np ta krauss albo rupes 15 by wykończył tez ładnie ? Jedyny chyba minus to ze nie można założyć małych gąbek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

678500 Czyli mam rozumieć ze np ta krauss albo rupes 15 by wykończył tez ładnie ?

Oczywiście.

678500 Jedyny chyba minus to ze nie można założyć małych gąbek

Z odpowiednim kluczem do S15 powinno się dać złożyć małe BP. O ile dobrze kojarzę to idzie tam zwykły gwint 5/16 tylko system mocowania trochę inny. Ale jaki komfort pracy takim zestawem będzie to niestety nie wiem. Z ciekawości kiedyś spróbuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

678500 Czyli mam rozumieć ze np ta krauss albo rupes 15 by wykończył tez ładnie ?

Oczywiście.

678500 Jedyny chyba minus to ze nie można założyć małych gąbek

Z odpowiednim kluczem do S15 powinno się dać złożyć małe BP. O ile dobrze kojarzę to idzie tam zwykły gwint 5/16 tylko system mocowania trochę inny. Ale jaki komfort pracy takim zestawem będzie to niestety nie wiem. Z ciekawości kiedyś spróbuję.

 

I tu jest właśnie ten haczyk miedzy DA a rotacja muszę sie wgłębić w ta s15 co i jak z tymi BP. Bo jeśli bedzie luz to lepiej juz ta na początek zakupić bo na własnym aucie rotacje odpalić i narobić bałaganu to nie problem

 

Dodane po 59 sekundach:

Jak byś prze testował to daj znać co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sie rozni? Zasada dzialania.

A dokładniej ? Cieżko jest dostać juz te 5119, jest jedna czy dwie aukcje a po sklepach internetowych tez pustki. O używanych juz tez nie ma mowy.

Szczerze powiedziawszy tez jestem na kupnie jakiejś polerki dla amatora, wybór padł na 5119 ale moze polecicie coś alternatywnego w tych pieniądzach ? Zależy mi zeby nałożyć cleaner, lekko poprawić w miarę nowy samochód a i przy okazji objechać moja piętnastoletni a6 bo jest w ciężkim stanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sam czym sie rozni polerka rotacyjna od dual action. Nie ma DA basspolska? No az sprawdzilem i ja tam widze co najmniej 5 aukcji!

 

Wiem czym sie różni Polerka rotacyjna od DA. I wydaje mi sie ze 5121 to Polerka DA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem:) wiem tyle ze dla początkującego użytkownika rotacji nie polecają gdyż można narobić syfu na lakierze:) myślałem ze rotacyjne polerki można rozpoznać po wyglądzie (dociskana tak jakby od góry)

A wracając do pytania, da do 300 zł, brać 5119 czy moze coś innego ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie jak wyglada awaryjnosc itp oraz sam komfort pracy na LARE LITE LR10-125. Dodam ze ma to byc 1 maszyna. Aktualnie dzialam na makicie znajomego ale obroty od 1000 i waga chyna z 4 kg. Poczatkowo myslalem o k2 ale chyba lepiej dolozyc. Co Wy na to?

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

 

Dodane po 11 godzinach 7 minutach 56 sekundach:

Bardzo zalezy na Waszej opinii dot. Tego konkretnego modelu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam juz euroteca 1200W, na padach 150mm bardzo mi wariuje a że jeszcze nie jestem doswiadczony to druga sprawa. Mniejszy bpjaki tam założe to tylko 125mm wiec nie wiem czy jest sens i zastanawiam sie nad drugim eurotec 2250W z M14 i założeniem do niego bp 75mm, obroty 2000-6400 tylko nmg znaleźć jakie przypadają jakim biegom;/ Czy może lepiej kupić wersje rotacyjną 2450W 600-3000. ? (jestem jeszcze zielony) A może coś z Bass Polska do małych padów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie zauwazylem ze opisal jeszcze jeden model, i obroty dopasowalem do rotacji (czytanie na elefonie jest zle) a widzialem juz nie jednego osobnika tutaj na forum ktory chcial rznac szlifierka lakier. Zawsze mozesz mnie poprawic a dowalac sie na privie. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam już DA z można powiedzieć permanentnym bp 150mm to teraz kupić rotacje do małych padów? (wyczytałem ze na rotacji trudniej sie pracuje) czy drugą DA z gwintem M14 np. Eurotec 2250W ? :D (uff już myślałem ze ja coś namieszałem)

Jeszcze pytanie czy praca rotacją na 80mm może być tak samo trudna jak DA 150mm ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć ale od razu umów się u lakiernika na naprawę szkód ;)

 

 

W skrócie :

polerka - 500-3000obr/min

szlifierka - 2800-12000 obr/min

 

Teraz zobacz jakie obroty są wymagane przy pracach z pastami (producent to podaje) i sam sobie odpowiesz na swoje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.