Skocz do zawartości

Powloka na felgi


krd

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Cześć

Szykuję się do zmiany kół na letnie i chciałbym zabezpieczyć zestaw nowych felg przed założeniem (włączenie ze środkiem).

Felgi prezentują się tak:

MOTEC-ULTRALIGHT-MCR2-19-5x112-VW-GOLF-S

Są to 19" w czarnej satynie. Ponieważ nigdy jeszcze nie kładłem powłoki na felgi, chciałbym się Was doradzić, jaki produkt zakupić. Zależy mi oczywiście, żeby było jak najtaniej 😄 I raczej zakładam, że na kolejny rok będę musiał powtórzyć zabieg, więc moim celem jest, żeby powłoka wytrzymała chociaż ten jeden sezon.

Natknąłem się kiedyś tutaj na produkt K2 - czy to jest cokolwiek warte? Ew. co innego, budżetowego, możecie polecić? Po sezonie będę miał też do zabezpieczenia czarne zimówki 18" w połysku, jeśli jedna butelka starczyłaby na dwa komplety - byłoby idealnie 😄

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kepacz napisał:

Cześć

Szykuję się do zmiany kół na letnie i chciałbym zabezpieczyć zestaw nowych felg przed założeniem (włączenie ze środkiem).

Felgi prezentują się tak:

 

Są to 19" w czarnej satynie. Ponieważ nigdy jeszcze nie kładłem powłoki na felgi, chciałbym się Was doradzić, jaki produkt zakupić. Zależy mi oczywiście, żeby było jak najtaniej 😄 I raczej zakładam, że na kolejny rok będę musiał powtórzyć zabieg, więc moim celem jest, żeby powłoka wytrzymała chociaż ten jeden sezon.

Natknąłem się kiedyś tutaj na produkt K2 - czy to jest cokolwiek warte? Ew. co innego, budżetowego, możecie polecić? Po sezonie będę miał też do zabezpieczenia czarne zimówki 18" w połysku, jeśli jedna butelka starczyłaby na dwa komplety - byłoby idealnie 😄

Z góry dzięki!

Metalguard, dlux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam położoną powłoke na satynowych czarnych felgach. Felgi się trochę wybłyszczyły. Wrzucałem fotki na forum.

Ponownie polecam artdeshine. Za 80 zł zrobisz spokojnie obydwa komplety. Dwa sezony u mnie leżała i miała się dobrze bez żadnej pielęgnacji. Po sezonie dostała tylko qdekiem na kwarcu. Pracy kolego masz tyle samo więc nie wiem czemu oszczędzać 40 zł zakładać że za rok będziesz robił od nowa 😉

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci u mnie butelka leżała mocno zakręcona w worku strunowym. Przy aplikacji po nalaniu zamykał m żeby nie odparowała. Po dwóch latach produkt normalnie się nałożył. Leżała sobie w garażu temperatura w lecie maksymalna 23 minimalna w zimie 14.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. A co myślicie o FX Protect Wheel Armour?

W dniu 23.03.2022 o 21:04, analyzator napisał:

Ponownie polecam artdeshine. Za 80 zł zrobisz spokojnie obydwa komplety. Dwa sezony u mnie leżała i miała się dobrze bez żadnej pielęgnacji. Po sezonie dostała tylko qdekiem na kwarcu. Pracy kolego masz tyle samo więc nie wiem czemu oszczędzać 40 zł zakładać że za rok będziesz robił od nowa 😉

O jaki dokładnie produkt chodzi (nazwa, "model")?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Takie mam pytanko... 

Rok temu kładłem na felgi metalguarda i jako amator zdaje mi się że źle go położyłem... 

Taki efekt jest po dzisiejszym myciu... 

 

I pytanie, czy tu widać, że jest powłoka czy mam spróbować położyć jeszcze raz? 

IMG_20220615_211633.jpg

IMG_20220615_225805.jpg

IMG_20220615_225840.jpg

IMG_20220615_230007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu umyłem felgi vampirem,potem szamponem wysuszylem, odtłuściłem nałożyłem powłokę i felgi leżały dwa dni w garażu 

Felgi myje zawsze szamponem z neutralnym pH przebieg koło 6k

 

Wczoraj na felgi poszedł vampir, splukalem

 

 

Jedynie co to jak kładłem powłokę to dość mi się mazała i potem mikrofibra docieralem i zdaje mi się że za dużo i poeloke starłem... 

Mam szampon z kwaśnym pH, umyć nim jeszcze raz felgi czy lepiej poprostu nałożyć jeszcze raz poeloke bo i tak zostało mi pół butelki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. 

Chciałbym zabezpieczyć brązowe matowe felgi. Mam na stanie Aque 9H, Aqua booster i CC water gold. Który specyfik będzie najlepszy żeby zachować matowe wykończenie w miare możliwości? Ewentualnie może jakaś budżetowa powłoka do matu?

s-l400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rakso147 kiedyś na czarny mat kładłem Fx-a wheel armour. Felgi pozostałych matowe, aplikacja banalna, ale powłoka szybko się zapycha moim zdaniem. Teraz na te koła położę coś innego może Aqua Wheel. Ogólnie wydaje mi się, że jak położysz 9H to mat nie zniknie, a z Twoich 3 opcji będzie najbardziej trwała 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.