Skocz do zawartości

Jaki zestaw past do DA?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam maszynę Eurotec DA o skoku 9mm i pastę MEGUIAR'S 101. Muszę kupić jeszcze jakąś średnią i i finiszową pastę (chyba, że wystarczy tylko jedna?). Co polecacie? Czy menzerna SF3500 będzie ok i wystarczy czy pomiędzy jeszcze jakiś polish? Mam futro i pady od twardych do miękkich.

W pierwszej kolejności ma być użyte do Peugeota 508 i BMW e92 i e87, później także inne auta. Nie zależy mi na 100% korekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja bym szedł bardziej tylko w Kocha. Obecnie pracuję na nim i bardzo dobrze sobie radzi z twardym i miękkim lakierem, a przede wszystkim łatwiej pastę wymyć. Z menzerna trochę gorzej idzie. A co do futra i DA, to lepiej bym szedł w fibra na DA, mniej bałaganu zostawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Sonax perfect polish , żółta koch chemie f5 , albo jakieś typowe AIO typu s17+

Masz na mysli tą pastę? http://shiningcar.pl/pl/p/Sonax-Profili ... 250ml/1219 czy tą? https://mrcleaner.pl/pasty-polerskie/so ... GAodT38BWg tak wgle czym one sie roznia, poza cena?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy robil na tym f5 one step i masz fotke wyzej wstawiona , wdl mnie wykonczenie fajne , ale znow jak kupowalem sonaxa to powiedzial mi w sklepie ze mega wykonczenie robi i nawet ze uzywaja tej pasty do one step . jak drobne rysy to mysle ze mozesz sprobowac na srednim padzie i bedzie zadowalajacy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700210 dokładnie ta pasta ale nie wiem czym sie różnią , do tego jest jeszcze tez taka tylko żółta 04-06 ale ponoć dużo słabsza

 

 

Te co [ref]mateeusz_sz[/ref], wkleił to dokładnie ta sama pasta ale różniąca się czasem zakupu ...ot ta w Mrleanerze ma nowsze opakowanie , no i są to pasty na rotację . Natomiast ta "żółta" jak to nazwałeś to pasta o tym samym stopniu cięcia i wykończenia tyle że na maszyny DA ;)

 

Typowym onestepem u sonaxa jest cut&finish 05-05 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Chce zaczac zabawe z polerka głównie dla siebie. Jesli megs 101 na MF przejade auto (drobne ryski zauwazalne pod latarka led lakier vw) to czy lepiej pociagnac pasta kocha antychologram czy lepiej 205 kupic ??

 

A moze nie pchac sie w 101 bo jednak koszta i predzej wyschnie niz to wykorzystam i kupic megsa 105. Badz system kocha bo duzo tanszy ? I poleciec miekka badz srednia gabka z NATa

 

Jeszcze myslalem zeby nie ciac tak mocno i moze sprawdzic jak zachowa sie mniej tnaca pasta/mleczko ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Hej podbijam bardzo dobre pytanie kolegi wyżej ,stoję przed tym samym wyborem i nie wiem co kupić tak jak kolega co lepsze? Pójść w kocha czy megasa 101 I 205?

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

 

 

też rozmyślam i sie skłaniam ku Koch 8,2 + 2,2 :o ktoś ma porównanie na DA ? jak sie ma 8,2 do 8,02 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jaki polecacie pad do scholl s17+, chce zrobić wykończenie po scholl s3 na czarnym lakierze VW. Mam dostępne pady LC CCS żółty, biały i czarny. Do zestawu planuje dokupić jeszcze pad Flexipads vented microfibre cutting, ale jeszcze się zastanawiam co dokupić do s17+ ? Maszyna flex vrg 3401.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, zamówiłem swoją pierwszą maszynę ADBL roller 9mm.

Posiadam jedynie paste menzerna 3w1 i chińskie gąbki.

W jaki zestaw ekonomiczny mogę sie zaopatrzyć do DA ? 

Lakiery twarde Audi i Bmw, choć citroena C4 tez mam kiedyś potraktować.

1. Podpowiedzcie co polecacie, by nie popełnić błędów i kasy nie wyrzucić a kombinacje były efektywne 😊 

I pytanie czy przy tej maszynie DA rozmiary padów mam ograniczone

od-do mm?? Czy sztywny wymiar 125mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.