Skocz do zawartości

GYEON Q2 TRIM


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszej stronie jest odpowiedź ;)

 

Faktycznie, pod latarnią najciemniej ;)

 

piotr13, jak było myte auto przez ten rok? Z myjni bezdotykowych często korzystałeś?

Kusi ten produkt. Jeszcze Gtechniq c4 wydaje się interesujący ale nikt na Forum go nie testował więc nie jest sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Na pierwszej stronie jest odpowiedź ;)

 

Faktycznie, pod latarnią najciemniej ;)

 

piotr13, jak było myte auto przez ten rok? Z myjni bezdotykowych często korzystałeś?

Kusi ten produkt. Jeszcze Gtechniq c4 wydaje się interesujący ale nikt na Forum go nie testował więc nie jest sprawdzony.

 

 

Ręcznie myję co około 2 tygodnie. W międzyczasie, płuczę na bezdotykowej. Zimą często stosowałem proszek/piana i ostatni program. Podczas ręcznego mycia myje normalnie szamponem, zmieniam tylko rękawicę na taką z MF. Płukanie, wycieranie i gotowe.

 

Co do C4 to kolega rickson robił porównanie z DLUXem :good:

 

na wszystko co jest plastikiem nielakierowanym można kłaść

 

:good: + na klosze reflektorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Mam problem z TRIM'em a właściwie z moimi felernymi plastikami.

 

Użyłem 4 środków do przygotowania plastików przed aplikacją kwarcu. PRIX, PRICKBORT, pędzelkowanie, szampon, APC i pędzelkowanie.

 

Zadowolony pojechałem do garażu. Zacząłem PREPEM przygotowywać wszelkie możliwe czarne plastiki oraz listewki w około szyb.

 

Z każdym przejazdem mikrofibra robiła się czarna. Bylem załamany. 20 przejazdów dziesięciocentymetrowego odcinka i brud nie znikał. :thumbdown::wallbash::wallbash::wallbash: WTF ...

 

Pojawiły się przebarwienia i waterpolisty. WTF ???!!! :kox:

 

Te plastiki w focusie przez ponad 3 lata zabawy w detailing wchłonęły chyba głęboko wszelkie możliwe zanieczyszczenia. Ten materiał ma chyba tez jakaś strukturę gąbki.

 

Co zrobić? Czego użyć aby wyciągnąć ten brud z plastików ? Za małe stężenie APC ? użyć 1:1 ? A może glinka ? ... grrr

 

Materiał wydawał się perfekcyjnie wymyty i wysuszony. A PREP zadziałał dosłownie jak glinka. Wyciągał brud z najgłębszych porów. Dałem sobie spokój po godzinie szorowania ...

 

Zastanawiam sie co teraz. Sa środki do usuwania kwarców ? Nie wiem czy dać mu zejść teraz samemu ( bo pewnie na tej nie do końca czystej powierzchni długo nie posiedzi ) albo usunąć to czymś i jeszcze raz jakoś doczyścić głęboko te plastiki i ponowić aplikacje.

 

Dodam, że gdy mi sie juz wydawało że plastik jest czysty. TRIM na gąbeczce i ściereczce tez wyciągał brud i ściereczka robiła się brązowa ... jakiś koszmar :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Domel, mocniejsze apc, magiczna gabeczka i tarcie...

 

Jeszcze Justyna podpowiada, ze byc moze farba z plastiku Ci puszcza, i stad caly czas barwi fibre.

 

Dzieki za sugestie. Wlasnie juz druga osoba mi to podsunela. Spróbuje znowu.Nigdy bym sie tego nie spodziewał.No ale wszystko jest kwestia doswiadczenia :) (i materiało znastwa ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy Trim do zabezpieczenia przednich reflektorów po sandingu i polerce to dobry pomysł? Jak ma wyglądać aplikacja na klarowny plastik? Polerowanie po jakimś czasie czy posmarować i zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem na przednich tak jak pisałeś, ale nie jestem przekonany czy to właściwy sposób :? Trim już po chwili robi się klejący i polerowanie go bardziej przypomina ścieranie świeżego lakieru niż polerowanie wosku. Da się to ostatecznie dopolerować, ale mam wrażenie, że z ochrony wtedy nici i większość specyfiku zostaje na fibrze. Sama aplikacja bez późniejszego polerowania wydaje się mieć największy sens bo wyraźnie widać, że na lampie coś siedzi, ale z kolei pozostają minimalne smugi po pociągnięciach aplikatorem :/ .

Ktoś ma jeszcze doświadczenie z zabezpieczaniem klarownego plastiku, szczególnie lamp po regeneracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy można nakładać w temp ok 5stopni C? Jeśli tak to jak długo może schnąć? Czy można podgrzać np suszarką w celu szybszego związania powłoki? Autem można odrazu po związaniu powłoki wyjechać poza garaż czy musi odstać swoje np 12h, 24h lub 48h? Mam na myśli tutaj wyjazd z garażu, oddanie auto klientowi, bez mycia, bez kontaktu z woda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można nakładać w temp ok 5stopni C? Jeśli tak to jak długo może schnąć? Czy można podgrzać np suszarką w celu szybszego związania powłoki? Autem można odrazu po związaniu powłoki wyjechać poza garaż czy musi odstać swoje np 12h, 24h lub 48h? Mam na myśli tutaj wyjazd z garażu, oddanie auto klientowi, bez mycia, bez kontaktu z woda..

 

 

5 stopni to zbyt zimno na wlasciwie kazdy kosmetyk samochodowy, nie mowiac juz o produktach high tech jak powloki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czym zmyć TRIMa o to jest pytanie? Częściowo złazi mi już i nie wygląda to dobrze, a chciałbym położyć coś innego. Nie chcę zalewać całego auta mocną chemią, żeby nie męczyć Mohsa na lakierze, więc interesuje mnie metoda punktowa metodą szmatkową ;). IPY, APCki i inne zasady właściwie nie robią na nim wrażenia, Prick coś działa ale slabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już prawie rok leży na uszczelkach wokół szyb i przy lusterkach. To była moja pierwsza aplikacja Trima i teraz wiem, że dałem za bogato. Na drugim aucie już było poprawnie i w dalszym ciągu wygląda idealnie, a też będzie już z 10 mcy. Trim jest dosyć wymagający i łatwo o błąd szczególnie przy takich precyzyjnych aplikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.