Skocz do zawartości

GYEON Q2 TRIM


Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Od Tomka z detailershop.pl dostałem propozycje przetestowania powłoki do plastików zewnętrznych firmy Gyeon.

Plastików nie lakierowanych u mnie w Seicento jest dosyć dużo, więc będzie ciekawe.

Moje Seicento pochodzi z 2001 roku, więc szybko licząc ma już 12 lat.

Plastiki nie wyglądają źle, ale nowe też nie są.

Ich problemem jest to, że nie lubią się z dressingami. Jedne leżą do pierwszego deszczu, inne maksymalnie do miesiąca.

Wina pewnie leży w ich słabej jakości. Co by nie mówili fani marki to jest jednak FIAT.

Powłoka będzie leżała na zderzakach z przodu i z tyłu, klamkach i lusterkach.

Projektanci FIAT, postanowili urozmaicić kierowcy życie i o ile zderzaki mają dosyć mocną fakturę to lusterka i klamki są całkowicie gładkie.

 

OPIS PRODUCENTA:

 

 

GYEON Q2 TRIM to powłoka kwarcowa dedykowana zabezpieczeniu nielakierowanych tworzyw sztucznych, na przykład:

 

- Listwy ozdobne

- Zderzaki

- Reflektory i lampy tylne

- Atrapy chłodnicy itp.

 

Produkt zapewnia trwałe zaczernienie tworzyw sztucznych, niwelując wszelkie wyblaknięcia i utratę koloru.

 

Poza efektem wizualnym, produkt zapewnia doskonałe własności hydrofobowe, ułatwiając utrzymanie tworzyw w czystości.

 

Ochrona przed promieniami UV zapobiega blaknięciu tworzyw, oraz stanowi barierę która zapobiega matowieniu kloszy reflektorów.

 

Istotną zaletą produktu jest trwałość, określana na minimum rok !

 

 

 

OPAKOWANIE:

Może ktoś powie jakie to ma znaczenie, dla mnie i wydaje mi się, że dla większości z Nas ma.

Powłokę dostajemy w grubym, srebrnym, matowym woreczku z zamknięciem strunowym.

Z przodu widzimy krótki opis.

Opakowanie ma zdecydowanie wygląd minimalny i elegancki.

Otwieramy ...

W środku:

- szklana buteleczla z powłoką 30 ml

- zakraplacz z gwintem na butelkę

- klocek do owinięcia ściereczek

- 4 ściereczki

- instrukcja w jęzuku angielskim ( swoją drogą dosyć ciekawa w formie piktogramów)

 

 

15Knot.jpg

2Cdtn1.jpg

30gqyO.jpg

4ot1il.jpg

5m9oT8.jpg

638Fau.jpg

 

 

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI:

Wszystkie plastki zostały umyte APC 1:2, Tenzi Specjal 1:10 i przetarte 2 razy IPĄ 1:1.

 

74cLrk.jpg

8kH1sL.jpg

 

APLIKACJA:

 

Jak na zdjęciach widać zderzaki straciły swój dawny kolor, w zamian pojawiły się obtarcie i przebarwienia od promieni słonecznych. Ale do dzieła. Tak prezentuje się czysty zderzak.

 

9c9XTH.jpg

108DML.jpg

 

Oklejamy do 50/50 :)

 

11.jpg

12dWrG.jpg

 

Ściereczka na aplikator, obowiązkowo w rękawiczkach. :evil:

 

13xuDNt.jpg

14BYrF.jpg

 

I mamy pierwsze 50/50. :shock:

 

15fDBkF.jpg

16npdNY.jpg

17.jpg

18eo5.jpg

19XY7U4.jpg

 

Pod tablicą zostawiłem kontrolny wycinek, nie zabezpieczony.

 

20bmMcr.jpg

21.jpg

I lusterko.

 

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg

26.jpg

 

Klamka od strony kierowcy.

 

27.jpg

 

Przedni zderzak, chyba w najgorszym stanie. Produkt dosyć dobrze maskuje drobne obtarcia i ryski.

 

28.jpg

29.jpg

f9quk3.jpg

msj152.jpg

5u3g2g.jpg

 

Lusterko pasażera.

 

egejy9.jpg

ziulqr.jpg

2qlsk8p.jpg

 

Klamka od strony pasażera.

 

mblm5k.jpg

156cpxx.jpg

I 50/50 na wycieracze z tyłu.

 

5ml842.jpg

rh8z76.jpg

 

 

I tutaj zużycie produktu na wszystkie plastiki. Jest bardzo wydajny, a aplikowałem dużo bo tak jest napisnae w instrukcji i takie też dostałem dyspozycje.

 

2quhmhd.jpg

14j9c1j.jpg

 

I tak wygląda całokształt, po użyciu.

2qum4xs.jpg

2003cbc.jpg

2hqqh4y.jpg

2vvt735.jpg

5lyw4n.jpg

 

Żeby test był miarodajny, to wklejam stan licznika z dzisiaj.

kboadx.jpg

 

PODSUMOWANIE:

Bardzo fajny produkt. Początkowo miałem obawy o sposób aplikacji, ale okazały się zupełnie nie słuszne. Łatwo się rozprowadzał, nie zostawiał mazów, ani innych niespodzianek. Teraz pozostaje tylko czekać. Oczywiście przewiduje aktualizacje. Nie polewałem powłoki wodą, niech dobrze zwiąże. Mająć na uwadze to co deklaruje producent, przez najbliższy rok powinienem zapomnieć co to dressing. :mrgreen:

 

Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, skargi, zażalenia to śmiało. Postaram się odpowiedzieć. ;)

 

Jeszcze raz dziękuje Tomkowi z detailershop.pl za udostępnienie produktu. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 259
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Evo, Masz rację, ale nie chciał bym jezdzić przez rok czasu z 50/50 na zderzaku.

 

Z drugiej strony, cały wycinek który będzie schowany pod tablicą będzie również uczestniczył w teście :) więc będą równe szanse, bo jak za 2 miesiące ściągniesz blachę, będzie widać co i jak. A do porównania starczy :).

Dobry test, konkretny, bez owijania w bawełnę :) Aktualizuj temat co jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i film, polecam oglądać w Full HD. Może nie jest to super produkcja, ale brakuje mi trzeciej ręki. Może na spocie w Piątek podjedziemy to nakręci się coś lepszego. :)

 

 

 

MatthewG, jak dla mnie dużo lepiej. Myślę, że filmik wielę Ci wyjaśnij. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13, Fajny film !

 

Jeśli chcesz przetestować produkt mocniej, możesz za parę dni (dajmy powłoce się utwardzić) pomęczyć ją mocną chemią, np APC czy IPA.

 

Na przykład: oprysk IPA 1:1, pędzlowanie, spłukanie. Oprysk APC 1:10 czy nawet mocniejszym, pędzlowanie i spłukanie. Sądzę że będzie Ci trudno zabić tę powłokę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to wygląda... może w końcu to będzie środek który sprawdzi się na moich plastikach, które 'piją' dressingi jak głupie :idea: czekam na aktualizacje :good:

 

Miałem to samo i pomogło C4 od Gtechniq.

Ale widzę, że ma godnego konkurenta, a może nawet przegrywa konkurencję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.