Skocz do zawartości

Dual Action vs. Rotacja małe porównanie


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

No i teraz minusy DA w stosunku do rotacji

 

- rozwala szybko wszystkie pady

- wibracje (tak tak, Rupes wibruje, jest to męczące i na pewno szkodliwe w pewnym stopniu dla zdrowia)

- hałas (zatyczki do uszu przy całodziennej pracy z maszyną obowiązkowe)

 

Od 2 lat rotacji już nie dotykam, tylko Rupes LHR15E + LHR75E mini i wszystko idzie ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegarek, Z padami to prawda, ostatnio mi jeden normalnie wybuchł! Mały BP i krauss go rozwalił na strzępy.

Co do wibracji moja DA 21mm raczej jest mało uciążliwa owszem coś tam czuć, ale naprawdę jest raczej komfortowo nią pracować. Co innego Krauss na małym BP. Ten to jest wibrator niezły i do tego faktycznie drze się okropnie. Ja w zatyczkach cały czas pracuje bo szkoda mi słuchu na maszyny ;)

 

Powiedz mi jeszcze jak Rupes mini się spisuje? Nie wibruje tak tragicznie? Wart jest ogólnie swojej (wygórowanej :wallbash: ) ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bienek, jeśli ta Twoja 21mm nie jest uciążliwa, to Rupes LHR15E będzie chodził jak po maśle :)

Na prawdę takie się ma wrażenie używając jednej po drugiej.

 

Mini jest super, bo robię tą samą techniką co dużą maszyną i nie muszę zmieniać na rotację. Wibracje bardzo małe i dzięki małej głowicy wcisnąć się można w miejsca gdzie Kraussem na małym padzie jest ciężko.

Jeden minus jest taki, że nawet na 1 biegu chodzi szybko i między 1 a 6 nie ma wielkiej różnicy. Każdy kto kupił tą maszynę zwraca na to uwagę.

 

Dodam od razu, że Duetto jest wielkości Mini, tylko ma talerz 125mm, więc maszyna jest bardzo poręczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia użytkuję maszynę Rupes LHR75E i jestem baaardzo zadowolony :good: faktycznie zdziwiłem się odpalając maszynę na 2 biegu jak szybko się kręci talerz ;) myślałem że to pewnie gdzieś 4-5 bieg :D

 

Wibracje są małe, maszyna jest lekka i poręczna, ma dodatkową gumę, która przydaje się przy odkładaniu maszyny podczas pracy ;) dzięki temu nie spadnie nam np. z półki/stolika.

 

Wcześniej jako uzupełnienie do LHR15E korzystałem ze zwykłej DA+mikrofibra, teraz idzie szybciej, ciszej i lżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat rotacji już nie dotykam, tylko Rupes LHR15E + LHR75E mini i wszystko idzie ogarnąć.

Ja też nie pamiętam kiedy ostatni raz pracowałem na rotacji. Tylko Rupes i Lare EPL-61.

 

Wada jest jedna - brak małych padów. Żeby zrobić element w okolicach wnęk, klamek czy innych to trzeba faktycznie mieć jakąś rotację z przedłużką - wtedy jest bajka. A jak ktoś nie ma jak ja to... tylko ręcznie :kox: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem Wam tak. Jak robicie odświeżenie to maszyny typu DA sa super naprawde dużo wytnà, ale potrzebne sa do tego futro lub mikrofibra. I tak będziecie robić przynajnajmniej 2 koki. Zwlaszcza na miekkim lakierze bo DA zostawia małe ryski jak rybia łuska takie zadziorki, ktore czasami nie tak łatwo schodzà. I

Jak chcecie zrobić korektę wedle sztuki nie ma szans zrobić to na DA, tylko rotacja. :ad: Oczywiście DA w pewnych kwestiach jest nie zastàpiona. :ad:

Nie uzyskasz takiej głębi i połysku lakieru na DA jak na rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak jest z rotacją, ale DA to nie jest jakaś lipa, jak można wywnioskować z niektórych postów. Z punktu widzenia amatora, można odświeżyć auto z minimalizacją nieprzyjemnych konsekwencji. Macie tutaj lakier BMW z 2001 roku po jednym przejeździe FG400 na futrze przy pomocy budżetowego DA Kraussa. hWvNPHb.jpg

 

Może rzeczywiście 100% jest trudnym wyzwaniem dla DA na twardym lakierze, ale to kwestia podejścia. Moim zdaniem dla jednej rysy mniej na lakierze szkoda zjeżdżać lakier o ileś tam mikronów więcej. I tak za jakiś czas lakier trzeba będzie odświeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie DA nie jest maszyną do kitu. Mam Kraussa i Rupesa LHR 15 i Rupes Mini i te maszyny maja swoje przeznaczenie,i nie oddałbym ich, ale jak masz studio i robisz pełne korekty na autach premium to ta jedna czy dwie rysy są bardzo znaczące. O czasie pracy już nie wspomnę. Robiliśmy setki aut i setki różnych prób tak więc porównanie jest. Wycinanie grubych rys na DA :wallbash: CO do skoków 8/12/15/21 wszystko przetestowane.

Kolego tomix, jak nie wiesz jak jest z rotacją nie powienieneś wypowiadać się o porównaniu tych maszyn. Wklejasz zjęcie na którym nie ma żadnych grubszych rys. A zrobić zajechane BMW pełną korektę na DA :wallbash::wallbash: powodzenia oczywiście sprawdzona pod led. Ale nadal podtrzymuje DA musi być na stanie w pewnych kwestach jest nie zastąpione.

 

-- 19 kwie 2015, o 22:32 --

 

Paul Dalton robi tylko na DA. To do mnie przemawia.

Piszesz że robisz na rotacji pytasz o opinie na temat DA, potem piszesz że Poul pracuje na DA i to ci wystarczy, masz odpowiedź.

A tak na poważnie kup do tej Makity Rupes 15 i 12 mini, starczy. Co do past to wszystkie się nadadzą na rotację i DA.

I jeszcze jedno nie tylko Poul Dalton jest dobrym detailerem. Jest ich wielu tak jak jest wiele technik i patentów i preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie Ty jesteś od decydowania, kto powinien się tutaj wypowiadać. Wydaje mi się, że mimo wszystko znaczna część użytkowników forum, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że większość, to amatorzy, tak jak ja, którzy po prostu lubią jak ich auta błyszczą i są czyste i nieduża część z nich pracuje na autach klasy premium, w których jedna czy dwie rysy mają duże znaczenie.

 

Każdy dąży do jakiejś swojej określonej perfekcji i momentu, w którym będzie po prostu zadowolony ze swojej pracy, każdy w tym "sporcie" się rozwija i każdy chyba chciałby uniknąć niepotrzebnych wpadek. Miałem okazję widzieć, jakie skutki niesie za sobą nieostrożne używanie rotacji i dlatego pozwoliłem sobie napisać w tym poście, wkleić zdjęcie i pokazać niektórym, którzy tak jak ja niedawno, stoją przed trudnym wyborem zainwestowania swoich ciężko zarobionych pieniędzy w pierwszą polerkę, jakie efekty można uzyskać na rzekomo twardym i trudnym lakierze, przy pomocy rzekomo "słabszej" polerki DA.

 

Jeśli uraziłem Twój profesjonalny kunszt, to przepraszam, ale musisz pogodzić się z tym, że nas - amatorów tu na forum jest więcej, niż polermistrzów Twoich lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy dąży do jakiejś swojej określonej perfekcji i momentu, w którym będzie po prostu zadowolony ze swojej pracy, każdy w tym "sporcie" się rozwija i każdy chyba chciałby uniknąć niepotrzebnych wpadek

 

Sprawdziło się w moim przypadku :) Kilka lat pracuje na rotacji, ale w zeszłym tygodniu miałem upartego japończyka i poległem. Różne techniki, różne pasty i nie było szans ogarnąć :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jak już mi mówisz co ja piszę, to chociaż zrób to dokładnie i nie przeinaczaj. Wiem co napisałem i jakie to ma znaczenie, więc ograniczmy się może do tego. Naprawdę? Nie tylko Dalton jest dobry? Serio? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.