Skocz do zawartości

Dual Action vs. Rotacja małe porównanie


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

W tym temacie jest więcej niż potrzeba do zorientowania się "co i jak". Zakładam, że potrafisz wyciągać logiczne wnioski bazując na przeczytanym tekście - więc śmiało :)

 

Logicznie podążając za wątkiem, jeśli stwierdzisz że chcesz iść pod prąd i nakładać cleanery i glazy rotacją to powinna ona być możliwie maksymalnie poręczna i lekka. Do tego potrzebował będziesz sporo wprawy, o którą początkującemu ciężko. Z tematu łatwo też wywnioskować, że dobra maszyna DA powinna zagościć zarówno w zestawie początkującego jak i doświadczonego detailera - tyle, że z różnych powodów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna dobra maszyna to nie jest mały wydatek.

Jeśli Twoja zajawka nie jest sezonowym kaprysem, zamierzasz dbać o swój samochód lub auta w rodzinie bądź pokazać znajomym, że ręczna za rogiem ma się do idei detailingu jak turecki kebab do wierzynka - to bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sens kupowania DA Lare epl-42 do czarnego lakieru BMW? Czy korekta na DA trwa dużo dłużej od korekty na rotacji?

 

Na miejscu moderatorów by mnie krew zalała od ciągle tych samych pytań i odpowiedzi powtarzanych w kółko. Never ending story.

 

Odpowiedzi na Twoje pytania:

 

A dlaczego miałoby nie być sensu? Skąd pytanie, wątpliwość? :idea:

 

Z założenia dłużej ale i tak wszystko finalnie zależy od oczekiwanych rezultatów, typu lakieru i zastosowanej kombinacji pad/pasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pytam czy DA poradzi sobie z twardymi lakierami bo nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Gdyby było w jakimkolwiek temacie wprost napisane że się nada to ok, ale co temat to co innego. Ty napisałeś że zależy od kombinacji pada i pasty no ok, ale zaraz że zalezy od oczekiwań to w końcu o co chodzi. Dla mnie korekta na 100% to jest 100% a nie 80 czy 60.

Napiszcie w końcu czy dzięki polerce DA da się zrobic korektę na powiedzmy 90% na twardym lakierze i tyle. Prosta odpowiedz tak czy nie i problem z głowy bo opinie różne.

Dodam że to będzie jedyna polerka więc albo DA albo rotacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz złe doświadczenia z rotacją na początek?

Ja już jakiś czas pracowałem z rotacją ale z taką że po jednym elemencie miało się dość, więc wydaje mi się że teraz nawet to nawet jak kupie młot udarowy to będzie mi lżej korektę zrobić:) Dodam że mój dotychczasowy sprzęt to Power performance z Castoramy w kształcie wiertarkopodobnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

januszp

Dziwne pytanie, to tak jakby pytać czemu młot udarowy Hilti kosztuje 1300zł a CMI w obi 280zł.

Czemu wkrętarka 14V makity kosztuje 600zł a wkrętarka firmy Vulcan 14,4V 150zł

Zawsze chińskie sprzęty są tańsze, oraz jak coobah zapytaj kogoś od rupesa z chęcią bym przeczytał ich odpowiedź bo mogło by być śmiesznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk, nie generalizuj… ,chińczyk zrobi wyrób na takim poziomie -- na jakim zostały wynegocjowane ceny ze zleceniodawcą. Natomiast od finalnej jakości jest kontrola…

 

Mało renomowanych producentów przeniosło produkcję do ChRL, ceny pozostawiając niezmienione bądź podwyższając je…?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie większość sprzętów produkowana jest w Chinach, często te tańsze sprzęty w tych samych fabrykach co te markowe. Ochrona własności intelektualnej w Chinach praktycznie nie istnieje, więc dostarczane przez inżynierów makity czy innego producenta patenty itd. później są bezprawnie kopiowane przez fabryki i wykorzystywane we własnych celach.

Nie ma się też co oszukiwać ze znane firmy używają najlepszych materiałów itd. Marże są spore. Skądś się biorą te ogromne majątki korporacji. Czasem tani chinol chodzi równie dobrze co markowy sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego jest taka różnica cen między Lare DA której sam używam, a np. taką polerką Rupes ? Bo za swoją zapłaciłem 1,5 tys mniej, czyli ktoś kogoś robi tu w trąbę.

 

Jako użytkownik LARE EPL-42, Kraussa 5800s oraz Rupesa Big Foot 15'ki, wymienię te naistotniejsze zalety tej ostatniej:

 

Big Foot LHR15e:

- sporo cichsza

- skok prawie 15mm vs 8mm, co przekłada się na szybszą pracę

- mniej wibracji

- wyższa jakość wykonania

- lepsza ergonomia

 

Ogólnie jedyne co współne to, że są to maszyny DA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli mógłbym się wtrącić to ciężko porównać rotację z DA…

Jedna i druga mają inne właściwości. To tak jakby porównywać samochód terenowy z autem sportowym. Jeden i drugi przejedzie z punktu A do B ale droga będzie nieco inna.

 

Na zakup pierwszej maszyny - najrozsądniejszym kompromisem będzie rotacja, bo i tak trzeba ją mieć :)

Mimośrodowa jest świetna do końcowego efektu jaki można również uzyskać rotacją tylko że trzeba być bardziej czujnym i czasem cierpliwszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimośrodowa jest świetna do końcowego efektu jaki można również uzyskać rotacją tylko że trzeba być bardziej czujnym i czasem cierpliwszym.

 

W większości przypadków się zgodze, szczęgólnie na twardszych lakierach wykończenie rotacją jest miłe łatwe i przyjemne, ale niektóre trudne lakiery typu sticky paint lub bardzo miękkie są niekiedy praktycznie nie do ruszenia rotacją i tylko DA daje sobie z tym sensownie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.