Skocz do zawartości

Dual Action vs. Rotacja małe porównanie


bienek

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne porównanie, ciekawe czy do korekty peugota 207 się nada taki system ? Ogólnie Peugoty chyba nie mają twardych lakierów ? Rotacji nie chcę kupować, gdyż mam tylko jeden samochód do pieszczenia, na czasie też mi nie zależy. Panowie jak myślicie ? warto DA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bienek naprawdę świetny wątek :good: Od kilku dni jestem w posiadaniu DA, i jestem bardzo mile zaskoczony możliwościami tej maszynki, jako że wcześniej na forum było pisane, że DA nadaje się tylko do cleanerów , byłem przekonany , że to zbędny wydatek skoro rotacją też można cleaner nałożyć . Do wypróbowania DA trafiła mi się audi a4 2007 , myta chyba głównie na szczotkach .Nie była to korekta , no chyba że korekta na 20 % :D , ale efekt uzyskany w bardzo krótkim czasie myślę , że mocno zadowalający .

 

wknh.jpg

x3qv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że coś tam jest zamaskowane troszkę bo pasta jest tłusta, ale uważam że da się zrobić lustro na miękkich lakierach tym systemem :)

Na miękkich lakierach lustra tym nie zrobisz, bo zostaną rysy. Po tym średnia/finish jest potrzebna. Na twardych zrobisz ale zmieniając technikę.

 

Wadą tego systemu jest niezbyt duża wytrzymałość padów z MF, które nie lubią prędkości 6 na maszynie DA. Mi udało się dwa "stopić" tzn ten materiał który przylepia się do BP się stopił i pad już nie chciał się przylepiać. Rozwiązaniem jest praca na prędkości 4 i tylko chwilami maksymalnie na 5.Co do samej mikrofibry zastrzeżeń nie mam i raczej jest wytrzymała.

Do tej pory rozwaliłem jednego pada. Padów przerobiłem około 50.

Na 6 to można robić gąbką ale ja tej prędkości rzadko używam, przy tym systemie również. 4-5max.

Aby się nie grzały, trzeba zmieniać co jakiś czas pada, chłodzić BP lub zrobić w nim otwory.

 

images?q=tbn:ANd9GcT_fqqMcATJfcu_02e-GRwpMo3ePQildcPArordlRGevM-kR3vpsg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miękkich lakierach lustra tym nie zrobisz, bo zostaną rysy. Po tym średnia/finish jest potrzebna. Na twardych zrobisz ale zmieniając technikę.

 

Zastosowałem skrót myślowy.Chodziło mi o system megsa, do którego przychodzi jeszcze jedna pasta finish i jeszcze jeden pad na miękkiej gąbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miękkich lakierach lustra tym nie zrobisz, bo zostaną rysy. Po tym średnia/finish jest potrzebna. Na twardych zrobisz ale zmieniając technikę.

 

Zastosowałem skrót myślowy.Chodziło mi o system megsa, do którego przychodzi jeszcze jedna pasta finish i jeszcze jeden pad na miękkiej gąbce.

Osobiście tej pasty nie testowałem, pady mam z flexipads lecz wole po tnącej robić gąbkami niż mf ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To ja napiszę coś od siebie jako początkujący.

 

Zakupiłem od razu dwie maszyny - i DA i rotację.

Nie jest to niestety jakaś górna półka - a wręcz dolna.

 

DA to Kestrel DAS6 zaś rotacja to Silverline.

 

Już przy pierwszych próbach widać, że praca na DA to "pestka".

Jest bajecznie prosta, ale żeby FG400 cos ruszyła nawet na dość miękkich Alfowskich lakierach trzeba nią trochę "pojeździć".

 

Przejście na Silverline'a bardzo przyspiesza pracę.

Być może to też kwestia padów w moim przypadku (do DA dopiero zamówiłem lepszedo tej pory jechałem na już troszkę podjechanych) zaś na rotacji jadę na nowych ABW.

 

Szczerze powiem, że do rotacji jeszcze będę się musiał przyzwyczajać.

Panowanie nad maszyną, dobranie ilości pasty, kierowanie nią - wszystko jest trudniejsze.

Może inaczej - DA wszystkie błędy wybacza - rotacja nie.

 

Wkrótce zamówię jedną z rotacji Lare wiec mam nadzieję, że też będzie trochę lepiej niż na SIlverlinie.

 

W każdym razie skłaniam się ku opinii, że jeśli ktoś będzie robił swoje auto i kilku znajomym czy w rodzinie (kilka rocznie) DA w zupełności mu wystarczy - nie trzeba się od razu pakować w rotację. Szybką i skuteczną - ale dość niebezpieczną :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest za słabiutka do tego typu prac.

Tyle, że ten system jest raczej do miękkich lakierów, maszynka megsa ma ok 540W z tego co widziałem na sklepowej etykiecie.

 

Kwestia przełożeń. W Megsie g220v2 dodatkowo dzięki swojemu cruise control, ciężej zatrzymać ruch rotacyjny niż w mocniejszych Lare EPL-42 lub Kraussie DB 5800S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bajecznie prosta, ale żeby FG400 cos ruszyła nawet na dość miękkich Alfowskich lakierach trzeba nią trochę "pojeździć".

Mam podobne spostrzeżenia, u mnie pomogła zmiana na 3M Fast Cut+ :good:

 

No zobaczymy - już czeka na próbę Festool MDA 5000 i Koch Fast Cut.

No i przede wszystkim pad Flexipads Hex (żółty twardy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ogólnie das6 (nie pro) nie nadaje się do cięcia czegokolwiek. Jest za słabiutka do tego typu prac.

No nie przesadzaj Paweł, spokojnie da się nią robić ;)

Gdzie można kupić takie pady z mikrofibry na system DA ?

Np w: SCS, WAXCLUSIVE, i Flexipads.

 

Obrazek

 

Bardzo pomagają te otwory? Robiłeś to wiertarką?

 

Pomagają bo talerz i pad są trochę chłodniejsze.

Tak wiertarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To był one step więc używałem tylko pada cutting i na to poszedł cleaner i wosk. Pady różnią się tylko grubościa gąbki mikrofibra jest taka sama.

W systemie megsa po pascie d300 używa się finishing wax, więc ja zrobiłem podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.