Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

woof a co byś polecił zamiast PF2500 ? bo albo to jest taki tłuste albo nie wiem, 4 krople i nie mogłem tego wypracować na całym boku....

3m zółty korek ?? a może coś zupełnie inneggo ? i kończy mi się FF4000,koch antichologram podobno jest konkret, warto spróbować ??

 

A FG400 to mi sie dobrze wypracowywała do zera praktycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam scholl s17 i koch antihologram.Bezproblemowe pasty jak dla mnie.
jeśli chodzi o cięcie z manzerny to jestem zadowolony ale straszne mazanie się pozostałych past mnie trochę denerwuje bo nie mogę ich wypracować nigdy łądnie i muszę zmywać ipą i zcierać mikrofibrą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zgodzę się że 4000 dobrze się wymywa(wypracowuje się nieźle ale tak jak mówiłem trzeba powalczyć z "tym" padem).

4000 potrafi zakryć tyle że hohohohoh... poszukam zdjęć przed i po podwójnym czy nawet potrójnym wymyciu + mycie z ludwikiem.

 

Choć oczywiście podkreślam - nie mam dużego doświadczenia ale ćwiczę ostro;)

 

co do past... ja przesiadam się na shoola :) choć dozowanie tragiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że skąd wziął się przydomek scholle wypełniole?

 

Sam chciałem przejść na nie. Nawet były próbki małe i w porównaniu do menzerny bo kilkukrotnym wymyciu wymyciu IPA-> Koch Chemie Silicon & Wachsentferner okazywało się, że scholl nie jest tak piękny na jakiego wygląda.

 

Zostałem przy Menzernie wspomaganym przez koch PC i AH oraz Megs 101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chłopaki jaki macie problem z pastami? Jak macie zrobić igłę lakier to wtedy leje się litrami IPA/zmywacz/ czy co tam jeszcze macie i robi się aż będzie ideał. Jak robicie one stepy to wypełnienie jest wręcz plusem. Tych 1 przypadków gdy lakier musi być idealny nie ma aż tak wiele, bo zwykle ludziom wystarcza "żeby się błyszczało". No chyba że w gre wchodzą powłoki lub konkretne wymagania co do pracy, ale za tym idą też dużo większe pieniążki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

impex, ale to jest właśnie to o czym pisze bienek. Masz wypełniacze w każdej paście, a od sprawdzania efektów korekty są przecież różnej maści płyny inspekcyjne. Od IPY 1:10 dla optymistów ( :mrgreen: ), przez czystą IPE, zmywacze, po master of dizaster typu Panel Wipe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze sa wypelniacze w kazdej pascie.Uzywam plynow inspekcyjnych.Tylko zrozumialem z wypowiedzi Novusa, ze pasty scholla wypelniaja nadmiernie co mnie zdziwilo.Szczerze to nawet teraz szukalem opinii na temat past scholla i ciezko mi znalezc wypowiedz aby ktos pisal o nadmiernym wypełnianiu.Nie potrafie tego inaczej wytłumaczyć.Ze wszystkiego co napisałeś zdaje sobie sprawe bo czytam to forum nie od dziś poza tym jakieś doswiadczenie praktyczne tez posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie jeżeli dobrze wypracujesz.

Pytanie zasadnicze: DA do aut w podpisie? Jeżeli tak to bierz dłuuuuuuugi urlop :D

 

Trochę się dzisiaj wkurzyłem, jechałem UC na białym flexi DA i pojawiły mi się jakieś dziwne mikro rysy od góry do dołu w niektórym miejscu od lewej do prawej mieniące się na różne kolory widoczne pod specyficznym kątem jak się świeci na lakier. Przy okazji zauważyłem, że i moja MF rysuje lakier (może to ona zrobiła) :? . Hologramy to nie są bo wiem jak wyglądają. Dziwne tylko, że w paru miejscach się tak zrobiło. Dochodzę do wniosku, że pracując na DA UC nic nie zdziałam na tym lakierze (oprócz odżywienia lakieru i usunięcia delikatnych swirli). Z daleka wygląda ok, ale z bliska lipa.

 

Potrzebuję również małej podpowiedzi bo nie potrafię sobie poradzić jak polerować te miejsca. Pad mi się nie kręci, widzę to na tym pasku, który namalowałem na BP.

http://s6.ifotos.pl/img/306676681_eaxqnqa.jpg

http://s6.ifotos.pl/img/polplGOLF_eaxqepp.jpg

 

To nie moje fotki :kox:

 

Spotkał się też ktoś z takim czymś, że pad się uwypuklił na środku (biały flexi) ? Po wypłukaniu jest ok, czyżbym źle dociskał pad i jedynie środkiem polerował ? Chyba będzie trzeba na przyszły sezon zakupić jakąś tanią rotację :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej jestem właśnie przed pierwszą w życiu polerka. Sprzęt jaki posiadam to Rotacja Krauss p7. Po przeczytaniu poradnika napotkałem się na taka informację "

 

W ten sposób pasta przejdzie przez szereg etapów ścieralności opisanych wcześniej:

* 2 przejścia z 600rpm aby rozprowadzić pastę

* 2 przejścia z 1200rpm aby rozpocząć pracę ścierniwa

*4 przejścia z 1500rpm aby ścierniwo pracowało usuwając defekt

*4 przejścia z 1800rpm aby kontynuować pracę ścierniwa usuwając defekt

*4 przejścia z 1500rpm aby usunąć lekkie zarysowania pozostawione wcześniej

przez ścierniwo, którego cząsteczki są teraz mniejsze

* 2 przejścia z 900rpm aby nadać wysoki połysk

 

 

I teraz moje pytanie czy te 18 przejść to nie jest za dużo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lybex, nie ma gotowych wzorców, sam musisz sie tego nauczyć, kwestia doświadczenia, przejść nigdy sie nie liczy i nie trzyma sie tego sztywno, by konkretną ilosc zaliczyc, jeśli widzisz, ze pasta została wypracowana to nie machasz bez potrzeby :) przy finiszu dłużej pracujesz, przy cięciu przejazdy krótsze, na mniejszym obszarze, robiąc te "18 przejść" musisz uwazac by nie przegrzać lakieru, liczą się nie tylko obroty, ilosc przejazdów, ale tez docisk. Kazdy lakier, kazdy element jest inny (plaski dach, wypukły, obły błotnik)w innym stanie, kazdy ma inne umiejętności, etc. etc.

 

Zamiast teoretyzować, bierz polerkę i lecisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.