Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, ma rc właściwości ścierne, natomiast różnica będzie, zapewniam, czasem minimalne holsy mogą zostać nawet po finiszu (zalezy od lakieru, np. po przetarciu mf mogą takowe powstać) i wtedy ścierny cleaner idealnie je usuwa zostawiając perfekcyjnie przygotowaną powierzchnie pod wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Poleruję samochód systemem 3M. Elementy wychodzą na lustro tylko am problem dotyczący przetartych drzwi na rancie widać jasny podkład a auto ma kolor granatowy matalic.Jak się tego pozbyć? robicie jakieś zaprawki? malujecie? delikatnie patyczkami czy jak?Może widzieliście gdzieś na forum podobny temat jak sobie z tym ktoś radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ty zrobiłeś to masz problem :P dobrze jest przyległe elementy okleić i pracować na 1 panelu a potem lecieć tak resztę jeśli chodzi o cutting :) tym bardziej jak robisz starsze auta gdzie spasowanie lemenetów pozostawia trochę do życzenia :P

 

pozostaje cI skoczyć do mieszalni żeby Ci nalali troszkę i ptyczkiem lub ostro zakończonym pędzelkiem delikatnie pobaźgrać :P

 

[ Dodano: 4 Wrzesień 2014, 21:58 ]

miał ktoś porównanie koch power cut a Fg400 ?? czytając opis po sklepach to koch specjalnie do twardych lakierrów :)

przydało by się kupić coś mocnościernego i właśnie się zastanawiam fg400 się kończy, zielony 3m też a fajnie by było mieć coś mocniejszego bo ja niestety nie robię nowych autek :(( i futro i cięcie to jest nieuniknione niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

miał ktoś porównanie koch power cut a Fg400 ?? czytając opis po sklepach to koch specjalnie do twardych lakierrów :)

przydało by się kupić coś mocnościernego i właśnie się zastanawiam fg400 się kończy, zielony 3m też a fajnie by było mieć coś mocniejszego bo ja niestety nie robię nowych autek :(( i futro i cięcie to jest nieuniknione niestety

 

Jest mocniej, ale czasem i tak brakuje. Do naprawdę ostrego cięcia z futrem weź megsa 101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie: Mam menzerne sf 4000 i ostatnio kupiłem Kocha Antihologram.

 

Czy wam też z Koch Anti na rotacji pracuje się bardzo szybko i bardzo łatwo(1200obr/min) już po ok 3 przejściach jest już gotowe? Na jakich prędkościach pracujecie(producent zaleca ok 700obr/min)?

SF 4000 bardzo ciężko jest wypracować(6 przejazdów 1500obr/min) i stąd też moje zdziwienie odnośnie Kocha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście za SF4000 nie przepadam. Wolę zdecydowanie FF3000. Szybciej się wypracowuje i jest prościej wytrzeć resztki pasty. Ostatnio przetestowałem Koch Antihologram i jest rewelka. Zdecydowanie przyspiesza pracę. Cena tylko spora ale dorwałem za 120zł za litr więc ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-2 bieg DA

Na żółtym flexi, czy czarny Urban ? Nie za niski ten bieg :idea: Zastanawiam się czy po UC jest sens tym przejechać ? Po FG400 raczej jest. Cena nie jest wysoka a nie mam żadnej pasty na finish. Po samym UC lakier wydaje mi się niezbyt błyszczący, testowałem z Menzerną PP Ultra i po niej lakier się ładnie błyszczy ale ciężko ją spolerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieski 3M. Antiholo używam do naprawdę miękkich lakierów i takie prędkości są ok.

Ale nie sugeruj się :) Potestuj jak Ci wychodzi itd. Pamiętaj, że nie ma jednego, sztywnego przepisu jak zrobić idealną korektę. Jest jakaś baza i na każdym lakierze pracujesz inaczej i musisz wyrobić swój system.

 

Na średnich, czy twardych Menzerna 3000 czy 4000 dają radę bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w tracie pierwszej polerki Rovera 75, i prosiłbym o pomoc. Chodzi o to, że nie mogę sobie poradzić z takimi defektami na lakierze. Według mnie są to normalne rysy na lakierze bezbarwnym, najgorzej jest na masce, naprawdę sporo zostało, a mimo braku miernika, nie byłem dla niej łaskawy

 

Pracuje na maszynie DA Vander

Stosuje praktycznie cały czas Biały Flexi i Menzerne 500, ale też próbowałem futrem i nic. Próbowałem z dużą prędkością, z dużym naciskiem, cały czas wolne przejazdy, naprawdę bardzo dużo przejazdów. Nawet na padzie 80mm z dużym naciskiem nie dało się ich usunąć

 

oto kila zdjęci danych zbrodniarzy

 

DSC_0279_zps7e438d80.jpg

DSC_0295_zpsf10a864e.jpg

DSC_0307_zpsf83afcf4.jpg

DSC_0314_zps6cbdcf7f.jpg

 

50/50 i widać ze zostało

DSC_0291_zps6beb939f.jpg

DSC_0306_zps7d518c26.jpg

 

z góry dzięki za jakieś sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie , też używając vandera.

Obejrzyj filmik junkama2000 bodajże, mistrzo w DA :)

Używałem tylko piatego biegu , niezbyt duży nacisk i poszło. Co głębsze rysy , poszedł papier wodny 2500. Używałem fg400 ale to prawie to samo co fg500. Próbowałem futremi padem z MF , nie wiem , ale ja nie widziałem różnicy pomiędzy białą flexi a łatwiej się nią pracuje. Potem poszedł na średnim UC a na to na miękkim VP achilles.

Z drugiej strony nie spodziewaj się cudów po DA. Zrób więcej przejazdów i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.