Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak mam hologramy na twardym padzie z FG500, to w dalszej części przy użycie SSR 2.5 + średni, SSR1 i cleaner, problem powinien zniknąć?? Lakier Peugeota 407.

 

A i czy mogę SSR 2,5 i SSR 1 używać na padzie o tej samej twardości, np. pro snake urbana? Czy SSR 1 ma być jak cleaner na finishingu??

 

Jaka prędkość nakładanie cleanera na rotacji?

 

Xeper-- godny opis :good:

 

Czyli jak mam hologramy na twardym padzie z FG500, to w dalszej części przy użycie SSR 2.5 + średni, SSR1 i cleaner, problem powinien zniknąć??

 

Tak powinien ;)

A i czy mogę SSR 2,5 i SSR 1 używać na padzie o tej samej twardości, np. pro snake urbana? Czy SSR 1 ma być jak cleaner na finishingu??

 

Ciężko jest odpowiedzieć na to pytanie zależy wielu rzeczy - od twardości lakieru,pasty,obrotów,techniki itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pisałem w wątku szybkie pytanie, szybka odpowiedź, ale lepiej pasuje tu:

 

Jestem zmuszony pracować z polerką bez podtrzymania obrotów :lol: , więc gdy ją docisnę to spadają obroty i to dość wyraźnie. Intuicja podpowiada mi że w takim razie, skoro chcę np uzyskać 1200 obr to powinienem ustawić ją na pokrętle np na 1600?:dontknow:

 

Pad średni, pasta Meg's UC, potem jadę Mezerną 4000 na delikatnym padzie. Nie spodziewam się cudów, ale chcę czegoś więcej niż ręcznego odświeżenia lakieru.

 

(Jak mam kupić nową polerkę to chyba już wolę oddać auto w ręce speców ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmuszony pracować z polerką bez podtrzymania obrotów :lol: , więc gdy ją docisnę to spadają obroty i to dość wyraźnie. Intuicja podpowiada mi że w takim razie, skoro chcę np uzyskać 1200 obr to powinienem ustawić ją na pokrętle np na 1600?:dontknow:

 

Jak można odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie? Nikt nie wie co za polerka i jak jest niestabilna, jak mocno dociskasz itd.

 

Odpowiedź była by wróżeniem z fusów.

 

Niestety, do niektórych prac mysi być odpowiedni sprzęt i tego nie przeskoczysz :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmuszony pracować z polerką bez podtrzymania obrotów :lol: , więc gdy ją docisnę to spadają obroty i to dość wyraźnie. Intuicja podpowiada mi że w takim razie, skoro chcę np uzyskać 1200 obr to powinienem ustawić ją na pokrętle np na 1600?:dontknow:

 

Jak można odpowiedzieć Ci na Twoje pytanie? Nikt nie wie co za polerka i jak jest niestabilna, jak mocno dociskasz itd.

 

Odpowiedź była by wróżeniem z fusów.

 

Niestety, do niektórych prac mysi być odpowiedni sprzęt i tego nie przeskoczysz :dontknow:

 

Pokombinowałem trochę. Przy lekkim lub średnim nacisku podwyższenie obrotów dawało niezłe efekty. Zrobiłem na razie tylko drzwi i błotnik i jest fajnie :). Dawalem obroty z lekką górką, tzn jak chciałem mieć 1500 to dawałem 1800 mniej więcej. Dopiero przy dużym nacisku nie dawało sie utrzymać wysokich obrotów i było niestabilnie więc tego unikałem, by praca była równomierna. Nie ma tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podłączę się do tematu bo nie wiem czy jest sens zakładać nowy. Chcę wypolerować lakier BMW topasblau, rysy dość spore. Niestety do tej pory moje próby nie dały dobrych rezultatów - rysy wyszły z powrotem. Mam zestaw Menzerny FG400, PF2500 i SF4000 oraz komplet padów Farecli (biały, pomarańczowy, czarny). Czy to dobre połączenie czy powinienem zmienić pady (jeśli tak to na jakie)? Jakich obrotów używać? Naczytałem się wszelkich poradników, naoglądałem filmików i mam taki mętlik w głowie że nic już nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu bo nie wiem czy jest sens zakładać nowy. Chcę wypolerować lakier BMW topasblau, rysy dość spore. Niestety do tej pory moje próby nie dały dobrych rezultatów - rysy wyszły z powrotem. Mam zestaw Menzerny FG400, PF2500 i SF4000 oraz komplet padów Farecli (biały, pomarańczowy, czarny). Czy to dobre połączenie czy powinienem zmienić pady (jeśli tak to na jakie)? Jakich obrotów używać? Naczytałem się wszelkich poradników, naoglądałem filmików i mam taki mętlik w głowie że nic już nie wiem :/

:o jak rysy wyszły s powrotem , może źle się obchodzisz z lakierem , jak myjesz auto ,czym wycierasz i jak?

Skoro po polerce rys nie było a przemyłeś IPA itp to zrobiłeś nowe rysy a nie ze wyszły stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na 100% stare rysy, podczas polerki wypełniła je pasta, więc były mniej widoczne. Niestety nie miałem wtedy IPA, dlatego wyszły dopiero po po pewnym czasie. Zresztą już po samej polerce nie byłem do końca zadowolony. Polerowałem począwszy od 1000 obrotów stopniowo zwiększając do bodajże 1600, robiłem po około 6 przejazdów każdą pastą. Już wtedy widziałem, że efekt nie jest perfekcyjny, ale bałem się żeby nie przetrzeć, nie spodziewałem się, że zrobi się taki koszmarek po wypłukaniu wypełniaczy z pasty.

 

To na pewno nie od mycia ale odpowiem - Magifoam Marolexem, płukanie myjką, mycie zasadnicze szamponem rękawicą, płukanie myjką, wycieranie pomarańczowym Janem Niezbędnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem dokładnie gdzie były i jak wyglądały stare rysy przed polerką i tak jak pisałem - nie są to rysy które wyszły po polerce w wyniku złej techniki mycia/wycierania :) Poza tym naprawiałem odpryski na masce, gdzie końcowym etapem było szlifowanie ich papierem 2000 na mokro i ślady po papierze wokół odprysków również nie zeszły przy polerce. Skupmy się na samej polerce, co robię źle? Pady Farecli są dobrze dobrane do past Menzerny które mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam padów Farecli ale pierwsze co to wiem że papier 2000 nie jest łatwy do wyciągnięcia tym bardziej jak nie wie się jak go użyć :?:/

 

 

Dobrzy byłoby poprawić ten papier większą gradacją (3000/4000) i dopiero próbować to wyciągać. Co to za papier i jak nim pracowałeś?

 

 

Po poprawie papierów z F400 powinieneś wyciągnąć wszystko przy dobrym tnącym padzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier Mirka albo SIA o ile dobrze pamiętam. Szlifowałem ręcznie oczywiście na mokro. Odpryski wyrównywałem najpierw 1000 i 1500 na malutki klocek, a później 2000. Kupię zatem drobniejsze papiery i przelecę nimi przed polerką. Boję się żeby nie poprzecierać bo dość mocno musiałem popracować w miejscach, gdzie były odpryski :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.