Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Naświetlę trochę temat: do polakierowania mam kabinę samochodu dostawczego. Z racji warunków i doświadczenia położenie idealnej warstwy odpada i bez polerki raczej się nie obejdzie. Auto będzie malowanie niebieskim akrylem. Ile po lakierowaniu odczekać, czym najlepiej to zrobić? Czy Farecla G3 będzie dobrym wyborem? Jakie pady do tego? Będę wdzięczny za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odebrałem auto od lakiernika, które zostało całe polakierowane. Zostawił po sobie ślady po polerce, hologramy. Na słońcu jak stoi z daleka, widać jakby był wysmarowany kremem i jakby nikt go nie wtarł. Z bliska widać hologramy., świrle, drobne ryski.

 

Mam maszynę polerską i użyłbym jej pierwszy raz w życiu. Korekty odpadają bo boję się że zniszczę lakier. Na niedużych obrotach jakimś miękkim padem chciałbym zlikwidować te ryski środkiem od Sonax SwirlX. Na pewno później będę chciał nałożyć ceramikę od Nanolex i pytanie: Co przed tym zrobić z tymi śladami jak na moje możliwości. Polerkę zrobię, ale nie ścierną !! o mogę użyć żeby zniknęły hologramy i móc nałożyć ceramikę. Na porządnym myciu i przygotawaniu auta pod ceramikę się mniej więcej znam, ale co do pozbycia się szkód po lakierniku nie wiem czego użyć.

 

Proszę o jakieś szczegółowe rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie usuniesz tego bez właściwości ściernych. Może być swirlx, moim zdaniem lepszy na początek jak coś mnie UC... Hologramy i drobne rysy usunie

 

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

 

I można zaraz po tym kiedy znikną mankamenty na lakierze, kłaść ceramikę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz ze na porzadnym myciu i przygotowaniu auta pod cerami sie znasz a sie pozniej pytasz jak przygotowac auto pod ceramike...troche to dziwne...

pod powloke auto powinno przejsc korekte..

 

Dlatego pytałem o polerkę. Po tym zabiegu już sobie poradzę sam i nałożę ceramikę. Teraz muszę poprawić lakier po lakierniku poprzez korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy jeśli pod lakierem jest szpachla, miernik będzie pokazywał "więcej"..czy jak.

Mam jakis miernik za 100 parę złotych, jedna strona samochodu w normie, ok 130 mikronow, natomiast druga, gdzie jest trochę szpachli i była malowana pokazuje ok 60...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzis podszedlem do pierwszej korekty na celownik wziolem sobie maske. Teraz pytanie co zle co do poprawki. Siedze od jakiegos czasu i czytam forum ale zawsze pojawiaja sie watpliwosci. Zestaw menzerma 400 i 3500 pady flexipads proo wolf jakos tak i wafel z gabki wykonczeniowy maszyna krauss 5800s. Maska umyta wyglinkowana zrobilem jeszcze adbl vampirem umyta ponownie potem przejechalem IPĄ. Auto okleilem w garazu lakier zimny. Zabralem sie do przejazdu najpierw paste wykropkowalem maszyna na lakierze potem na 1 rozprowadzilem paste 400 potem 2.3.4.5 po dwa przejazdy zrobilem pionowo i poziomo potem zwalnialem obroty i konczylem na lakierze wylaczajac maszyne zreszta wlaczalem tak samo mam watpliwosci czy paste dobrze wypracowalem bo ciagle widzialem takie tlustawe ale nie chcialem dluzej jej wypracowywac by czegos bardziej nie spartolic :)). Po tym pad wyczyscilem pasty dawalem malo 4 kropki choc czasem chyba ciut za wiele. Ipa przecieralem potem wykonczylem 3500 tak samo przejazdy. Docisk robilem przy wiekszych obrotach. Efekt hmm na pewno lakier zyskal glebie tych szczotkowanych rys poznikalo choc troszeczke zostalo pare grubasow tez. Jakie uwagi? co do poprawki z gory za rady i podoowuedzi dziekuje

 

Podejrzewam ze padow mam za malo jakie dokupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pacjent Opel Astra 3, czarny Metalik i ogromny problem ze sticky paint. Jakakolwiek pasta zasycha po kilku sekundach, również na DA. Nie pomaga psikanie qd, wodą. Udało mi się usunąć większość rys ale hologramy to jakis koszmar. Mam niestety tylko pasty koch antihologram, micro cut oraz menzerna 4000. Jakieś sugestie jak sobie z tym poradzić? Wydaje mi się że próbowałem już wszystkiego, ale może cos przeoczylem. Lakier był polerowany najpierw menzerna 400 na białym nat, potem 2500 na żółtym 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy. Próbowałem i kochem antihologram, jak i micro cut oraz menzerna 4000. Pasta zasycha niemal natychmiastowo i nie ma możliwości jej wypracowania. Dzisiaj kupiłem Ultrafine i może tak tłusta pasta pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mercedes A 2014r czarne lakierowane słupki "B"

Zostały mi hologramy na słupkach po 3 etapach prac.

Cut - menzerna 400 + biała twarda gąbka koch obr. 1500

Medium - menzerna 2500 + żółty pad koch

Finisz - koch antihologram + niebieski pad 3M

 

za bardzo zagrzane, nie wypracowana pasta? Brudne pady? Wydaje mi sie ze można to wyeliminować.

Czy taki typ mercedesa?( nigdy nie miałem problemu z tą kombinacja przy innych samochodach(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.