Skocz do zawartości

Jestem w trakcie polerki, pytanka


Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent Mercedes W204 w kolorze czarny uni, mnóstwo rys po szczotach. Po kilku przejazdach FG 400 na futrze, nie ma praktycznie żadnego efektu, próbowałem też Menzerną 300 na futrze zarówno z krótkim jak i długim włosiem, wrażenie jest jakby w ogóle nie zbierał lakieru, głębsze tematy cały czas zostają, a mimo rozgrzewania lakieru i mocnej orki wygląda jakbym ściągał najwyżej mikron lakieru (sprawdzałem miernikiem). Właściwie trzysetka tylko rysuje lakier, potem wyprowadzam to FG 400 na białej gąbce od nata lub flexi. Próbować ciąć na gąbce? Może lżejsze pasty i kilka podejść do każdego panelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie te pojedyncze rysy są bardzo głębokie, stąd wrażenie że nic nie zbiera.

Masz dostęp do innych past?

Proponowałbym spróbować M101 Megsa albo mało znaną firmę jak Cutuc Fast C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno menzerna jak i koch heavy cut na twardej gabce wycina 1 mikron po kilku przejazdach. Jakbym robil max polishowa pastą. Cos jakby zamiast zbierac to slizgalo się po lakierze. Nie chcę robić wetsandingu bo potem bym tego nie wyprowadził jeśli to tak wygląda. Maszyna to festool rap 150, 3,5 bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz doświadczenie w polerowaniu, ja czasami robię samochody które po przejechaniu futrem i Menzerną 400 wyglądają jakby nic jeszcze nie było wycięte, wtedy dajesz maszynę na przedostatni/ostatni bieg i grzejesz aż rysy zejdą, ale do tego trzeba mieć spore doświadczenie jak pisałem żeby nie przypalić lakieru ani innych szkód nie narobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibex, pokaż jak ten lakier wygląda, ciężko napisać cokolwiek nie widząc zdjęcia. Nie ma standardowej kombinacji, po której zawsze rysy zejdą, do każdego lakieru trzeba podejść indywidualnie. Czasem niezbędne jest użycie papieru wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

festool rap 150, 3,5 bieg.

 

biegi 3 i 5 czy 3,5?

3,5

Po wielkich kombinacjach doszedłem do tego jak sobie z tym lakierem poradzić. Papier w tym momencie był najgorszym rozwiązaniem, tylko pozornie szybko dało się ściągnąć rysy, bo wypracowanie rys po papierze było katorgą i dobrze, że tylko fragment 30x30cm zrobiłem papierem (papiery Kovax 2000, 2500, 3000). Finalnie jakieś 12 godzin orki samej maski (!), na futrze lake country, menzerna 300 - rotacja, średni docisk, 4 bieg, czyszczenie pada co kilka przejść. Potem Menzerna 400 na białym royalu w celu wyciagnięcia rys po futrze i menzerna 2500 na żółtym nat. Do ściągnięcia rys zjechałem ok. 20 mikronów lakieru. Na całej masce było 350-400, więc było z czego drzeć.

A wyglądało to tak, fotka już w trakcie akcji:

JmBD8uL.jpg

Auto z 2014r. i taki stan... jak ludzie to robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podłączam się pod temat ze swoim problemem.

Na 2 miesięcznym aucie, lakier perła metalik, pojawiło się kilka pojedynczych rys obok klamki:

20160714_165103_1.jpg

Jak się tego pozbyć? Myślałem nad Meguiar's ScratchX lub Ultimate Compound - tylko ręczne polerowanie. Czy te pasty się nadają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u siebie polerke dwuetapowa Menzerna 2500 i 4000 lakier czarny mettalic Nissa n, Na masce są jakieś delikatne ryski ale nie mogę je uchwycić na zdjęciu reszta samochódu jest Oki

 

 

Czemu masz słońce na wyciągnięcie ręki a robisz zdjęcie drzwi w cieniu? :?

 

festool rap 150, 3,5 bieg.

 

biegi 3 i 5 czy 3,5?

3,5

 

Auto z 2014r. i taki stan... jak ludzie to robią?

 

Dobrze że dałeś radę :good:

Ludzie to potrafią to i z półrocznym zrobić ;) Kwestia braku pojęcia

 

Całe auto takie, czy tylko maska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

festool rap 150, 3,5 bieg.

 

biegi 3 i 5 czy 3,5?

3,5

 

Auto z 2014r. i taki stan... jak ludzie to robią?

 

Dobrze że dałeś radę :good:

Ludzie to potrafią to i z półrocznym zrobić ;) Kwestia braku pojęcia

 

Całe auto takie, czy tylko maska?

 

Cale auto tak wyglądało, ale najwiekszy problem był właśnie z maską i lewym blotnikiem, które były ponownie lakierowane. Ogólnie korekta wyszla na jakieś 80%, bo jakbym mial wyciąć wszystko to prawie nie zostałoby bezbarwnego, a przy tak młodym aucie to jak strzał w stopę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maska była odtluszczona przed zdjęciam. robiłem Menzerna 2500 i 4000 na koniec....

 

IMO zrobiłeś zbyt wielki przeskok. Ale możesz spróbować ręcznie. Weź pada do ręki, nałóż troszkę pasty i jedziesz. Najpierw góra dół, potem lewo prawo, a na końcu skosami dwoma. Trochę Ci zejdzie, ale ryzyko powstawania holo jest znikome. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.