Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jaki stopień korekty można uzyskać Meguiars UC na lakierze Hondy (chyba miękkim)?

dużo gorszy może być efekt niż po FG500 i FF3000?

co rozumiesz przez "gorszy" ?

mi bardzo ładnie wyciągnął po papierze 2500,lepiej niż Menzerna 2500 na takim samym padzie,co było sporym zaskoczeniem dla mnie,UC zostawiło bdb wykończenie,i to na twardym lakierze Leona

 

chodziło mi właśnie o wykończenie, po coś przecież wymyślili wielostopniową korektę;)

i jak z siłą UC w porównaniu do FG500?

korci mnie korekta jednostopniowa, ale jeżeli ma być to spora różnica pomiędzy dwoma stopniami...

i np. zostaną jakieś większe niedoskonałości :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie który z tych trzech wosków najlepiej waszym zdaniem zabezpieczy felgi, conajdłużej się utrzyma ?

 

Mam pod ręką Z Titanium, Glasur, Detail :dontknow:

 

generalnie to żaden z wymienionych,

teoretycznie titanium powinien wytrzymać najdłużej, w praktyce to pewnie wszystkie podobnie wypadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarrciN, ja wiem że jakaś powłoka, dedykowany wosk będzie lepszy ale aktualnie tylko tym dysponuje ;)

 

Też stawiałem na Titanium wiec pewnie on wyląduje na felgach ;)

 

Zastanawiam się w co zainwestować na przyszłość jeśli chodzi o zabezpieczanie felg SV Autobahn czy może jakaś powłoka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koncentrat Megsa Glass Cleaner, rozrobiłem go 1:10 z wodą, ale on jakoś rozmazuje się na szybie dziwnie a nie tak jak inne płyny. W sumie to jakbym wodą pryskał z odrobiną płynu do szyb i tyle..

Co jest nie tak?

 

A tam jest napisane chyba 10:1 a nie 1:10 :good:

 

Masz wtedy 4.18 litra gotowego płynu w kwocie 120 zł, czyli 28,70 za litr

a gotowy płyn w butelkach 710 ml maz po 35 zł, czyli po 49, 20 za litr

I tu właśnie ta oszczędność :D

Podsumowując 10 części koncentratu : 1 część wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no poszedł z GCC :lol:

Jak dla mnie 1:10 jest zbyt słaby,a 1:4 jest za mocny i daje 1:8 ;)

 

Megs UC nakładany maszynowo

Ja tam po UC zawsze robię szybki finish z granatowym korkiem lub SwirlXem,na ciemnych lakierach taka kombinacja,daje naprawdę fajne efekty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz juz UC to rób,bedzie ok,jak musisz kupić-to weź niesmiertelną Menzernę-2500 albo 3000

 

Jeszcze nie kupiłem. Menzerne wlaśnie mam w planach do swojego auta ale chciałem zrobić u siebie sekwencje FG500 i na do Megs #205 ktorego już mam dodatkowo szukam czegoś pozwalającego mi szybko ogarnąć auta dla znajomych którzy nie wymagają pełnej korekty czyli mycie>glinka>polerka jedna pastą i na to od razu wosk. Czyli Menzerna PF2500 bedzie lepsza od UC do takiego zastosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Menzerna PF2500 bedzie lepsza od UC do takiego zastosowania?

Nie ;)

UC jest bardziej tłustą pastą,o wiele przyjemniejszą w pracy i daje lepsze efekty,jako 1step,ale może to tylko takie moje przyzwyczajenie,bo zrobiłem już 3butelki UC,a 2500tki tylko pół małej,bo mi nie pasowała :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niektórym UC zostawia hologramy,ale to podobno nie wina pasty tylko operatora maszyny,czyli trening trening trening... :)

No to jest już pasta polish,więc zawsze coś tam może narozrabiać,dlatego ja tam zawsze na szybkości jakiś finish zrobię,nadłożę może 30-50minut,ale i spokój i efekt lepszy ;)

Ew. zainteresuj się AIO,bodajże Scholl ma i jak pokazują relację,z fajnym skutkiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mieszaczy felgowych ;)

Nie mam jak na spokojnie umyc- domyc felg na dworze.

Widziałem że co poniektórzy myją fele w wannie brodziku.

Mam wannę akrylową w domu, chce wpeklować do niej poszczególne kółka i potraktować m.in.

 

APC , Alux,Prix, Bilberry Wheel Cleaner, IronaX sobie odpuszczę bo mieszkania nie wywietrzę ;)

 

Pytanie brzmi czy wyżej w/w środki nie uszkodzą wanny akrylowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy rozpuszczalnik do farby, będzie wstanie usunąć " kropki " asfaltu z nadwozia, bez jego zniszczenia ( zmatowienia itp. ) ?

2. Tzw. " magiczna gąbka " da radę usunąć brud z plastiku ? Jeśli tak, to chyba raczej bez rysowania go i ścierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.