Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź część 4


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Można przedłużać starą 8-)

Nowa kosztuje w promocjach nawet 10 zł jakby Ci się nie chciało podbijać

 

A słyszałem, że wystarczy mieć w aucie. Bo policjant ma prawo sprawdzić, czy posiadasz, ale nie ma prawa sprawdzić jej ważności.

Ile w tym prawdy :dontknow: tak czytałem. 10 zł nie majątek a i głupek z policji nie będzie miał zaczepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Będę przeprowadzał JEDNOetapową korektę Mercedesa SLK 2007 rocznik (czarny) - brak czasu oraz ograniczenie finansowe ze strony klienta.

Celem korekty oczywiście nie jest eliminacja nawet połowy defektów, ale większości płytkich swirli, utlenienia i matowości.

 

Czy lepiej zrobić korekte na FF3000 (żółty flexi np) czy na Ultimate Compound (maszynowo - jaka gąbka?).

 

Auto po wszystkim zostanie 'przykryte' PB Black Hole, także korekta nie musi być ultra-dogłębna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarrciN, pomysł chyba niezły :) Tylko teraz pytanie, czy nie będe musiał wykańczać po polishingu UC?

 

Edit: Widzę, że ludzie na detailingworld polecają pomarańczowy lake country do UC.

No cóż, chyba będę po prostu musiał spróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Co polecacie w miare taniego do szyb?

 

Meguiars Glass Cleaner, niestety sprzedawany wylacznie w galonie. Wychodzi 120zl za 39l plynu. Musialbys na gieldzie polowac na mniejsza ilosc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr13, legalizacja gaśnicy kosztuje 5 zł :) Tyle płaciłem w tamtym roku za tę większą gaśnicę. Są opcje: oddajesz swoją nie zużytą gaśnicę, dostajesz drugą z ważną legalizacją (co najważniejsze sprawną) i płacisz 5 zeta. Możesz oddać swoja do nabicia i sprawdzenia, po wszystkim dostajesz legalizację to jest za 10zł. Kupujesz w markecie nową małą gaśnicę za ok. 15-20zł. Trzeba tylko sprawdzić czy maja legalizację. Większość ponoć nie ma. I tak trzeba przyjechać do zakładu aby zalegalizować. Przynajmniej tak mi tłumaczyli w "serwisie" gaśnić i sprzętu p.poż. Facet mówił, że teraz większość gaśnic sprowadzana jest z Chin za grosze :thumbdown: a produkowane w Polsce są dużo droższe. Ja jestem za wspieraniem rodzimych interesów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanko;)

Pielęgnację zewnętrzną auta w skrócie można podzielić na 3 etapy

1) Mycie

2) Polerowanie

3) Woskowanie

 

Ok! Wydaje się spoko, ale z czym to jeść w uproszczeniu.

 

Ad 1. Myślę, że każdy wie jak to robić. Dwa wiadra i od razu płukać każdy element po umyciu. Lakier nie nagrzany.

 

Ad 2. No idee.

 

Ad 3. Może być zamiast wosku mleczko? np. mleczko

 

 

I pod jaki punk te produkty podchodzą?

 

A - k2

 

B - Autoland

 

C - sonax

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysoczanin, Polecam poczytac jeszcze troche forum, z tych podanych przez ciebie srodkow jedynie nadaje sie qd sonaxa, ktorego uzywasz do ''odnowienia'' wosku po myciu

atvmmz zaden recznik nie da ci 100% bezpieczenstwa jesli zle oczyscisz lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przedłużać starą 8-)

Nowa kosztuje w promocjach nawet 10 zł jakby Ci się nie chciało podbijać

 

A słyszałem, że wystarczy mieć w aucie. Bo policjant ma prawo sprawdzić, czy posiadasz, ale nie ma prawa sprawdzić jej ważności.

Ile w tym prawdy :dontknow: tak czytałem. 10 zł nie majątek a i głupek z policji nie będzie miał zaczepki

 

W Twoim poście jest sama prawda. Masz mieć gaśnice.Obowiązek okresowej legalizacji dotyczy pojazdów przewożących ludzi oraz pojazdów do przewozu produktów łatwopalnych. Kontrole sprawności może przeprowadzić jedynie uprawniony strazak i to poprzez "odpalenie" jej. Nie ma innej mozliwości. Dlatego legalizacja w postaci naklejki nie przesądza o sprawności gasnicy. Bo skąd ta pewność? Nowe gaśnice nie musza miec legalizacji bowiem maja na obudowach gwarancje producenta z podanym terminem. I możesz miec gasnice wyprodukowaną wczoraj to nigdy nie wiesz czy jest sprawna.Tak więc policjant na drodze może Cie jedynie pouczyc o tym jak ważana jest sprawna :D gasnica.. Oczywiście ,że walą głupa z kierowców,szczególnie młodych i kobiet i sprzedaja mandaty. Wszystkie znane mi sprawy sądowe o brak legalizacji gaśnicy padały . Wygrywali kierowcy. Po prostu .Jak zechca Wam taki mandat wcisnac odmawiajcie i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.