Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Alesz ja ani tego nawet w złośliwy sposób nie odebrałem. :)

A wyglądają tak jak te ?

16032010.jpg

Jak tak,to są te,na które nie narzekałem i były dobre. :)

A te nie fajne to w sumie jakby się im przypatrzec to takie były mniej "mięsiste". :) i według mnie nie nadają się do niczego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aparatu, żeby zrobić foto ale pierwsza różnica jaka mi się rzuca w oczy, to inna kolorystyka. Te co kupiłem mają kolor żółty, pomarańczowy i niebieski. :D

 

Jeśli chodzi o gramaturę, no to trudno mi ocenić ze zdjęcia, jedyne porównanie jakie mam, to z jankiem do podłóg.

 

Niemniej i tak uważam, że za piątaka warto sprawdzić te mf. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zegarek, testowałeś już?

Ja też kiedyś bardzo mocno zadumałem się przy takim reczniku, ale w rezultacie nie kupiłem w obawie że się to do fury może nie sprawdzić

 

Dziś myłem auto i stwierdzam, że ta mikrofibra nie nadaje się do wycierania do sucha. Bardzo szybko wchłania duże krople, ale małe zostawia. W tym wypadku lepiej u mnie sprawdza się mikrofibra frotte Jana N.

 

Przy polerce wosku jest OK, choć osobiście też wolę do tego frotte.

 

Do ciała natomiast jest świetna, wystarczy przyłożyć i wyciera do sucha. Do tego szybko schnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zakupiłem sobie dwie mikrofibry "Słonecznej Kuchni" w rozmiarze 50x60cm. Zdziwiłem się, jak je zobaczyłem, bo zawsze były tylko 32x32 i używałem ich do wszystkiego. A te duże przydadzą się do osuszania jako alternatywa dla ręcznika JN. Ciekawostką też jest to, że na tych dużych podali gramaturę: 300g/m2. Cena: 5zł za sztukę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek do podlog jest w marketach: auchan, real itp koszt okolo 10PLN. A jesli na prawde potrzebujesz cos dobrego to Fluffy Dryer - granatowy z czerwonym obszyciem 90x60 w kilku sklepach internetowych.

 

Przyznam szczerze, że ostatni zakupiłem sobie tą MF i jestem w szoku jak szybko można osuszyć auta takim czymś, używałem mniejszych MF ale to zaskoczyło mnie dość mocno, wciąga wodę jak głupie :), mankamentem jest to, że jest ciężki od wciągniętej wody i że długo schnie ;)

 

Bez wyciskania wody można praktycznie ogarnąć całe autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
stosowal ktos moze mikrofibre " gosia " taka duza 50x60 ??

 

Ja ją stosowałem latem i przy wysokich temperaturach się sprawdza.

Jak jest chłodniej to już ciężko wytrzeć tak żeby było idealnie sucho.

Krótsze włosie w porównaniu do JN zbiera mniej wody ale za to idzie ją łatwiej wykręcić i nie jest taka ciężka.

Za cenę 8 zł to warto ją mieć, ale pewnie w innych częściach Polski jest droższa bo ja kupowałem w sklepie co jest 1km od miejsca gdzie ją produkują/sprowadzają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek do podlog jest w marketach: auchan, real itp koszt okolo 10PLN. A jesli na prawde potrzebujesz cos dobrego to Fluffy Dryer - granatowy z czerwonym obszyciem 90x60 w kilku sklepach internetowych.

 

Przyznam szczerze, że ostatni zakupiłem sobie tą MF i jestem w szoku jak szybko można osuszyć auta takim czymś, używałem mniejszych MF ale to zaskoczyło mnie dość mocno, wciąga wodę jak głupie :), mankamentem jest to, że jest ciężki od wciągniętej wody i że długo schnie ;)

 

Bez wyciskania wody można praktycznie ogarnąć całe autko

 

 

przemo o ktorą Ci chodzi mf?

 

 

przemas dzieki wielkie za fotke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzychu "Fluffy Dryer" ,

 

w zasadzie to po prostu ręcznik, ale nie dość, że spełnia funkcję mega osuszacza to jeszcze jest bardzo fajnie i miękko wykończony, i z tego co pamietam nawet metki nie ma ;) wiec nie musimy się bać o zarysowania przy wycieraniu

 

wystarczy wpisać w google

jest dostępny w paru sklepach internatowych i kosztuje niecałe 35 plna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej o tym http://www.janniezbedny.pl/produkty/rec ... henny.html , z tym, ze o ile dobrze pamietam to ten ktory mam byly caly zielony, bez paskow - dokladniej jasno zielony. Moze wiec cos zmienili.

 

Prawdopodobnie trochę namieszałeś.

Ręcznik kuchenny w paski (ten z linku) bardzo skutecznie chłonie wodę, mimo iż jest średnich rozmiarów i stosunkowo cienki. Fajnie współgra z pomarańczowym JN.

 

Ścierka bez pasków, jasnozielonego koloru to ścierka typu frotte. Tutaj bym sie zgodził, to do suszenia sie nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w biedronce jest scierka do podlog z MF 50x60 za 7zeta.nie jest to moze JN ale duza powierzchnia za przyzwoita kase. no i bedzie od 16.12 takie cus http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Gazet ... big/05.jpg

jako ze pracuje w "owadzie" napisze co nieco za nim trafi na polke.ale rewelacji bym sie nie spodziewal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam Janka j.w. i jestem z niego zadowolony, choć na osuszenie auta przeważnie 2 mi zchodzą. Wyboru nie mam dużego bo tylko Intermarche mam u siebie. Od Temachem polecam te czerwone, choć farbują troche, ale są super do wosku czy cleanera jak również do osuszania, ale w większych ilościach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.