Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

3M Scotch Brite wyglada tak (wybaczcie ale zdjecie tylko komorka).

 

eb42f47909593631med.jpg

 

Fibra calkeij fajna ale w sumie w tej samej cenie sa Eurow wiec nie wiem czy wlasnie je lepiej nie wybrac.

 

[ Dodano: 9 Kwiecień 2010, 19:10 ]

Ta 3M Scotch Brite to do czego jest oryginalnie (na opakowaniu)?
Wg opakowania jest do lazienki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

te MF w Tesco kosztuje teraz 5,39 (Tesco Raszyn) i są mniejsze bo 30x30

 

za te ze zdjęć Timura płaciłem 5,99 (Auchan Piaseczno)

 

jeśli chodzi o grubość to są porównywalne, ale te z Auchan nie mają metek, które trzeba usuwać (może dlatego są na dziale moto a nie chemicznym :-] )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest zwykła szmatka z MF. ręczniki charakteryzują się tym ze są dużo gęstsze i maja dłuższe włókna. Sa po prostu stworzone do zbierania wody.

Możesz kupić "Ścierkę do podłogi" marki Jan Niezbędny-ona zdecydowanie bardziej nadaje się jako ręcznik a jest polowe tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 szt

 

Nie, zestaw liczy 5 sztuk, może chodzi ci o inny ;)

 

W marketach Real mają bardzo fajne mikrofibry firmy Grosik-"Ściereczka z mikrofibry do kuchni i łazienki" 30x30 po 2,29zł. Bardzo miękkie,świetne do czyszczenia kokpitu.

 

Potwierdzam, są doskonałe, mięsiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma w pobliżu siebie sklep BHP to polecam zajrzeć, kupiłem ostatnio mikrofibry 40x40 po 6,50, szmaty bezwłókienne po 6 zł (nie wiem jaki rozmiar, ale dużo większe niż te mikrofibry).

 

takie fibry 60x50 żółte jak dodaje Mariusz w gratisie, ostatnio kupiłem po 3,50 :)

natimiast 30x30 po 1,99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 szt

 

Nie, zestaw liczy 5 sztuk, może chodzi ci o inny ;)

faktycznie chodziło o inny zestaw - 4 sztuki, każda w innej gramaturze i długości wlosia; ten zestaw o którym wspominasz to faktycznie 5 ścierek MF o tej samej gramaturze, w różnych kolorach.

 

Dzisiaj zaskoczył mnie Auchan na Bielanach Wrocławskich - na motoryzacyjnym stoisku zestaw 3 ścierek MF w rozmiarze 30x40 w cenie 6,99 PLN za zestaw oraz Jan Niezbędny do podłogi za chyba 8 czy 9 PLNów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostudzając temat Ścierki do podłóg JN, napisze iż nie jestem z niej zadowolony. Może to było spowodowane wilgotnym powietrzem po tych całych deszczach, ale poprostu sie rozczarowałem. Po wytarciu maski czy dachu, pozostaje na lakierze równomierna cieniutka warstwa wody.

Całość ponownie powycierałem ręcznikiem z mikrofibry JN (ten w paski), który mimo iż ma krótkie włosie, jest wg mnie skuteczniejszy.

 

Żeby nie być gołosłowny, postaram sie zrobić następnym razem jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Janka do wycierania mokrego samochodu i bardzo chwaliłem go na forum, ale .... zaobserwowałem, że z czasem wchłanianie wody jest coraz mniejsze. O tyle jest to dziwne, że wycierałem samochód jankiem nie wiecej niż 5-6 razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Netto trafiłem na taki zestaw 4 mikrofibr 30x30 za 5,69:

 

302685-Microfibre-Cleaning-Cloths-4pk.jpg

 

Oznakowanie na opakowaniu zdecydowanie mija się ze stanem faktycznym. Niebieska nie różni się zbytnio od niebieskiej temachem'owej (jedyny minus - trochę ostre kanty), zielona typowa do szyb, żółta i czerwona idealne do wnętrz. Za tą cenę gorąco polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.