Skocz do zawartości

Tanie i dobre microfibry


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wypróbowałem nowej marketowej zdobyczy:

_vyr_3111SPONTEX_Micro_50x60.JPG

Nazywa się to Ścierka do podłogi z mikrofibry SOFT 50x60cm. Kosztowała 9zł netto. Jest bardzo miękka dlatego od razu jak jej dotknąłem pomyślałem o ścieraniu wosków i QD. Dzisiaj miałem okazję przetestować ją z FK1000 i bardzo ładnie zdała egzamin. Właśnie się pierze ,więc jeszcze nie wiem jak z trwałością ale za 9 złociszy IMO każdy może sobie sam przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Koledzy, ostatnio jestem na etapie testowania, różnych tańszy rozwiązań (mikrofibry) i w związku z tym mam zakupione zestawy:

- zestaw mikrofibr nigrin

- zestaw mikrofibr z lidla (w5 dla samochodu :) )

- Janek

- Sonax (takie czerwone)

 

Zawsze używałem do polerowania wosku mikrofibr uniwersalnych; kupując zestawy (ten z nigrin i ten z lidla) tak do polerowania przeznaczone są fibry które bardziej przypominają mi coś w rodzaju irchy. Muszę przyznać, że polerowałem już tymi "irchopodobnymi" wosk i coś nie za bardzo się nimi pracuje; Czy one faktycznie są przeznaczone do polerowania wosku? Jakie są Wasze odczucia? Czy powinienem stosować te irchopodobne fibry? Czy lepiej pozostać przy tych nazwijmy to uniwersalnych (nigrin zaleca taką fibrę do kokpitu). Proszę o Wasze rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Sonax (takie czerwone)

 

Swego czasu uzywalem do polerowania tylko tych czerwonych sonaxa (takie pakowane w rulonik po 2 sztuki) i zawsze wydawaly mi sie niezle, po wyprobowaniu kilku innych (drozszych) nadal twierdze ze sa to calkiem niezle firmy - w sumie do dzisiaj ich uzytkuje jeszcze, bo sa prawie niesmiertelne. Polecam tylko prac oddzielnie, poniewaz niemilosiernie farbuja i to nie tylko w pierwszym praniu (mi farbowaly przez dobre 6-8 pran w letniej wodzie, az wypralem je celowo normalnie w proszku w pralce na 70C i nagle przestaly farbowac tak o 85%, bo troszke farbuja nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proximo, generalnie przedmówcy chodzi o taki zestaw http://www.autokosmetyki.pl/nigrin_zest ... p1249.html. Sam mam taki zestaw od trzech lat i go sobie chwalę. W sumie są bardzo dobre jakościowo, jednak mikrofibra "podobna do irchy" (oznaczona LACK) sprawdza się według mnie po umyciu hydrowoskiem (sprawdzone). Do polerowania normalnych wosków się raczej nie nadaje bo spolerowany wosk najzwyczajniej nie ma się gdzie w tej ściereczce podziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodzi- tak jak pisze kolega Kostek- ta ściereczka jest oznaczona jako lack;podobna ściereczka - ba bawet taka sama tylko inny kolor była w tym zestawie z lidla dlatego pytałem czy używacie takiej ściereczki do polerowania wosku.

 

[ Dodano: 15 Kwiecień 2011, 18:55 ]

LACK - bardzo miękka mikrofibra, o krótkim włosiu, do polerowania lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Carrefour są bardzo fajne mikrofibry. Rozmiar 35x40. Pakowane po 5 szt. Cena 6,99. Nazywa się to "ściereczka z mikrofibry do aut". Gramatura mniej więcej taka jak czerwonych od temachem. W tej cenie myślę że ciężko znaleźć lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Carrefour są bardzo fajne mikrofibry. Rozmiar 35x40. Pakowane po 5 szt. Cena 6,99. Nazywa się to "ściereczka z mikrofibry do aut". Gramatura mniej więcej taka jak czerwonych od temachem. W tej cenie myślę że ciężko znaleźć lepsze.

A w którym dziale się znajdują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Carrefour są bardzo fajne mikrofibry. Rozmiar 35x40. Pakowane po 5 szt. Cena 6,99. Nazywa się to "ściereczka z mikrofibry do aut". Gramatura mniej więcej taka jak czerwonych od temachem. W tej cenie myślę że ciężko znaleźć lepsze.

 

Dzięki za cynk, jutro po nie wpadnę kupić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym dziale się znajdują?

Heh... logika by nakazywała że będą się znajdować na dziale samochodowym ze względu na nazwę. Ja je znalazłem przez przypadek przy żarówkach i bateriach. Były w wielkim pudle i było ich jeszcze bardzo dużo. Wyglądają tak:

629a88892966bb60m.jpg

6a4100db2eed232cm.jpg

5d50eb8bf0667cd8m.jpg

 

Dzięki za cynk, jutro po nie wpadnę kupić

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hsv, polerowania auta po woskowaniu? Myślę że będą bardzo dobre. Musisz tylko pamiętać o usunięciu metek/wszywek.

Zawsze używałem droższych mikrofibr i czasami szkoda mi ich było do "brudnych" zadań. Tych mi nie jest szkoda do niczego ;) Jeśli są jeszcze tańsze od tescowych, to po co przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.