Skocz do zawartości

Wycieraczki samochodowe-dyskusja


weglus

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniałem przyszłej teściowej wycieraczki w Civicu. Sześć lat miały, oryginalne jeszcze. I tam te gumy były sparciałe i popękane, jak 20-letnie opony. Obawiam się, że im by nawet takie coś nie pomogło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Niedawno musiałem wymienić szybę w aucie (podczas mycia szyby z podniesionymi wycieraczkami przypadkowo nacisnąłem przycisk zamykania samochodu co spowodowało złożenie wycieraczek do pozycji wyjściowej - durnowaty system Citroena. Efekt - pęknięcie do połowy szyby). Od razu więc po wymianie przetarłem 2x IPA i nałożyłem Ultra Glaco. Niestety wycieraczki przy pozycjach krańcowych skaczą i drą się w niebogłosy. Jakieś sugestie co mogłoby pomóc? Model to Bosch Aerotwin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanie duże ilości deszczu pokazały że wycieraczki Alca Heyner po około 1,5 roku zaczęły w niektórych miejscach rozmazywać wodę, a nie zbierać. Więc wymieniłem gumki które są w zapasie i wszystko wróciło do normy. Przypominam, że za kompletne wycieraczki z zapasowymi gumkami zapłaciłem 48zł:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2017 o 13:39, Manolito77 napisał:

Dziś zamówiłem z ciekawości takie urządzenie:

 

491396_AB_05_FB.EPS.jpg

 

Jak to działa:

http://dipyoutube.com/watch?v=GdlOR2UDT70

 

Jak sie gumki w wycieraczkach zmęczą za parę miechów (miesiąc temu założyłem nowe Bosche) to przetestuję jak to działa. Jeśli to faktycznie się sprawdza to zawsze to dodatkowy żywot wycieraczek w jednej ich cenie. ;)

 

 

Kolego, jakieś nowsze info czy coś to pomaga i się sprawdziło ?

Moje Bosh AeroTwin już wymiękają. Jak urządzonko działa to Ci wysyłam moje do regeneracji wraz z funduszami na czteropak i kasą na odsyłkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilk30 ,@krissolek dzięki . Jeśli to powoduje pisk przy pracy to nie warto. Za namową forum, umyłem wycieraczki za pomocą apc i to był mój pierwszy i ostatni raz, wycieczki po tym zaczeły piszczeć masakra ... Fakt troszkę ich sprawność się podniosła ale kosztem komfortu moich uszu, wolę jednak ciszę i będę musiał kupić nowe teraz może Bosch do tej pory przez 10 lat kupowałem Valeo Silencio XTRM bardzo dobre, ale czas na zmianę...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używał wycieraczek GOOD RAIN?
Ja kupowalem gumy-piora good rain przez znany portal. Wymienialem same gumy w aero boscha i forda, ktore fabrycznie mialem w autach. Wszystko bylo ok. Natomiast calych wycieraczek nigdy nie kupowalem. Mam nawet w domu chyba jakies kawalki tych gum.

Wyklikane ze smartfona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SylPio napisał:

Ja kupowalem gumy-piora good rain przez znany portal. Wymienialem same gumy w aero boscha i forda, ktore fabrycznie mialem w autach. Wszystko bylo ok. Natomiast calych wycieraczek nigdy nie kupowalem. Mam nawet w domu chyba jakies kawalki tych gum.

Wyklikane ze smartfona...
 

Dzięki za info, jestem ciekaw całych wycieraczek bo komplet przód + tył do XP wychodzi w dobrych pieniądzach:). Jak nie to ryzyk fizyk i sam się przekonam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanie duże ilości deszczu pokazały że wycieraczki Alca Heyner po około 1,5 roku zaczęły w niektórych miejscach rozmazywać wodę, a nie zbierać. Więc wymieniłem gumki które są w zapasie i wszystko wróciło do normy. Przypominam, że za kompletne wycieraczki z zapasowymi gumkami zapłaciłem 48zł:good:
Czy to w heyner hybrid są zapasowe gumki? Jeśli tak to chyba muszę ich spróbować. Komplet, a skoro są gumki to tak naprawdę 2 komplety, wychodzi mi do golfa poniżej 50 zł.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję co roku dwa komplety najtańszych wycieraczek jakie są w pobliskim markecie. Wymieniam zawsze przed zima i po zimie. Na szybie używam  nw od albo rainxa albo autolandu i nie skaczą, nie piszcza a jak zaczynają rozmazywac to wymieniam na nowe. Obecnie kupiłem firmy tec w zielonym opakowaniu. 

Przeraża mnie to w wycieraczkach markowych, niektórzy z Was się skarzyli, że nawet po miesiącu potrafią piszczec albo skakać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Bosh AeroTwin

Kupiłem testowo z Kauflanda za 9 PLN.

Wad nie widzę. Zbiera elegancko, cicho, z wyglądu identyczne. System mocowana chyba też identyczny.

Jeżeli potrzyma nawet pół roku to nie ma o czym gadać i tylko brać zamiast płacić 100+ PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pottzwbuke wycieraczki do mojej zafiey ale poki co ro w marketach nie widzialem zamiennika o dlugosci 800mm. Chyba musze pozostac przy boschu...
Ja kiedyś w zafirze B majac boscha wymienialem same gumy. Nawet na forum zafiry byl material jak rozebrac... Nie tylko boscha ale tez oe.

Wyklikane ze smartfona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=19022]Montano[/mention] [mention=14842]SylPio[/mention] Good Rain robi gumy wymienne z długościami do 800
Da się wymienić niemal we wszystkich modelach
 
Dokladnie od nich kupowalem gumy. Przez znany portal

Wyklikane ze smartfona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.