Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

CAR CRAZY, czas pierwszego wiązania powłoki jest nie wiele zależny od zawartości substancji aktywnych. Szybkość wiązania można płynnie modyfikować w zależności od potrzeb. Temat jest trochę śliski bo w ekstremalnych przypadkach powłoka może wiązać bardzo długo (lub wcale) albo wiązać tak szybko że będziemy mieć problemy z jej dotarciem nawet zaraz po nałożeniu.

 

Oczywiście cały późniejszy proces pełnego zkrystalizowania i osiągnięcia przez powłokę ostatecznych parametrów jak najbardziej zależy od jej "tłustości" - czyli obfitości substancji aktywnych oraz tego co z nich na lakierze zostanie.

 

W łatwość aplikacji i końcowego docierania powłoki moża ingerować poprzez odpowiednią modyfikację samych substancji aktywnych i ich sposobu wiązania (łatwości) do powierzchni. Sam nośnik powłoki i jego ilość również może mieć spore znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

COSMIC zawiera jednak ponad 50% SiO2, więc jednak pod tym względem nie ustępuje znacznie konkurencji. Oprócz tego w składzie jest tlenek tytanu (nie więcej jak 25%) i Carnauba (nie więcej jak 10%).

 

Docieranie Cosmica przypomina pracę hmmm... z super selantami, dobrymi woskami.

Pod tym względem jest to produkt bardzo user friendly.

 

Evo, Bienek, Cosmic w sam w sobie się nie skrystalizuje. To jest dwuetapowa powłoka i aktywtorem jest w niej Primer. Bez tego nie posiedzi za długo. Kropka Cosmic'a pozostawiona do wyschnięcia zamienia się w twardy pył, proszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który producent był pierwszy, czy Liquid Elements czy Polishangel, ale widać Niemcom spodobał się sposób aplikacji maszynowej.

Dla mnie to jest przełom i poziom wyżej jeśli chodzi o łatwość i dokładność aplikacji powłok.

3 warstwy Base1 na ML'a w 2 osoby 1h20min :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Cena trochę zaporowa

 

Upadli na głowę z ceną, gdyby nie fakt że Modeste promuje znana osoba, to już dawno podzielili by los 22PLE.

 

No i taka kwestia - znajdźcie gdziekolwiek w necie jakiekolwiek raporty,wrażenia etc. na temat trwałości tych powłok.... :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena trochę zaporowa

 

Upadli na głowę z ceną, gdyby nie fakt że Modeste promuje znana osoba, to już dawno podzielili by los 22PLE.

 

No i taka kwestia - znajdźcie gdziekolwiek w necie jakiekolwiek raporty,wrażenia etc. na temat trwałości tych powłok.... :song:

Faktycznie cena dość wysoka za opakowania 30ml, miałem nic jeszcze nie pisać ale jak jest temat podepnę się , zamówiona opłacona powinna być niebawem w moich rekach czyli Modesta BC 05 zamówiłem to z czystej ciekawości jak to działa za takie pieniążki , na moich autach raczej spektakularnego testu nie będzie ale jeśli jest chętny/chętna najlepiej z ciemnym lakierem i używa auta nie tylko od Niedzieli chętnie zaproszę do Nas do Lodzi w celu wspólnej aplikacji i wspólnego monitorowania drogiej Modesty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli jest chętny/chętna najlepiej z ciemnym lakierem i używa autaniee tylko od Niedzieli chętnie zaproszę do Nas do Lodzi w celu wspólnej aplikacji i wspólnego monitorowania drogiej Modesty

 

 

Chętny się znalazł...

Czarny Outback z martwym Cquartz polozonym w stycznu ub. roku.

Miesięczny przebieg około 2000km. Choć w połowie marca szykuje się przelot 3500 w tydzień..

 

Jakby co to na prv. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj miałem okazję przekonać się jak działa PolishAngel Cosmic z punktu widzenia ochrony przed rysami/zadrapaniami.

Wjechałem w duże, twarde krzaki całą lewą stroną auta przy prędkości ok. 40 km/h - nie miałem wyboru: albo dzwon albo krzaki. Jakiś pacan zjechał na mój pas.

 

1746.jpg?ver=1

 

Zdjęcie to 50:50 przed myciem i po myciu poprawionym porzadnym wytarciem z uzyciem Meguiar's Last Touch.

 

Trochę drobnych rysek zostało, tak więc i tak czeka mnie lekka polerka tego boku i reaplikacja Cosmic, ale myślę, że gdybym nie miał tej powłoki to sktutki byłyby dużo gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak właściwości hydrofobowe i brudzenie się samochodu?

 

Auto trochę się brudzi, ale nie przesadnie. Na pewno nie więcej/gorzej niż z np. Reload. Sporo mniej niż np. z Jetseal 109. Innego porównania na tym samochodzie nie mam.

Niestety dość mocno przyciąga kurz, ale tu też nie wiem czy co innego działało by lepiej - pogoda ostatnio jest mocno kurzliwa - sucho, ciepło.

Muszę przy nastepnym myciu zrobic jakiś dod. test. Położę na Cosmic PNS i Reload pół na pół.

 

Zachowanie wody na brudnym i mocno zakurzonym samochodzie (Cosmic na jeden miesiąc i od aplikacji był tylko raz lekko spłukany na bezdotyku, przejechałem przez ten czas z 1500km - cos koło tego):

(lepiej oglądać w HD)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje położenie powłoki Gyeon Mohs+.

Gdzie w Warszawie polecacie to wykonać ?

 

Na razie znalazłem dwie firmy z Warszawy: Car Spa oraz DetailerWorkShop.pl.

 

Co dziwne Czas wykonania tej usługi w tych firmach bardzo różni się od sibie. W Car Spa to 1-2 dni a w DetailerWorkShop.pl to 4-5 dni.

 

Będę wdzięczny za opinie o tych firmach w kwestii położenia powłoki Gyeon Mohs+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.