Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Koch - przekracza ciut mój budżet, no i koszt przewidziany na powłokę, powinienem się zamknąć w okolicy 100-130,- za aplikacje. Z drugiej strony nie widziałem testów powłok Koch-a.

 

Trochę mały ten budżet na pokrycie 2-3 elementów czymś sensownym Ci starczy.

 

Testy wykonujemy chcąc podkręcić sprzedaż danego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adr_ad Nom, wiem że cenowo to słabo.

Ale doświadczenia z aplikacji już jakieś mam (zwłaszcza przy zbyt biednej aplikacji), gdzie wszyscy mówią by nie dać za dużo ja dałem za mało :P

 

Przy zbyt małej ilości nałożonego OC 2.0 na auto brak efektu szklistości i hydrofobowości, ale lakier jest śliski i zabezpieczenie jakieś jest, łatwo się domywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piszesz jakieś. A dla mnie takie pojęcie nieistnieje. Albo jest dobrze, albo źle. Sam szykuję się na woskowanie swojego do połowy marca, i nie mogę tego zrobić z braku czasu i auto jest cały czas w ruchu. Mógłbym wygospodarować 1-2h i zrobić coś jakoś, ale ja robię dobrze, albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam tego za robotę w stylu "jakieś". :thumbdown:

a żeby się nie wdawać w potyczki słowne, ja wiem już że zbyt biedne zaaplikowanie powłoki nie daje oczekiwanego efektu. I jak będę mieć okazję to będę się dalej uczyć jaka jest odpowiednia ilość podczas aplikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest odpowiednia ilość podczas aplikacji

W takim przypadku skontaktował bym się z dystrybutorem produktu z prośbą o wyjaśnienie danej kwestii (on to powie na podstawie kart technicznych i czasami wrzuci własną opinię). Później skonfrontował bym to z jakąś opinią/ami, ale raczej nie z internetu, a taką przekazaną face to face.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Administrator

Wpadły mi w ręce dwa produkty wpisujące się w ten wątek :

 

8i4t.jpg

qn6d.jpg

 

Opis i zapewnienia producentów wyglądają wręcz nierealnie, ale jeżeli obiecywane właściwości spełnią się chociaż w połowie, to za tą cene będzie rewelka. Tak na szybko, po zastosowaniu:

 

-aplikacja banalna, jak OptiSeal

-wygląd super, spore przyciemnienie

-śliskość miażdzy, jak po dobrym sealancie

-kropelki średnie, co mnie dziwi bo widziałem kilka filmików w necie gdzie wygląda to rewelacyjnie. Ale nic ,potestuje się jeszcze trochę i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pudło ;) Na jednej części leży Paint Coating na dedykowanym cleanerze, na drugiej leży Paint Coating na gołym lakierze, a po środku leży...Victoria Concours ;)

 

Wrzucisz jakiś filmik prezentujący odpychanie wody? I jakieś zdjęcie tych nieudanych kropelek?

 

 

Dopiero jutro, chociaż nie wiem czy przy obecnej pogodzie aplikacja tego cuda to nie porywanie się z motyką na słońce...ale zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeśli test będzie trwał nie dłużej niż dwa tygodnie to wg mnie, zdecydowanym jego faworytem (zwłaszcza cenowym) jest Victoria :mrgreen:

 

Wracając do tematu, jaką konsystencję ma Coating Prep Polish? To coś bardziej cleanerowego czy raczej IPA? A Paint Coating kładziony na goły lakier to tak zupełnie na goły czy w sensie że bez Coating Prep Polisha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
jaką konsystencję ma Coating Prep Polish?

 

Bardzo ciekawą :) To ogólnie pasta polerska, ale o konsystencji rtęci. W opakowaniu nie przylega do ścian butelki, ogólnie nie chce się do niczego przyczepić :P

 

gpm5.jpg

2p6w.jpg

vzk2.jpg

 

 

A Paint Coating kładziony na goły lakier to tak zupełnie na goły czy w sensie że bez Coating

Prep Polisha?

 

W sensie na lakier wypolerowany i przetarty Eraserem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Wrzucisz jakiś filmik prezentujący odpychanie wody? I jakieś zdjęcie tych nieudanych kropelek?

 

 

 

Dopiero jutro, chociaż nie wiem czy przy obecnej pogodzie aplikacja tego cuda to nie porywanie się z motyką na słońce...ale zobaczymy

 

Teraz tafla wody jest na czasie, a nie krople ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No i niestety - kaszana.

 

6acf.jpg

kxpz.jpg

krhe.jpg

g3ya.jpg

 

 

Już nie wiem o co chodzi :dontknow: testowane różne kombinacje czasów wiązania i za każdym razem jest tak jak wyżej. A kolegom z US wychodzi tak :

 

 

 

Albo mam wadliwy egzemplarz, albo zwyczajnie nie potrafie się tym posługiwać, chociaż instrukcja obsługi trudna nie jest :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.