Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka uwag ode mnie- na moim czarnym Bravo siedzi C1 od ponad roku- samochód ( garażowany pod chmurką) zdecydowanie się mniej rysuje- więc to nie jest żaden mit tylko fakt. Oczywiście jak pisze Evo czy Julian nie ma powłok tak zabezpieczających aby wcale nie porysować.

Zrobiłem prosty test w grudniu- na klapie tył zdjąłem powłokę przy pomocy FG500, 2500 i 4000 następnie cleaner i DC2 oraz wygrzany w ciepłym (ok 14 stopni) garażu przez 24 godziny 2 warstwy #16- efekt- po 3 miesiącach klapa jest totalnie zmasakrowana- praktycznie rysuje się od samego patrzenia twardość lakieru na poziomie Hondy Accord.

Powiem szczerze- nie wyobrażam sobie obecnie samochodu w ciemnym lakierze bez tego typu powłoki.

Oczywiście mówię o pasjonatach detalingu.

Jak się ma czas to można piłować polerką lakier co 2 miesiące i jeździ do kościoła w niedziele ale czy o to chodzi?

Samochód w większości służy nam do jazdy.

Co do kropelkowania- wystarczy raz w miesiącu po umyciu użyć roztworu IPA i co jakiś czas np reload lub C1.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na warunki nie ma co liczyć. Będę miał dzień czy dwa żeby się tym zająć i nie mogę być uzależniony od pogody. Dlatego odpada Gtechniq i z tego co piszesz również Sapphire. Zresztą Sapphire jest nowością i w sumie nic o nim nie wiadomo.

 

Mam do wyboru cquartz i opti coat. Bardziej pasowałby mi OC ale zastanawia mnie co będzie po roku. Quartza bym wyglinkował i przejechał lakier IPA a potem nałożył kolejną warstwę. OC będę musiał pewnie zedrzeć mechanicznie i dopiero wtedy odnowić? Bo podobno się nie warstwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na warunki nie ma co liczyć. Będę miał dzień czy dwa żeby się tym zająć i nie mogę być uzależniony od pogody. Dlatego odpada Gtechniq i z tego co piszesz również Sapphire. Zresztą Sapphire jest nowością i w sumie nic o nim nie wiadomo.

 

Mam do wyboru cquartz i opti coat. Bardziej pasowałby mi OC ale zastanawia mnie co będzie po roku. Quartza bym wyglinkował i przejechał lakier IPA a potem nałożył kolejną warstwę. OC będę musiał pewnie zedrzeć mechanicznie i dopiero wtedy odnowić? Bo podobno się nie warstwuje.

Każda powłoka potrzebuje braku kontaktu z wodą przez przynajmniej 24h,chyba że wygrzejesz IR.

Nie licz,że po roku nie będzie rys i tak lakier będzie szedł pod maszynę,ale może na polishingu się skończy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłokę mogę zostawić i na 48h. Problemem jest brak ogrzewanego garażu. Myślę, że te 15 stopni to będzie ale niektóre powłoki wymagają więcej.

 

Więc generalnie muszę zdecydować czy lepiej cquatza czy opti coat 2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak usunąć cquartza z szyb jakby się rozmazał przy nakładaniu? Polerką przecież nie pojadę :D

 

radzę okleić szybę, aby właśnie jej nie zabrudzić przez przypadek ;) inaczej tylko polerka no chyba, że od razu zauważysz i zetrzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Hej, planuje nałożyć w najbliższym czasie coś bardziej trwałego na Czarnego Passata, który jest narażony na duże ilości nalotu pochodzenia stoczniowego (poprzednie auto krwawiło jak diabli :shock: i glinka się narobiła prze okrutnie potem jeszcze) auto myte sporadycznie raczej automatycznie/bezdotykowo. Auto będzie po korekcie, aplikacja w garażu i po nocce normalnie użytkowane.

I mam ciężki dylemat co wybrać, waham się między: :idea:

4Nano Lack 3D

Opti Coat 2.0

Gtechniq C1

Wszystkie trzy mają podobną cenę/aplikacja. Wytrzymałość zapowiadana różna. :o

 

Skłaniał bym się do powłoki najdłużej zabezpieczającej i zarazem najlepiej chroniącej przed drobnymi rysami. Osobiście mam ochotę na Opti Coat 2.0, ale może się ona totalnie nie sprawdzi do tego celu ? Albo jest coś lepszego na rynku w tym przedziale cenowym ? :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4Nano Lack 3D

Opti Coat 2.0

Gtechniq C1

Wszystkie trzy mają podobną cenę/aplikacja. Wytrzymałość zapowiadana różna. :o

 

Skłaniał bym się do powłoki najdłużej zabezpieczającej i zarazem najlepiej chroniącej przed drobnymi rysami. Osobiście mam ochotę na Opti Coat 2.0, ale może się ona totalnie nie sprawdzi do tego celu ? Albo jest coś lepszego na rynku w tym przedziale cenowym ?

 

Popatrz na powłoki Kochchemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe ;)spodziewam się że na Passata pójdzie około połowa OC2 do 2/3 strzykawki. podobnej wydajności spodziewam się z C1 (chyba że coś źle doczytałem w testach).

Ze względu na trudną aplikację i docieranie Cquartz wyleciał z listy.

 

Ale OC2 już zamówiony został :] Po rozmowie z Wiolą MX_n ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.