Skocz do zawartości

Powłoki, supersealanty etc...


Evo

Rekomendowane odpowiedzi

Ze jak??? jedna powłoka tyle nigdy nie poleży :!:

 

czemu tak sądzisz?

 

A czemu sądzisz inaczej? Widziałeś auto które ma dwuletnią powłokę?

 

Po prostu w bajki/marketing nie wierzę i tyle!

 

Sam teraz testuję powłoki dostępne na rynki i po przejechaniu 2-5tys kilometrów już wiele mogę o niektórych powiedzieć.

 

Dwa lata chyba że w przeciągu tych dwóch lat zrobisz 20tys km to Ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są powłoki co poleżą dłużej niż rok, ale czy to ma sens ? samochód z czasem i tak łapie smołę, żywicę i wile innych zanieczystości które się ,,wgryzają`` w lakier.

Lakier i tak trzeba raz na jakieś czas wyglinkować, przelecieć clinerem czy jakimś finishem, mając powłokę np. na 2 lata czy 5 lat ... takie glinkowanie czy finish w bardzo dużym stopniu osłabi powłokę, a nie wyobrażam sobie nie wykonywać tych rzeczy przez parę lat ...

Powłoki na rok są chyba najbardziej optymalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i są powłoki co poleżą dłużej niż rok, ale czy to ma sens ? samochód z czasem i tak łapie smołę, żywicę i wile innych zanieczystości które się ,,wgryzają`` w lakier.

Lakier i tak trzeba raz na jakieś czas wyglinkować, przelecieć clinerem czy jakimś finishem, mając powłokę np. na 2 lata czy 5 lat ... takie glinkowanie czy finish w bardzo dużym stopniu osłabi powłokę, a nie wyobrażam sobie nie wykonywać tych rzeczy przez parę lat ...

Powłoki na rok są chyba najbardziej optymalne.

 

 

Dobry tok myślenia :good:

 

[ Dodano: 25 Marzec 2014, 08:24 ]

dzinkins, bo normalny średni przebieg to 15kkm rocznie, a nie tak jak Ty 100 czy 120 :P Kładź na miesiąc i mów o roku :mrgreen:

 

To zobaczymy która powłoka wytrzyma te 15tys :-]:-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czemu sądzisz inaczej? Widziałeś auto które ma dwuletnią powłokę?

 

Po prostu w bajki/marketing nie wierzę i tyle!

 

Ja też nie wierzę w to co nam wmawiają ,i raczej wyznaje zasadę uwierzę jak zobaczę, ale jest na rynku zawodnik który bardzo pozytywnie mnie zdziwił ;). Co prawda nie ma dwóch latek, ale półtora i całkiem całkiem to wygląda :) A testowałem parę powłok i jak na razie nic lepszego w ręce mi nie wpadło. A można wiedzieć co testujesz? Może być Pw :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem prezentację jednego z lepszych i bardziej znanych detailerów amerykańskich, który mówił, że przetestowali w firmie ogromną większość powłok dostępnych na rynku i twierdził, że niektóre są naprawdę słabe, ale jest kilka które są bardzo dobre. Nie chciał podawać konkretnych nazw, ale wywnioskowałem, że jedną z tych lepszych jest opti coat pro czyli wersja profesjonalna/detailerska opti coat 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcielibyście takie porównanie na jednym samochodzie? Nie na trzech?

Bo wlaśnie się przymierzam na położenie Mohs na Boxstera i na Jazz miałem dać Bodyguard, ale moge też spróbowac C1+Exo. Wtedy bede miał 3 auta pod stałą kontrolą, z podobnymi przebiegami (bo teraz A7 bedzie miała przebiegi mniejsze niz 15km/rok, bo będzie dzielić czas z B ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malypb, skoro na a7 leży już Cosmic to może na Jazza 50/50 przez cały samochód Mohs/C1+Exo v2 :)?

 

Zależy mi na informacji odnośnie:

1. Łatwości domywania na bezdotyku (proszek/piana + płukanie, bez wiaderek)

2. Samooczyszczania i brudzenia się podczas jazdy w deszczu

 

:)

 

[ Dodano: 25 Marzec 2014, 19:10 ]

Mnie ciekawi C1+ EXO v2 vs np Cosmic czy Gyeon Mohs/Mohs+ :o

 

JM63 napisał/a:

Mnie ciekawi C1+ EXO v2 vs np Cosmic czy Gyeon Mohs/Mohs+ :o

 

 

Te same typy :o

 

Krótka piłka gdzie można kupić Cosmic-a?

 

Polishangel.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobaczymy która powłoka wytrzyma te 15tys :-]:-]:-]

 

Saphire już nie można kupić od tak z ulicy, poza tym dla mnie odpada, za duże ryzyko błędu w aplikacji ;)

 

Myślę, że na zakup "z pod lady" byś się dogadał :|

 

U mnie na służbówce ma już 13000 i dalej ma się świetnie, nie widać żeby nawet zaczynał się kończyć 8-)

 

...tak samo jak Geyon Rim na felgach i Trim na plastikach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut na lakier poszły

 

- GT C1 vs LE SHIELD BASE 1 vs GYEON Q2 MOHS

 

Są już jakieś konkretne spostrzeżenia ?

 

Ja mam pod kontrolą autko z Mohs od listopada zeszłego roku, jak na razie myte na bezdotyku. Takie informacje mam od właściciela jest mega zadowolony, u mnie będzie na myciu na początku kwietnia obadam sprawę dokładnie co i jak :-] .

 

A mój osobisty faworyt to zen -xero, nic lepszego jak na razie nie kładłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.