Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pablo15005 napisał:

Jak u Was postępy przed zimą?

U mnie niestety prace stoją. Mam cichą nadzieję ruszyć z remontem garażu po zimie. Co do ogrzewania to u siebie zrobiłem po prostu grzejniki bo miałem możliwość podłączenia się do kotła gazowego którym ogrzewam cały dom 🙂

Jeśli miałbym wybierać z tego co napisałeś to zdecydowanie nadmuchowy w innym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamx garaz wolnostojący, na wiosnę w tym drugim będziemy myśleć robić pomieszczenia pod myjnie itd a ten jedno stanowisko zostanie do korekty, powłoki i takich zabaw... Więc myślę że nadmuchowy byłby przyszłościowy na tą zimne i kolejne żeby ogrzać druga stronę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.10.2019 o 19:27, daniel87 napisał:

Panowie jakie macie patenty na sciany w celu ochrony drzwi samochodu kiedy trzeba je szerzej otworzyć❓😉 

Też o tym myślałem bo jestem na etapie wykańczania garażu i na chwile obecną mam w planach przykleić do ściany podklady pod panele, są różnej grubości, przed finalnym wyborem grubości będę testował organoleptycznie na starym samochodzie 🙂

Tu mam do Was pytanko, bo przed garażem będzie kostka, macie jakieś negatywne doświadczenia z kostką, bo jednak troche tej chemi podczas mycia leci, jakieś sprawdzone materiały vs szczególnie niepolecane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, presik napisał:

Tu mam do Was pytanko, bo przed garażem będzie kostka, macie jakieś negatywne doświadczenia z kostką, bo jednak troche tej chemi podczas mycia leci, jakieś sprawdzone materiały vs szczególnie niepolecane?

Ja mam kostkę w graficie i na niej myję auto. Nie zauważyłem nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem w pomieszczeniu gdzie robie auta czysto, bez żadnych szafek itp podoba mi sie taki styl w studiach gdzie po zakończonej robocie stoi tylko auto i jakies loga na ścianach. I tak idac tym tokiem myślenia bo kilku miesięcznej batalii udalo mi sie przekonać mamę ze spiżarnia nie jest jej juz tak bardzo potrzebna. Odstąpiła mi ja a ja w to miejsce wrzuciłem kosmetyki akcesoria a z garażu wyniosłem szafki i biurko.

mam w planach poziomo zamontować lampy w dwoch liniach i pomalować ściany na jasny szary a sufit na biało.

IMG_20191105_221531.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Crasher napisał:

Zawsze chciałem w pomieszczeniu gdzie robie auta czysto, bez żadnych szafek itp podoba mi sie taki styl w studiach gdzie po zakończonej robocie stoi tylko auto i jakies loga na ścianach. I tak idac tym tokiem myślenia bo kilku miesięcznej batalii udalo mi sie przekonać mamę ze spiżarnia nie jest jej juz tak bardzo potrzebna. Odstąpiła mi ja a ja w to miejsce wrzuciłem kosmetyki akcesoria a z garażu wyniosłem szafki i biurko.

mam w planach poziomo zamontować lampy w dwoch liniach i pomalować ściany na jasny szary a sufit na biało.

 

Jakie wymiary tego garażu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie/Panowie mam pytanie, jak to jest z dostawieniem garażu do budynku wolno stojącego na działce? planuje postawić garaż z płyt warstwowych i żeby jedna ściana  dumu/budynku była ściana  domu i garażu. Jakieś pozwolenia itp? Planuje garaż minimum 8m długi i 6m szeroki 🙂 pewnie jakieś pozwolenie na budowę muszę ogarnąć. Czy lepiej wyjdzie mi postawić osobno taki garaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pozwolenia i tylko na zgłoszenie jest wiata do 50m2 nie związana fundamentem i bez ścian no i dach też ma być jako osobne pokrycie i nie połączone z drugim budynkiem. 

Z tym do 35m typu blaszkiem też chyba coś się zmieniło, i lepiej zapytać u siebie w starostwie. Ja ostatnio zgłaszałem wiate to zapytałem o blaszak ale zwyczajnie nie mogę sobie przypomnieć właśnie🤔🤔🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podpytać u siebie na miejscu kogoś. W tym kraju nie ma porządku w przepisach.... Ludzie stawiają blaszaki i o nic się nikogo nie pytają tylko że taki garaż może stać według przepisów maksymalnie 3 miesiące, a że nikt tego nie sprawdza to stoją po kilka lat. Na zgłoszeni możesz postawić garaż do 35m2 lub wiatę 50m2. Ale nikt nie pamięta o tym że jest jeszcze dużo dodatkowych warunków jak powierzchnia czynnie zielona działki, zachowanie odpowiednich odległości od budynków. Np dla garażu to chyba około 8m od budynku mieszkalnego i od granicy działki chyba że sąsiad już ma garaż po granicy i pewnie jeszcze pełno innych kruczków i zależności...

W prawie budowlanym nawet nie ma konkretnej definicji wiaty, jedni mówią ze to "dach na słupach", drudzy że może może mieć zabudowane trzy ściany, a czwarta musi być otwarta...

Ogólny chaos i trzeba pytać u siebie na miejscu i najlepiej znajomego żeby podpowiedział co i jak, bo jak urzędnik się uprze to może prawie wszystko zablokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MirekGTS  ja miałem jeszcze motyw taki ze kierowniczka wydziału budowlanego u nas mówiła że nie muszę zgłaszać nawet takiej wiaty do 50m , a dzień wcześniej pokój obok jak nie było kierowniczki tylko pracownik z działu, to kazał zgłosić po przez druk do wypełnienia, a według kierowniczki nie musiałem tego robić, i weź bądź mądry 😶skompletowalem mapkę do celów projektowych aktualną w 3 egzemplarzach, druk zgłoszenia i szkice wiaty w 3 egzm. byle jakie rysunki 😁jak się umie😬 ale musowo dołączyć do kompletu dokumentów i to im zostawiłem i do 30 dni czekasz, i albo dostajesz pismo zwrotne i to oznacza problem, albo nie dostajesz po 30 dniach żadnego pisma wtedy możesz zacząć budowę wiaty bez żadnych przeciwwskazań, a jako podkładkę maja komplet dokumentów zgłoszonych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PROPER raczej będę musiał mieć pozwolenie na budowę, planuje dostawić garaż z płyt warstwowych o wymiarach 8x6 i bramę dać 3x3. Jako podłogę planuje beton szlifowany chyba tak to się nazywa, jak źle myślę to poprawcie mnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz projekt takiego garażu czy w tym przypadku nie jest konieczny? Bo jakoś pozwolenie na budowę kojarzy mi się z projektem itp

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja miejscówka, którą niedawno ukończyłem. Główne pomieszczenie garażu z założenia ma nie być zagracone żadnymi "meblami". Jeszcze tylko trochę czyszczenia ze zbędnych śmieci zostało. Kompresor docelowo będzie za ścianą - muszę jeszcze tylko przepust na instalację powietrza zrobić.

 

IMG_20191116_144056.jpg

laguna.jpg

IMG_20191117_103354.jpg

  • Lubię to 4
  • Super 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.