Skocz do zawartości

Nasze małe Car Spa - czyli pokaż nam swój garaż!


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakiego producenta garaży polecacie? chciałem brać od Bomstal.pl bo mają fajny konfigurator na stronie, ceny ok, ale czytałem opinie w internecie, że strasznie cienka konstrukcja jest od nich. Jakie firmy możecie polecić? jestem ze śląska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś podpowie z czego zrobić instalację pneumatyczna w garażu? 

Jeśli przewód ciśnieniowy to jaka średnica wewnętrzna?Głównie pod pneumata i tornadora chce go używać. 

Widziałem że  niektórzy robią z rurek pp, inni z normalnych węży gumowych albo i nawet ogrodowych tylko musza wytrzymać ciśnienie koło 8bar. 

Pomiędzy kompresorem a garażem mam odległość około 8-9m max 

 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buka  Przerabiałem temat ponad rok temu, rozmyślałem z czego zrobić od miedzi po pex. Wybrałem system rur dedykowanych do pneumatyki Coprax. Łatwy montaż, dobra cena no i są do pneumatyki. Mogę polecić. Średnica zależy od odległości kompresora od garażu i punktów pobrań. Ja u siebie mam 2 punkty gdzie korzystam z powietrza tylko przy jednym w danym czasie i wybrałem rury, które mają średnice wewnątrz 16mm. Lepiej mieć lekko więcej niż za mało. Zadbaj o to aby nie było wąskich gardeł np przy wyjściu z kompresora. Musisz też pamiętać o spadkach i spustach kondensatu. U Ciebie przy tej odległości i jeżeli będziesz pracował sam to tez 16mm starczy. Jeżeli ktoś ma używać w środku tornadora, drugi ma przedmuchiwać, a trzeci będzie coś szlifował na zewnątrz to trzeba pomyśleć czy nie zastosować większej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatecznie pójdę w piec akumulacyjny i ustawię go tak aby mi się załączał koło 12-13 kiedy mam największą produkcję z fotowoltaiki.
Żywica Mapei.

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka minimalna szerokość garażu , aby móc coś podziałać przy aucie typu Opel Insignia?

4-4,40 to szerokość sedanow z otwartymi drzwiami. Żeby przejść obok to +1m z każdej strony i wychodzi szerokości 6,5m żeby było komfortowo. Ale to wizja, a realia swoje
Zalezy co rozumiesz przez „podziałać”?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory ogarniałem auta swoje i znajomych u szwagra ma warsztacie, bo miał jedno nieużywane stanowisko.
Niestety (dla mnie ) firma się rozrasta i w niedługim czasie nie będzie już dla mnie czasu i miejsca, stąd konieczność poszukania czegoś w okolicy. Gdy zobaczyłem 3 metrowy garaż , których chyba najwięcej na rynku to trochę się przestraszyłem, bo rzeczywiście ciasno bardzo. Stąd pytanie gdzie Wy działacie, bo wiadomo , że nie wszyscy mają studia detailerskie z ogromnym metrażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel87 jakieś gumowe elementy przyczepione do ściany a najtaniej... otulina/izolacja piankowa taka jak zakładasz np na rurki CO. Można połówkę przykręcić do ściany albo założyć na jakieś drewno np kij i to przykręcić do ściany. Tak samo przykleić styropian można. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.