Skocz do zawartości

Pady i aplikatory do nakładania wosku


metys

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są podobne aplikatory do Zymolowych? mam dwie sztuki i w porównaniu do zółtych megsa to są rewelacyjne. Zymolowe są delikatniejsze i lepiej mi się nimi woskuje.

 

tych sobie sprobuj http://www.sklep.polishangel.pl/index.p ... sunny.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BH ma drobniejszą strukturę gąbki, wydaje się być delikatniejszy i bardziej miękki. Do tego nie ma zgrzewu na zewnątrz. Teraz kupiłem nówkę i przyszedł delikatnie rozwarstwiony na szwie, ale to pewnie przypadek. Zymole za to miały nierówno obcięty zgrzew, kawałki gąbki "na zewnątrz" się ostały i trzeba je było ucinać.

 

Nie wiem natomiast jak podczas pracy na lakierze. Zymolem nie woskowałem (te co miałem w łapach szły na sprzedaż). Wiem, że BH miażdży zwykłe słoneczko i jeździ po lakierze bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szukam na ten sezon jakiegoś lepszego aplikatora do wosku, żółte słoneczka mi nie podchodzą.

 

Warto kupić CCS Red Wax/Sealant Applicator Pad lub UFO (obydwa bardzo do siebie podobne)? Myślę też nad Flexipads Soft Edge oraz RaceGlaze (zółto-czarny) .

 

Używał ktoś tych aplikatorów? Są jeszcze Urabn-y, z twardą częścią gąbki do trzymania i wydaje mi się, że będą bardzo wygodne, tanie, więc chyba na próbę kupię. Ale będę wdzięczny za opinie w/w aplikatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam na ten sezon jakiegoś lepszego aplikatora do wosku, żółte słoneczka mi nie podchodzą.

Ja ostatnio do położenia Colli używałem Red Ultra Soft CCS Euro Hand i muszę powiedzieć, że świetnie się tym nakładało wosk, zdecydowanie lepiej niż Megsowymi słoneczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście piorę ręcznie, biorę mydło, namydlam sobie czy to fibre czy aplikator i poźniej piorę. Doszedłem do wniosku ze może to troche czasochłonne ale dla mnie skuteczniejsze i bardziej oszczędne niż starcie mydła i dopiero pranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tyle z wosku jest cieżko

 

Po "padów" z wosku się nie czyści... (bez powodu) Jeden przypisuje się do danego wosku i służy on mu cały czas. Bardziej majętni aplikatorów używają jednorazowo.

 

Jeśli już to polecam detergenty typu ludwik, odrobina apc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Po "padów" z wosku się nie czyści... (bez powodu) Jeden przypisuje się do danego wosku i służy on mu cały czas.
:o w sumie to używa jednego do danego wosku ale żeby go nie czyścić to na to nie wpadłem bałem się że może zaschnąć i rysować karoserię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.