Skocz do zawartości

Pady i aplikatory do nakładania wosku


metys

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz na filmiki autogeek i wszytsko ci sie rozjasni: jak woskowac

ce.

 

Btw. jak woskujecie i zostaje na aplkatorze jakby taka skorupka z wosku w niektórych miejscach to ok czy niebardzo?

 

 

tak mi się robiło na padzie tylko kiedy używałem FK 1000 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Składam swój zestawik i jest już prawie kompletny jednak mam drobne niepewności co do aplikatorów a raczej rodzaju środka. Chciałbym się upewnić z waszą pomocą ;)

 

Kieruję się tym :

 

cleanery - bawełna

odżywki, np. BH - MF / pianka

woski - pianka / niektóre dłońmi

 

Jednak w instruktażowych filmach Megsa wszędzie używają żółtego aplikatora Soft Foam.

 

Więc czy Ultimate Compound to cleaner ? Czy to : http://www.showcarshine.pl/479-showcars ... 1-szt.html będzie ok ?

 

Odżywka to politura tak ? Soft Foam będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Panowie tak sobie teraz myśle i dochodzę do wniosku że posiadam jedynie takie aplikatory:

 

Piankowy Temachem(żółty) do wosku

Bawełniany Temachem(biały) do SRP

 

CIekaw jestem czy jest jakaś alternatywa aplikatorów które znajdują sie w wiekszych sklepach np Auchan , Castorama , KAufland , OBI itp ponieważ potrzebował bym jeszcze z 4 aplikatory ( np do opon , do plastyków zewnętrznych , do wosku na felgi itp) kilka stron wcześniej ktoś wkleił foty aplikatorów z misiami :lol: i jakieś z Kauflandu (foty od Wodnika_9)

 

Macie jakieś pomysły (bo nie mam już czasu na zamówienie i chiałbym coś wyrwać na miejscu w dobrej cenie ... :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Partner forum

Bartek1985 Dla mnie do QD lepiej się pracuje mikrofibrami ze standardowym włosiem typu : CG 9mm, PB plush, MS biała itp , włókna standardowe ale żeby były puszyste.

 

Mikrofibry typu Eurow, CG shaggy, CG sasquatch, lepiej mi się spisują na sucho czyli np do wosków przy QD czasami lekko gubią kłaczki (przewaznie do pierwszego prania) oraz są bardziej "tępe" przy rozprowadzaniu QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że każdą nową "szmatkę" prewencyjnie należy wyprać, chociażby z lekka w ciepłej wodzie (max 55 stopni).

Fabrycznie nasączone są jeszcze specyfikami do zmiękczania, konserwacji włokien i różnego typu niepotrzebnym shitem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.