Skocz do zawartości

Pady i aplikatory do nakładania wosku


metys

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w bardzo ciepłej wodzie + płyn do prania kolorów :D schodzi gładko ... [ref]Tommy Lee[/ref] dzięki!

 

 

A co z aplikatorem brudnymi z dressingów tez woda i płyn, czy można wrzucić do pralki razem z mikrofibrami za jednym praniem

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Odświeżę trochę temat;)

 

Jak sobie radzicie z nabieraniem wosku z małych słoiczków np. Swissvaxa? Jak podejrzewam każdy z Nas wie że wosku bardzo mało ubywa przy woskowaniu. Więc wersje 50ml to jest na prawdę super sprawa przynajmniej według mnie 8-)

 

Ja na początku woskowałem za pomocą dłoni ale na dłuższa metę średnio podoba mi się ten sposób i wole gąbką.

 

Więc jak mi wiadomo nikt nie sprzedaje aplikatorów o takiej małej średnicy(jak się mylę proszę o poprawienie)

 

Bardzo lubię pady marki flexipads z uchwytem. Bardzo fajnie nim się nabiera wosk, można fajnie "przyklepać" dzięki czemu nie zużyjemy za dużo cennego wosku.

 

No więc jeden ze swoich aplikatorów przyciąłem nożyczkami tak żeby pasował do małego słoiczka :good: No i mimo że średnica gąbki którą smarujemy jest mała, to nie tracimy fajnego uchwytu :song:

 

IMG_1690.jpg

 

 

Specjalnie poszukałem pustego małego opakowania po SV Onyx. No i wygląda to tak :D

 

IMG_1691.jpg

 

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mam kilka pytań.

1.Czym się powinny różnić aplikatory do nakładania wosku od tych do cleanerów?

2. Co sądzicie o aplikatorach z mikrofibry. Są dobre do wosku czy lepsza gąbka?

3. Ile aplikatorów wam schodzi na Cleaner i nawoskowanie samochodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Cleanery to się raczej maszynowo lata na mięciutkich gąbkach.

2. Ilu ludzi tyle opinii. Ja wolę gąbeczki.

3. Jeden do wosku, jeden do cleanera. Aplikatory generalnie są wielorazowe.

 

dzięki. to pewnie użyje royal pads zielonego do clearera ale ręcznie i takiego samego do wosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łapki mogą się zmęczyć.

 

 

Dopiero zaczynam tę "zabawę" z detailingiem i wydawało mi się, że jeśli nie ma zamiaru robić się korekty lakieru, to nie ma sensu kupować maszyny. Ale właśnie uświadomiłem sobie, że może jednak warto zaopatrzyć się w jakąś tańszą i znacznie ułatwić sobie pracę. Dlatego wybór padł na Krauss'a DB 5800S. Nie będę pytał czy to dobry wybór, bo temat maszyn jest chyba w innym dziale:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ref=#ff3366]kubabkb[/ref] - ręczny aplikator z MF, lub (niektórzy używają do cleanerów, zwłaszcza ściernych) Tricolor. Jeśli chodzi o ścieranie pozostałości po cleanerze, to każda w miarę delikatna MF z nie za długim włosiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Panowie za szybka odpowiedz , mozecie doradzic mi jeszcze jakas konkretna mikrofibre do wytarcia cleanera bo jest ich tak duzo ze nie wiem co wybrac.

 

Edit:

Jeszcze jedno pytanie : nie mam garazu i chce uzyc cleaner PB na zewnatrz, wie ktos moze czy mozna nim pracowac w sloncu czy nie bardzo(lepiej schowac sie z autem w jakis cien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.